Trondheim Taxidrift AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 525 000 | 1 364 000 | 2 904 000 | 5 992 000 | 9 764 000 | 16 071 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 181 000 | 358 000 | 0 | 318 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 525 000 | 1 545 000 | 3 262 000 | 5 992 000 | 10 082 000 | 16 071 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 28 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 284 000 | 1 359 000 | 2 272 000 | 1 996 000 | 5 266 000 | 9 161 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 522 000 | 676 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 419 000 | 597 000 | 1 046 000 | 2 034 000 | 2 763 000 | 3 321 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 703 000 | 1 984 000 | 3 318 000 | 4 030 000 | 8 551 000 | 13 158 000 |
|
|
| Driftsresultat | -178 000 | -439 000 | -56 000 | 1 962 000 | 1 531 000 | 2 913 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 96 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 224 000 | 0 | 33 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 224 000 | 96 000 | 33 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 24 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 | 38 000 |
|
|
| Netto finans | 224 000 | 96 000 | 33 000 | 2 000 | -5 000 | -35 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 47 000 | -343 000 | -23 000 | 1 963 000 | 1 526 000 | 2 878 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | -13 000 | -5 000 | 419 000 | 334 000 | 633 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 47 000 | -330 000 | -18 000 | 1 544 000 | 1 193 000 | 2 245 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 47 000 | -330 000 | -18 000 | 1 544 000 | 1 193 000 | 2 245 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 47 000 | -330 000 | -18 000 | 1 544 000 | 1 193 000 | 2 245 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 162 000 | 126 000 | 565 000 | 1 413 000 | 2 141 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 162 000 | 126 000 | 565 000 | 1 413 000 | 2 141 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 368 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 424 000 | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 791 000 | 35 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 791 000 | 197 000 | 126 000 | 565 000 | 1 413 000 | 2 141 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 100 000 | 124 000 | 252 000 | 98 000 | 291 000 | 655 000 |
|
|
| Andre fordringer | 34 000 | 0 | 0 | 30 000 | 0 | 213 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 134 000 | 124 000 | 252 000 | 128 000 | 291 000 | 868 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 017 000 | 5 685 000 | 6 272 000 | 6 040 000 | 3 903 000 | 2 898 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 152 000 | 5 809 000 | 6 525 000 | 6 168 000 | 4 193 000 | 3 766 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 943 000 | 6 005 000 | 6 650 000 | 6 733 000 | 5 606 000 | 5 908 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 033 000 | 4 986 000 | 5 340 000 | 5 358 000 | 3 814 000 | 2 621 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 033 000 | 4 986 000 | 5 340 000 | 5 358 000 | 3 814 000 | 2 621 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 063 000 | 5 016 000 | 5 370 000 | 5 388 000 | 3 844 000 | 2 651 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 15 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 15 000 | 20 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 15 000 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 20 000 | 309 000 | 199 000 | 371 000 | 312 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 399 000 | 342 000 | 633 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 109 000 | 161 000 | 193 000 | 214 000 | 175 000 | 769 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 771 000 | 808 000 | 763 000 | 497 000 | 874 000 | 1 542 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 880 000 | 989 000 | 1 265 000 | 1 309 000 | 1 762 000 | 3 256 000 |
|
|
| Sum gjeld | 880 000 | 989 000 | 1 280 000 | 1 344 000 | 1 762 000 | 3 256 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 943 000 | 6 005 000 | 6 650 000 | 6 733 000 | 5 606 000 | 5 908 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,8% | -5,4% | -0,3% | 31,8% | 26,6% | |||
| Resultat av driften i % | -33,9% | -28,4% | -1,7% | 32,7% | 15,2% | 18,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,5 | 1,0 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 97,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,8% | -22,2% | -0,7% | 32,8% | 15,2% | 18,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,9% | -6,6% | -0,4% | 42,5% | 47,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,9% | -6,4% | -0,3% | 33,4% | 36,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 1,1 | 1,4 | 3,0 | 1,9 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,9 | 5,9 | 5,2 | 4,7 | 2,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,9 | 5,9 | 5,2 | 4,7 | 2,4 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,7 | 5,7 | 5,0 | 4,6 | 2,2 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 85,2% | 83,5% | 80,8% | 80,0% | 68,6% | 44,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 964,4% | 324,7% | 164,6% | 89,9% | 38,1% | 16,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 85,3% | 38,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,4% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 14,8% | 16,5% | 19,0% | 19,4% | 31,4% | 55,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
