Torvet Frisør AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 755 000 | 3 842 000 | 3 515 000 | 4 133 000 | 3 354 000 | 2 602 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 755 000 | 3 843 000 | 3 515 000 | 4 133 000 | 3 354 000 | 2 631 000 |
|
|
| Varekostnad | 283 000 | 253 000 | 312 000 | 399 000 | 314 000 | 284 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 441 000 | 2 626 000 | 2 455 000 | 2 863 000 | 2 151 000 | 1 726 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 36 000 | 23 000 | 15 000 | 15 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 642 000 | 711 000 | 705 000 | 723 000 | 630 000 | 542 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 402 000 | 3 613 000 | 3 487 000 | 4 000 000 | 3 099 000 | 2 552 000 |
|
|
| Driftsresultat | 353 000 | 230 000 | 28 000 | 133 000 | 255 000 | 79 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 39 000 | 76 000 | 67 000 | 50 000 | 22 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -39 000 | -76 000 | -67 000 | -50 000 | -22 000 | -14 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 315 000 | 154 000 | -38 000 | 82 000 | 233 000 | 65 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 69 000 | 36 000 | -5 000 | 20 000 | 51 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 245 000 | 118 000 | -33 000 | 62 000 | 182 000 | 51 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 245 000 | 118 000 | -33 000 | 62 000 | 182 000 | 51 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 626 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 245 000 | 118 000 | -33 000 | 62 000 | -444 000 | 1 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 7 000 | 2 000 | 5 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 7 000 | 2 000 | 5 000 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 86 000 | 122 000 | 67 000 | 58 000 | 73 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 86 000 | 122 000 | 67 000 | 58 000 | 73 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 115 000 | 165 000 | 665 000 | 665 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 115 000 | 165 000 | 665 000 | 665 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 207 000 | 288 000 | 736 000 | 722 000 | 73 000 | 3 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 566 000 | 507 000 | 419 000 | 377 000 | 323 000 | 267 000 |
|
|
| Sum varelager | 566 000 | 507 000 | 419 000 | 377 000 | 323 000 | 267 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 26 000 | 16 000 | 23 000 | 5 000 | 27 000 | 9 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 29 000 | 16 000 | 26 000 | 6 000 | 27 000 | 9 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 485 000 | 96 000 | 80 000 | 175 000 | 1 131 000 | 961 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 081 000 | 619 000 | 525 000 | 558 000 | 1 480 000 | 1 237 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 288 000 | 907 000 | 1 261 000 | 1 280 000 | 1 554 000 | 1 240 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 393 000 | 147 000 | 29 000 | 62 000 | 0 | 445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 393 000 | 147 000 | 29 000 | 62 000 | 0 | 445 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 493 000 | 247 000 | 129 000 | 162 000 | 100 000 | 545 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 231 000 | 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 231 000 | 161 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 115 000 | 46 000 | 118 000 | 118 000 | 56 000 | 55 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 75 000 | 32 000 | 0 | 20 000 | 48 000 | 12 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 167 000 | 228 000 | 261 000 | 277 000 | 230 000 | 183 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 626 000 | 50 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 239 000 | 354 000 | 522 000 | 542 000 | 493 000 | 396 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 796 000 | 660 000 | 1 132 000 | 1 118 000 | 1 453 000 | 696 000 |
|
|
| Sum gjeld | 796 000 | 660 000 | 1 132 000 | 1 118 000 | 1 453 000 | 696 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 288 000 | 907 000 | 1 261 000 | 1 280 000 | 1 554 000 | 1 240 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 32,3% | 21,2% | 2,3% | 9,3% | 18,3% | |||
| Resultat av driften i % | 12,8% | 6,0% | 0,8% | 3,2% | 7,6% | 3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 3,5 | 2,8 | 2,9 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 89,7% | 93,4% | 91,1% | 90,3% | 90,6% | 89,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,8% | 6,0% | 0,8% | 3,2% | 7,6% | 3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 85,1% | 81,9% | -26,1% | 62,6% | 72,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 66,2% | 62,8% | -22,7% | 47,3% | 56,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 1,0 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,8 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,8 | 1,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 682,5 | 658,8 | 459,2 | 315,8 | 338,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,3% | 27,2% | 10,2% | 12,7% | 6,4% | 44,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,9% | 6,4% | 3,7% | 3,9% | 3,0% | 20,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 1,2% | 5,7% | 4,5% | 0,7% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 50,5% | -8,1% | -144,9% | -148,5% | 8,4% | 203,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,7 | 8,8 | 6,9 | 14,5 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,8% | 72,8% | 89,8% | 87,3% | 93,5% | 56,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 542 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
