Tradisjonelt Bygg Håndverk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 574 000 | 6 022 000 | 4 319 000 | 5 495 000 | 5 323 000 | 4 937 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 405 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 574 000 | 6 022 000 | 4 725 000 | 5 495 000 | 5 323 000 | 4 937 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 651 000 | 1 479 000 | 1 105 000 | 1 706 000 | 1 632 000 | 1 566 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 954 000 | 2 927 000 | 2 655 000 | 2 606 000 | 2 933 000 | 3 422 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 768 000 | 846 000 | 732 000 | 687 000 | 618 000 | 683 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 373 000 | 5 252 000 | 4 492 000 | 4 999 000 | 5 183 000 | 5 671 000 |
|
|
| Driftsresultat | 201 000 | 770 000 | 233 000 | 496 000 | 140 000 | -734 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 24 000 | 25 000 | 17 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 24 000 | 25 000 | 17 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 24 000 | 24 000 | 17 000 | 5 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 225 000 | 794 000 | 249 000 | 500 000 | 141 000 | -731 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 50 000 | 175 000 | 30 000 | 0 | 0 | 45 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 176 000 | 619 000 | 219 000 | 500 000 | 141 000 | -776 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 176 000 | 619 000 | 219 000 | 500 000 | 141 000 | -776 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 176 000 | 619 000 | 219 000 | 500 000 | 141 000 | -776 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 23 000 | 18 000 | 23 000 | 73 000 | 90 000 | 61 000 |
|
|
| Sum varelager | 23 000 | 18 000 | 23 000 | 73 000 | 90 000 | 61 000 |
|
|
| Kundefordringer | 267 000 | 316 000 | 221 000 | 524 000 | 200 000 | 492 000 |
|
|
| Andre fordringer | 27 000 | 43 000 | 46 000 | 14 000 | 40 000 | 31 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 294 000 | 359 000 | 267 000 | 538 000 | 240 000 | 523 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 253 000 | 3 387 000 | 2 494 000 | 2 112 000 | 1 780 000 | 1 520 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 570 000 | 3 763 000 | 2 784 000 | 2 723 000 | 2 111 000 | 2 104 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 570 000 | 3 763 000 | 2 784 000 | 2 723 000 | 2 111 000 | 2 104 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 569 000 | 2 393 000 | 1 774 000 | 1 555 000 | 1 055 000 | 914 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 569 000 | 2 393 000 | 1 774 000 | 1 555 000 | 1 055 000 | 914 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 669 000 | 2 493 000 | 1 874 000 | 1 655 000 | 1 155 000 | 1 014 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 61 000 | 142 000 | 91 000 | 308 000 | 160 000 | 131 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 50 000 | 175 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 338 000 | 504 000 | 362 000 | 339 000 | 342 000 | 389 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 452 000 | 449 000 | 426 000 | 421 000 | 454 000 | 570 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 901 000 | 1 270 000 | 909 000 | 1 068 000 | 956 000 | 1 090 000 |
|
|
| Sum gjeld | 901 000 | 1 270 000 | 909 000 | 1 068 000 | 956 000 | 1 090 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 570 000 | 3 763 000 | 2 784 000 | 2 723 000 | 2 111 000 | 2 104 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,1% | 24,3% | 9,0% | 20,7% | 6,7% | |||
| Resultat av driften i % | 3,6% | 12,8% | 4,9% | 9,0% | 2,6% | -14,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,8 | 1,7 | 2,3 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 70,4% | 75,4% | 74,4% | 69,0% | 69,3% | 68,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,0% | 13,2% | 5,3% | 9,1% | 2,6% | -14,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 8,7% | 36,4% | 14,1% | 35,6% | 13,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 6,8% | 28,3% | 12,4% | 35,6% | 13,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,1 | 1,8 | 2,1 | 1,8 | 1,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,0 | 3,0 | 3,1 | 2,5 | 2,2 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,9 | 2,9 | 3,0 | 2,5 | 2,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 2,7 | 2,7 | 2,0 | 1,9 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 71,8 | 82,2 | 48,0 | 23,4 | 18,1 | 25,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 4,5 | 5,0 | 15,6 | 17,2 | 16,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,8% | 66,3% | 67,3% | 60,8% | 54,7% | 48,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 47,9% | 41,4% | 39,7% | 30,1% | 21,7% | 20,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 11604,3% | 13850,0% | 8147,8% | 2267,1% | 1283,3% | 1662,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,8 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 25,2% | 33,7% | 32,7% | 39,2% | 45,3% | 51,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 811 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
