Trondheim Tak og Fasade AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 585 000 | 1 529 000 | 1 366 000 | 1 853 000 | 1 335 000 | 1 407 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 28 000 | 10 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 585 000 | 1 557 000 | 1 376 000 | 1 867 000 | 1 335 000 | 1 407 000 |
|
|
| Varekostnad | 200 000 | 444 000 | 223 000 | 407 000 | 124 000 | 280 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -1 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 836 000 | 749 000 | 757 000 | 727 000 | 716 000 | 731 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 358 000 | 408 000 | 426 000 | 410 000 | 439 000 | 567 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 405 000 | 1 601 000 | 1 406 000 | 1 544 000 | 1 279 000 | 1 577 000 |
|
|
| Driftsresultat | 180 000 | -44 000 | -30 000 | 323 000 | 56 000 | -170 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 7 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 1 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -7 000 | -1 000 | -4 000 | -3 000 | -4 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 173 000 | -44 000 | -34 000 | 320 000 | 52 000 | -172 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 163 000 | -44 000 | -34 000 | 320 000 | 52 000 | -172 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 163 000 | -44 000 | -34 000 | 320 000 | 52 000 | -172 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 164 000 | -44 000 | -34 000 | 320 000 | 52 000 | -172 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 44 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 67 000 | 71 000 | 69 000 | 57 000 | 40 000 | 12 000 |
|
|
| Sum varelager | 67 000 | 71 000 | 69 000 | 57 000 | 40 000 | 12 000 |
|
|
| Kundefordringer | 373 000 | 303 000 | 283 000 | 404 000 | 134 000 | 259 000 |
|
|
| Andre fordringer | 31 000 | 27 000 | 25 000 | 18 000 | 19 000 | 20 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 404 000 | 330 000 | 308 000 | 422 000 | 153 000 | 279 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 57 000 | 86 000 | 143 000 | 389 000 | 59 000 | 8 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 529 000 | 487 000 | 519 000 | 869 000 | 252 000 | 299 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 573 000 | 487 000 | 519 000 | 869 000 | 252 000 | 299 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 000 | -151 000 | -106 000 | -72 000 | -393 000 | -445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 000 | -151 000 | -106 000 | -72 000 | -393 000 | -445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 133 000 | -31 000 | 14 000 | 48 000 | -273 000 | -325 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 19 000 | 72 000 | 13 000 | 48 000 | 4 000 | 127 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 115 000 | 80 000 | 84 000 | 278 000 | 129 000 | 139 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 297 000 | 366 000 | 408 000 | 495 000 | 391 000 | 358 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 439 000 | 518 000 | 505 000 | 821 000 | 524 000 | 624 000 |
|
|
| Sum gjeld | 441 000 | 518 000 | 505 000 | 821 000 | 524 000 | 624 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 573 000 | 487 000 | 519 000 | 869 000 | 252 000 | 299 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 34,0% | -8,5% | -4,3% | 57,6% | 20,3% | |||
| Resultat av driften i % | 11,4% | -2,8% | -2,2% | 17,3% | 4,2% | -12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,1 | 2,0 | 3,3 | 4,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 87,4% | 71,0% | 83,7% | 78,0% | 90,7% | 80,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 11,4% | -2,8% | -2,2% | 17,3% | 4,2% | -12,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 339,2% | 517,6% | -109,7% | -284,4% | -17,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 319,6% | 517,6% | -109,7% | -284,4% | -17,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,1 | 1,8 | 2,6 | 1,9 | 1,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 0,4 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 6,3 | 3,2 | 7,1 | 3,1 | 23,3 | ||
| Lagertid i antall dager | 124,2 | 56,8 | 101,7 | 42,9 | 75,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,2% | -6,4% | 2,7% | 5,5% | -108,3% | -108,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 8,4% | -2,0% | 1,0% | 2,6% | -20,4% | -23,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 220,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 135,8% | -43,7% | 20,3% | 84,2% | -682,5% | -2708,3% | ||
| Gjeldsgrad | 3,3 | -16,7 | 36,1 | 17,1 | -1,9 | -1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 76,6% | 106,4% | 97,3% | 94,5% | 207,9% | 208,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 580 000 | 570 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
