Ttv Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 92 585 000 | 95 389 000 | 82 006 000 | 90 653 000 | 97 522 000 | 276 827 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 33 000 | 1 141 000 | 174 000 | 0 | 355 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 92 618 000 | 96 530 000 | 82 180 000 | 90 653 000 | 97 877 000 | 276 827 000 |
|
|
| Varekostnad | 70 802 000 | 72 170 000 | 66 395 000 | 71 432 000 | 86 617 000 | 233 638 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 480 000 | 9 686 000 | 8 439 000 | 9 475 000 | 9 236 000 | 15 346 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 86 000 | 257 000 | 278 000 | 228 000 | 68 000 | 120 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 943 000 | 9 537 000 | 7 957 000 | 8 633 000 | 11 544 000 | 15 816 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 90 311 000 | 91 650 000 | 83 069 000 | 89 768 000 | 107 465 000 | 264 920 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 307 000 | 4 880 000 | -889 000 | 885 000 | -9 588 000 | 11 907 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 3 000 | 16 000 | 28 000 | 103 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 40 000 | 27 000 | 30 000 | 578 000 | 94 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 44 000 | 27 000 | 33 000 | 594 000 | 122 000 | 106 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 748 000 | 681 000 | 701 000 | 917 000 | 618 000 | 658 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 881 000 | 824 000 | 865 000 | 1 040 000 | 1 181 000 | 2 014 000 |
|
|
| Netto finans | -837 000 | -797 000 | -832 000 | -446 000 | -1 059 000 | -1 908 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 470 000 | 4 083 000 | -1 721 000 | 438 000 | -10 647 000 | 9 999 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 329 000 | 20 000 | 200 000 | 404 000 | 547 000 | 8 373 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 141 000 | 4 062 000 | -1 921 000 | 34 000 | -11 194 000 | 1 626 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 027 000 | 3 656 000 | -1 729 000 | 31 000 | -10 075 000 | 1 463 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 141 000 | 4 062 000 | -1 921 000 | 34 000 | -11 194 000 | 1 626 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 444 000 | 1 260 000 | 220 000 | 220 000 | 223 000 | 234 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 444 000 | 1 260 000 | 220 000 | 220 000 | 223 000 | 234 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 324 000 | 230 000 | 214 000 | 412 000 | 369 000 | 153 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 324 000 | 230 000 | 214 000 | 412 000 | 369 000 | 153 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 768 000 | 1 491 000 | 434 000 | 632 000 | 592 000 | 387 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 30 012 000 | 27 464 000 | 36 413 000 | 42 187 000 | 43 578 000 | 75 163 000 |
|
|
| Sum varelager | 30 012 000 | 27 464 000 | 36 413 000 | 42 187 000 | 43 578 000 | 75 163 000 |
|
|
| Kundefordringer | 14 422 000 | 14 214 000 | 9 585 000 | 10 383 000 | 11 616 000 | 24 847 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 123 000 | 2 849 000 | 3 578 000 | 2 651 000 | 6 943 000 | 512 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 545 000 | 17 063 000 | 13 163 000 | 13 035 000 | 18 559 000 | 25 359 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 838 000 | 1 032 000 | 821 000 | 563 000 | 1 161 000 | 3 770 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 49 395 000 | 45 559 000 | 50 398 000 | 55 785 000 | 63 298 000 | 104 292 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 51 163 000 | 47 049 000 | 50 832 000 | 56 417 000 | 63 890 000 | 104 679 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 182 000 | 13 155 000 | 9 899 000 | 11 622 000 | 11 524 000 | 21 651 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -236 000 | -350 000 | -756 000 | -564 000 | -567 000 | 552 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 14 182 000 | 13 155 000 | 9 899 000 | 11 622 000 | 11 524 000 | 21 651 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | -236 000 | -350 000 | -756 000 | -564 000 | -567 000 | 552 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 14 446 000 | 13 306 000 | 9 643 000 | 11 558 000 | 11 457 000 | 22 703 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 4 483 000 | 5 214 000 | 5 796 000 | 6 382 000 | 7 447 000 | 10 448 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 483 000 | 5 214 000 | 5 796 000 | 6 382 000 | 7 447 000 | 10 448 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 11 445 000 | 10 043 000 | 12 555 000 | 13 010 000 | 14 659 000 | 16 315 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 3 548 000 | 3 506 000 | 2 497 000 | 2 469 000 | 2 480 000 | 2 521 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 031 000 | 8 720 000 | 8 293 000 | 8 851 000 | 9 927 000 | 12 969 000 |
|
|
| Konvertible lån | 1 001 000 | 1 001 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 455 000 | 10 053 000 | 12 570 000 | 13 020 000 | 14 715 000 | 16 434 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 8 997 000 | 7 743 000 | 6 362 000 | 8 501 000 | 8 361 000 | 6 323 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 512 000 | 1 061 000 | 200 000 | 401 000 | 2 884 000 | 8 362 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 948 000 | 1 392 000 | 2 035 000 | 2 161 000 | 1 913 000 | 2 907 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 784 000 | 4 784 000 | 11 743 000 | 11 935 000 | 14 690 000 | 35 100 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 28 686 000 | 25 023 000 | 32 895 000 | 36 008 000 | 42 507 000 | 69 007 000 |
|
|
| Sum gjeld | 36 717 000 | 33 743 000 | 41 188 000 | 44 859 000 | 52 434 000 | 81 976 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 51 163 000 | 47 049 000 | 50 832 000 | 56 417 000 | 63 890 000 | 104 679 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,8% | 10,0% | -1,6% | 2,5% | -11,2% | |||
| Resultat av driften i % | 2,5% | 5,1% | -1,1% | 1,0% | -9,8% | 4,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 2,0 | 1,5 | 1,5 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 23,5% | 24,3% | 19,0% | 21,2% | 11,2% | 15,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,5% | 5,1% | -1,0% | 1,6% | -9,7% | 4,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,6% | 35,6% | -16,2% | 3,8% | -62,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,4% | 31,9% | -16,3% | 0,3% | -59,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 8,8 | 10,0 | 9,7 | 9,6 | 10,6 | 18,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,8 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,4 | 2,6 | 1,8 | 1,7 | 2,0 | 3,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 146,1 | 159,3 | 213,1 | 216,1 | 246,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,2% | 28,3% | 19,0% | 20,5% | 17,9% | 21,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 15,6% | 13,8% | 11,7% | 12,7% | 11,7% | 8,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,6% | 3,9% | 5,0% | 5,1% | 5,3% | 6,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 69,0% | 74,8% | 48,1% | 46,9% | 47,7% | 46,9% | ||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,5 | 4,3 | 3,9 | 4,6 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 56,1% | 53,2% | 64,7% | 63,8% | 66,5% | 65,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,7% | 18,5% | 16,3% | 15,7% | 15,5% | 12,4% | ||
| Lederlønninger | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | 2017 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 128 000 | 937 000 | 722 000 | 827 000 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
