Trollhaugen Foreldrelagsbarnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 774 000 | 2 033 000 | 2 152 000 | 2 227 000 | 1 960 000 | 2 126 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 11 478 000 | 10 213 000 | 9 462 000 | 9 311 000 | 8 944 000 | 8 211 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 252 000 | 12 246 000 | 11 614 000 | 11 539 000 | 10 903 000 | 10 337 000 |
|
|
| Varekostnad | 306 000 | 284 000 | 274 000 | 218 000 | 161 000 | 193 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 853 000 | 10 696 000 | 9 903 000 | 9 638 000 | 9 130 000 | 8 495 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 339 000 | 319 000 | 285 000 | 273 000 | 293 000 | 322 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 196 000 | 1 319 000 | 1 349 000 | 1 418 000 | 1 053 000 | 1 157 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 12 694 000 | 12 618 000 | 11 811 000 | 11 547 000 | 10 637 000 | 10 167 000 |
|
|
| Driftsresultat | 558 000 | -372 000 | -197 000 | -8 000 | 266 000 | 170 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 131 000 | 81 000 | 25 000 | 14 000 | 20 000 | 32 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 131 000 | 81 000 | 25 000 | 14 000 | 20 000 | 32 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 191 000 | 137 000 | 58 000 | 41 000 | 86 000 | 147 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 191 000 | 137 000 | 58 000 | 41 000 | 86 000 | 147 000 |
|
|
| Netto finans | -60 000 | -56 000 | -33 000 | -27 000 | -66 000 | -115 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 498 000 | -428 000 | -230 000 | -35 000 | 200 000 | 55 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 498 000 | -428 000 | -230 000 | -35 000 | 200 000 | 55 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 498 000 | -428 000 | -230 000 | -35 000 | 200 000 | 55 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 498 000 | -428 000 | -230 000 | -35 000 | 200 000 | 55 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 567 000 | 4 773 000 | 4 782 000 | 4 979 000 | 5 176 000 | 5 372 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 499 000 | 631 000 | 408 000 | 366 000 | 91 000 | 188 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 066 000 | 5 405 000 | 5 190 000 | 5 345 000 | 5 267 000 | 5 560 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 5 066 000 | 5 405 000 | 5 190 000 | 5 345 000 | 5 267 000 | 5 560 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 74 000 | 26 000 |
|
|
| Andre fordringer | 566 000 | 575 000 | 659 000 | 680 000 | 531 000 | 603 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 566 000 | 575 000 | 659 000 | 680 000 | 605 000 | 629 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 120 000 | 5 127 000 | 3 253 000 | 3 896 000 | 4 098 000 | 3 666 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 6 686 000 | 5 702 000 | 3 912 000 | 4 576 000 | 4 703 000 | 4 295 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 752 000 | 11 106 000 | 9 102 000 | 9 921 000 | 9 970 000 | 9 855 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 755 000 | 2 257 000 | 2 685 000 | 2 915 000 | 2 949 000 | 2 749 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 755 000 | 2 257 000 | 2 685 000 | 2 915 000 | 2 949 000 | 2 749 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 755 000 | 2 257 000 | 2 685 000 | 2 915 000 | 2 949 000 | 2 749 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 009 000 | 4 315 000 | 4 636 000 | 4 990 000 | 5 346 000 | 5 674 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 009 000 | 4 315 000 | 4 636 000 | 4 990 000 | 5 346 000 | 5 674 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 009 000 | 4 315 000 | 4 636 000 | 4 990 000 | 5 346 000 | 5 674 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 247 000 | 109 000 | 156 000 | 380 000 | 138 000 | 72 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 673 000 | 643 000 | 656 000 | 641 000 | 621 000 | 570 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 068 000 | 3 782 000 | 969 000 | 995 000 | 916 000 | 790 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 988 000 | 4 534 000 | 1 781 000 | 2 016 000 | 1 675 000 | 1 432 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 997 000 | 8 849 000 | 6 417 000 | 7 006 000 | 7 021 000 | 7 106 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 752 000 | 11 106 000 | 9 102 000 | 9 921 000 | 9 970 000 | 9 855 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,0% | -2,9% | -1,8% | 0,1% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 4,2% | -3,0% | -1,7% | -0,1% | 2,4% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 82,8% | 86,0% | 87,3% | 90,2% | 91,8% | 90,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,2% | -2,4% | -1,5% | 0,1% | 2,6% | 2,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,9% | -17,3% | -8,2% | -1,2% | 7,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,9% | -17,3% | -8,2% | -1,2% | 7,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 2,3 | 2,8 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 2,3 | 2,8 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,1 | 1,8 | 1,9 | 2,4 | 2,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,4% | 20,3% | 29,5% | 29,4% | 29,6% | 27,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,8% | 18,4% | 23,1% | 25,3% | 27,0% | 26,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 2,1% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,3 | 3,9 | 2,4 | 2,4 | 2,4 | 2,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 42,4% | 40,8% | 19,6% | 20,3% | 16,8% | 14,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,1% | 38,9% | 50,9% | 50,3% | 53,6% | 57,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 688 000 | 675 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
