Toyota Flekkefjord AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 134 094 000 | 125 601 000 | 94 399 000 | 94 913 000 | 80 530 000 | 65 861 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 176 000 | 1 698 000 | 1 622 000 | 1 542 000 | 1 689 000 | 663 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 136 270 000 | 127 299 000 | 96 021 000 | 96 456 000 | 82 219 000 | 66 524 000 |
|
|
| Varekostnad | 107 573 000 | 101 846 000 | 74 634 000 | 74 544 000 | 62 864 000 | 50 718 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 14 024 000 | 12 454 000 | 10 269 000 | 10 081 000 | 9 200 000 | 8 518 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 303 000 | 1 609 000 | 1 544 000 | 1 320 000 | 1 238 000 | 927 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 8 493 000 | 7 824 000 | 7 345 000 | 6 697 000 | 6 144 000 | 5 273 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 131 393 000 | 123 733 000 | 93 792 000 | 92 642 000 | 79 446 000 | 65 436 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 877 000 | 3 566 000 | 2 229 000 | 3 814 000 | 2 773 000 | 1 088 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 450 000 | 225 000 | 165 000 | 150 000 | 180 000 | 165 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 6 000 | 3 000 | 0 | 8 000 | 9 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 451 000 | 231 000 | 168 000 | 150 000 | 188 000 | 174 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 084 000 | 791 000 | 196 000 | 165 000 | 159 000 | 202 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 084 000 | 791 000 | 196 000 | 165 000 | 159 000 | 202 000 |
|
|
| Netto finans | -633 000 | -560 000 | -28 000 | -15 000 | 29 000 | -28 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 244 000 | 3 006 000 | 2 201 000 | 3 799 000 | 2 802 000 | 1 060 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 839 000 | 613 000 | 449 000 | 804 000 | 578 000 | 199 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 405 000 | 2 393 000 | 1 752 000 | 2 995 000 | 2 225 000 | 861 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 405 000 | 2 393 000 | 1 752 000 | 2 995 000 | 2 225 000 | 861 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 200 000 | 2 200 000 | 1 600 000 | 2 800 000 | 2 000 000 | 500 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 205 000 | 193 000 | 152 000 | 195 000 | 225 000 | 361 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 50 000 | 83 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 50 000 | 83 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 128 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 248 000 | 4 377 000 | 6 740 000 | 5 782 000 | 5 430 000 | 5 724 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 376 000 | 4 377 000 | 6 740 000 | 5 782 000 | 5 430 000 | 5 724 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 496 000 | 4 497 000 | 6 860 000 | 5 918 000 | 5 600 000 | 5 927 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 25 939 000 | 21 656 000 | 13 150 000 | 4 314 000 | 4 259 000 | 8 883 000 |
|
|
| Sum varelager | 25 939 000 | 21 656 000 | 13 150 000 | 4 314 000 | 4 259 000 | 8 883 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 396 000 | 6 671 000 | 2 708 000 | 1 400 000 | 4 884 000 | 4 689 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 527 000 | 1 175 000 | 1 117 000 | 887 000 | 1 316 000 | 645 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 6 923 000 | 7 846 000 | 3 825 000 | 2 287 000 | 6 200 000 | 5 334 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 019 000 | 506 000 | 795 000 | 4 005 000 | 434 000 | 508 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 33 881 000 | 30 008 000 | 17 770 000 | 10 606 000 | 10 893 000 | 14 726 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 40 377 000 | 34 505 000 | 24 631 000 | 16 525 000 | 16 493 000 | 20 652 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 607 000 | 5 402 000 | 5 209 000 | 5 057 000 | 4 862 000 | 4 638 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 607 000 | 5 402 000 | 5 209 000 | 5 057 000 | 4 862 000 | 4 638 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 6 307 000 | 6 102 000 | 5 909 000 | 5 757 000 | 5 562 000 | 5 338 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 485 000 | 384 000 | 372 000 | 344 000 | 312 000 | 99 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 745 000 | 644 000 | 632 000 | 604 000 | 572 000 | 359 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 19 020 000 | 16 843 000 | 9 499 000 | 2 345 000 | 3 185 000 | 7 113 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 851 000 | 1 000 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 3 596 000 | 1 644 000 | 632 000 | 604 000 | 572 000 | 359 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 21 871 000 | 17 843 000 | 9 499 000 | 2 345 000 | 3 185 000 | 7 113 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 398 000 | 2 185 000 | 1 161 000 | 990 000 | 479 000 | 1 696 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 737 000 | 602 000 | 421 000 | 771 000 | 365 000 | 17 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 707 000 | 2 490 000 | 3 011 000 | 1 334 000 | 1 917 000 | 2 572 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 335 000 | 469 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 5 612 000 | 4 639 000 | 3 997 000 | 4 723 000 | 4 078 000 | 3 089 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 474 000 | 26 759 000 | 18 089 000 | 10 163 000 | 10 359 000 | 14 956 000 |
|
|
| Sum gjeld | 34 070 000 | 28 403 000 | 18 721 000 | 10 767 000 | 10 931 000 | 15 315 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 40 377 000 | 34 505 000 | 24 631 000 | 16 525 000 | 16 493 000 | 20 652 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,2% | 12,8% | 11,6% | 24,0% | 15,9% | |||
| Resultat av driften i % | 3,6% | 2,8% | 2,3% | 4,0% | 3,4% | 1,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,6 | 4,3 | 4,7 | 5,8 | 4,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 19,8% | 18,9% | 20,9% | 21,5% | 21,9% | 23,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,9% | 3,0% | 2,5% | 4,1% | 3,6% | 1,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 68,4% | 50,1% | 37,7% | 67,1% | 51,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 54,9% | 39,8% | 30,0% | 52,9% | 40,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,7 | 10,2 | 9,4 | 9,6 | 8,9 | 7,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,1 | 4,7 | 5,7 | 17,3 | 14,8 | 5,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 79,6 | 61,5 | 42,1 | 20,7 | 37,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 15,6% | 17,7% | 24,0% | 34,8% | 33,7% | 25,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,6% | 4,8% | 6,2% | 6,0% | 6,8% | 8,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 9,5% | 17,3% | 29,6% | 17,8% | 19,1% | 42,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,6% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 13,1% | 15,0% | -2,4% | 10,3% | 12,5% | -2,6% | ||
| Gjeldsgrad | 5,4 | 4,7 | 3,2 | 1,9 | 2,0 | 2,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 75,5% | 77,6% | 73,4% | 61,5% | 62,8% | 72,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,9% | 4,8% | 2,6% | 3,7% | 3,5% | 1,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
