Trond Hedland AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 709 000 | 2 122 000 | 2 014 000 | 2 031 000 | 1 552 000 | 1 229 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 709 000 | 2 122 000 | 2 019 000 | 2 031 000 | 1 552 000 | 1 229 000 |
|
|
| Varekostnad | 356 000 | 63 000 | 72 000 | 177 000 | 140 000 | 101 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 674 000 | 1 391 000 | 1 376 000 | 1 326 000 | 1 239 000 | 811 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 397 000 | 304 000 | 322 000 | 259 000 | 224 000 | 195 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 427 000 | 1 758 000 | 1 770 000 | 1 762 000 | 1 603 000 | 1 107 000 |
|
|
| Driftsresultat | 282 000 | 364 000 | 249 000 | 269 000 | -51 000 | 122 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 111 000 | 112 000 | 20 000 | 1 000 | 0 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 106 000 | 302 000 | 14 000 | 2 000 | 128 000 | 61 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 229 000 | 417 000 | 154 000 | 3 000 | 128 000 | 68 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 87 000 | 16 000 | 25 000 | 103 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 142 000 | 401 000 | 129 000 | -100 000 | 119 000 | 68 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 425 000 | 765 000 | 378 000 | 169 000 | 67 000 | 190 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 87 000 | 105 000 | 64 000 | 62 000 | -11 000 | 26 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 338 000 | 660 000 | 314 000 | 108 000 | 78 000 | 164 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 338 000 | 660 000 | 314 000 | 108 000 | 78 000 | 164 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 500 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 338 000 | 160 000 | 164 000 | 108 000 | 78 000 | 164 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 000 | 2 000 | 7 000 | 0 | 11 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 000 | 2 000 | 7 000 | 0 | 11 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 000 | 2 000 | 7 000 | 0 | 11 000 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 418 000 | 165 000 | 364 000 | 222 000 | 94 000 | 118 000 |
|
|
| Andre fordringer | 8 000 | 95 000 | 13 000 | 4 000 | 15 000 | 27 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 426 000 | 260 000 | 377 000 | 226 000 | 109 000 | 146 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 803 000 | 1 152 000 | 1 662 000 | 2 405 000 | 2 130 000 | 49 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 803 000 | 1 152 000 | 1 662 000 | 2 405 000 | 2 130 000 | 49 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 860 000 | 2 572 000 | 1 368 000 | 439 000 | 673 000 | 2 577 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 090 000 | 3 984 000 | 3 408 000 | 3 070 000 | 2 912 000 | 2 772 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 093 000 | 3 986 000 | 3 415 000 | 3 070 000 | 2 923 000 | 2 772 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 261 000 | 2 923 000 | 2 763 000 | 2 599 000 | 2 492 000 | 2 413 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 261 000 | 2 923 000 | 2 763 000 | 2 599 000 | 2 492 000 | 2 413 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 361 000 | 3 023 000 | 2 863 000 | 2 699 000 | 2 592 000 | 2 513 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 251 000 | 29 000 | 20 000 | 0 | 16 000 | 34 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 88 000 | 101 000 | 70 000 | 51 000 | 0 | 30 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 192 000 | 191 000 | 167 000 | 168 000 | 157 000 | 118 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 500 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 200 000 | 141 000 | 144 000 | 152 000 | 158 000 | 76 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 731 000 | 962 000 | 551 000 | 371 000 | 331 000 | 258 000 |
|
|
| Sum gjeld | 731 000 | 962 000 | 551 000 | 371 000 | 331 000 | 258 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 093 000 | 3 986 000 | 3 415 000 | 3 070 000 | 2 923 000 | 2 772 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,7% | 21,1% | 12,4% | 9,1% | 2,7% | |||
| Resultat av driften i % | 10,4% | 17,2% | 12,3% | 13,2% | -3,3% | 9,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 86,9% | 97,0% | 96,4% | 91,3% | 91,0% | 91,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 18,9% | 36,8% | 20,0% | 13,4% | 5,0% | 15,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 13,3% | 26,0% | 13,6% | 6,4% | 2,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 10,6% | 22,4% | 11,3% | 4,1% | 3,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,6 | 1,5 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,6 | 4,1 | 6,2 | 8,3 | 8,8 | 10,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,6 | 4,1 | 6,2 | 8,3 | 8,8 | 10,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,9 | 2,7 | 2,5 | 1,2 | 2,0 | 10,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 82,1% | 75,8% | 83,8% | 87,9% | 88,7% | 90,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 124,1% | 142,5% | 141,8% | 132,9% | 167,0% | 204,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 17,9% | 24,1% | 16,1% | 12,1% | 11,3% | 9,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 511 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
