Trondheimsveien 199 Boligsameiet
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 812 000 | 3 256 000 | 3 111 000 | 2 218 000 | 2 210 000 | 1 749 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 812 000 | 3 256 000 | 3 111 000 | 2 218 000 | 2 210 000 | 1 749 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 87 000 | 48 000 | 48 000 | 43 000 | 43 000 | 43 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 309 000 | 2 584 000 | 3 049 000 | 1 819 000 | 1 700 000 | 1 661 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 396 000 | 2 632 000 | 3 097 000 | 1 862 000 | 1 743 000 | 1 704 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 416 000 | 624 000 | 14 000 | 356 000 | 467 000 | 45 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 276 000 | 316 000 | 360 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 4 000 | 2 000 | 276 000 | 316 000 | 360 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 626 000 | 551 000 | 352 000 | 286 000 | 334 000 | 385 000 |
|
|
| Netto finans | -621 000 | -547 000 | -350 000 | -10 000 | -18 000 | -25 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 796 000 | 77 000 | -337 000 | 346 000 | 449 000 | 20 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 796 000 | 77 000 | -337 000 | 346 000 | 449 000 | 20 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 796 000 | 77 000 | -337 000 | 346 000 | 449 000 | 20 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 796 000 | 77 000 | -337 000 | 346 000 | 449 000 | 20 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 625 000 | 9 243 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 625 000 | 9 243 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 625 000 | 9 243 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 51 000 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 136 000 | 153 000 | 132 000 | 426 000 | 112 000 | 385 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 186 000 | 153 000 | 132 000 | 426 000 | 119 000 | 385 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 597 000 | 383 000 | 2 000 | 352 000 | 365 000 | 57 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 784 000 | 536 000 | 134 000 | 778 000 | 485 000 | 442 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 784 000 | 536 000 | 134 000 | 778 000 | 9 110 000 | 9 685 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 451 000 | -8 247 000 | -8 324 000 | -7 987 000 | 11 000 | -438 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 451 000 | -8 247 000 | -8 324 000 | -7 987 000 | 11 000 | -438 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -7 451 000 | -8 247 000 | -8 324 000 | -7 987 000 | 11 000 | -438 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 000 | 70 000 | 61 000 | 2 000 | 2 000 | 91 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 085 000 | 8 577 000 | 7 799 000 | 8 345 000 | 8 936 000 | 9 628 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 085 000 | 8 577 000 | 7 799 000 | 8 345 000 | 8 936 000 | 9 628 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 088 000 | 8 647 000 | 7 860 000 | 8 347 000 | 8 938 000 | 9 719 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 107 000 | 92 000 | 568 000 | 341 000 | 38 000 | 344 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 40 000 | 44 000 | 30 000 | 78 000 | 122 000 | 59 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 150 000 | 206 000 | 659 000 | 421 000 | 162 000 | 494 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 235 000 | 8 783 000 | 8 458 000 | 8 766 000 | 9 098 000 | 10 122 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 784 000 | 536 000 | 134 000 | 778 000 | 9 110 000 | 9 685 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 215,5% | 187,5% | 3,3% | 12,8% | 8,3% | |||
| Resultat av driften i % | 37,1% | 19,2% | 0,5% | 16,1% | 21,1% | 2,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 5,8 | 9,7 | 6,8 | 0,4 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 37,3% | 19,3% | 0,5% | 28,5% | 35,4% | 23,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,1% | -0,9% | 4,1% | -8,7% | -210,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,1% | -0,9% | 4,1% | -8,7% | -210,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 43,8 | 67,8 | 64,8 | 51,6 | 51,4 | 40,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,2 | 2,6 | 0,2 | 1,8 | 3,0 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,2 | 2,6 | 0,2 | 1,8 | 3,0 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,0 | 1,9 | 0,0 | 0,8 | 2,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -950,4% | -1538,6% | -6211,9% | -1026,6% | 0,1% | -4,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -195,5% | -253,3% | -267,6% | -360,1% | 0,5% | -25,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,1 | -1,0 | -1,1 | 827,1 | -23,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,1% | 38,4% | 491,8% | 54,1% | 1,8% | 5,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1031,3% | 1600,2% | 5820,1% | 1072,6% | 98,1% | 99,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
