Torshov Sport Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 289 664 000 | 259 998 000 | 228 506 000 | 190 326 000 | 161 830 000 | 163 269 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 681 000 | 2 247 000 | 2 027 000 | 2 161 000 | 3 200 000 | 1 522 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 291 345 000 | 262 245 000 | 230 534 000 | 192 487 000 | 165 030 000 | 164 791 000 |
|
|
| Varekostnad | 178 356 000 | 160 083 000 | 137 655 000 | 114 175 000 | 97 828 000 | 99 691 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 56 767 000 | 51 155 000 | 47 170 000 | 36 743 000 | 32 636 000 | 36 460 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 457 000 | 3 022 000 | 3 161 000 | 2 684 000 | 2 847 000 | 2 601 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 37 578 000 | 35 406 000 | 32 208 000 | 26 756 000 | 24 917 000 | 26 021 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 276 158 000 | 249 666 000 | 220 194 000 | 180 358 000 | 158 428 000 | 164 773 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 187 000 | 12 579 000 | 10 340 000 | 12 129 000 | 6 602 000 | 18 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 322 000 | 201 000 | 200 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 139 000 | 57 000 | 27 000 | 18 000 | 8 000 | 43 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 284 000 | 280 000 | 741 000 | 55 000 | 29 000 | 101 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 423 000 | 337 000 | 768 000 | 395 000 | 238 000 | 344 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 852 000 | 1 181 000 | 750 000 | 605 000 | 738 000 | 1 200 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 445 000 | 2 524 000 | 1 953 000 | 1 919 000 | 1 624 000 | 2 574 000 |
|
|
| Netto finans | -2 022 000 | -2 187 000 | -1 185 000 | -1 524 000 | -1 386 000 | -2 230 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 13 164 000 | 10 391 000 | 9 155 000 | 10 604 000 | 5 217 000 | -2 213 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 958 000 | 2 320 000 | 1 933 000 | 2 280 000 | 751 000 | -75 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 10 207 000 | 8 071 000 | 7 222 000 | 8 325 000 | 4 466 000 | -2 138 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 8 951 000 | 6 965 000 | 5 958 000 | 7 158 000 | 4 082 000 | -2 343 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 1 963 000 | 1 720 000 | 1 461 000 | 2 139 000 | 1 855 000 | 2 388 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 743 000 | 1 267 000 | 2 177 000 | 2 806 000 | 4 215 000 | 4 397 000 |
|
|
| Goodwill | 481 000 | 905 000 | 1 329 000 | 550 000 | 734 000 | 917 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 187 000 | 3 892 000 | 4 967 000 | 5 496 000 | 6 804 000 | 7 703 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 8 223 000 | 8 243 000 | 9 486 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 6 897 000 | 8 691 000 | 8 461 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 7 697 000 | 9 491 000 | 9 261 000 | 9 023 000 | 9 043 000 | 10 286 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 2 623 000 | 2 601 000 | 2 400 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 1 680 000 | 1 882 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 702 000 | 2 665 000 | 2 630 000 | 0 | 0 | 1 882 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 57 000 | 98 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 702 000 | 2 665 000 | 2 686 000 | 4 401 000 | 4 483 000 | 4 282 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 13 586 000 | 16 048 000 | 16 914 000 | 18 919 000 | 20 330 000 | 22 271 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 60 448 000 | 61 120 000 | 66 741 000 | 41 976 000 | 37 839 000 | 36 398 000 |
|
|
| Sum varelager | 60 448 000 | 61 120 000 | 66 741 000 | 41 976 000 | 37 839 000 | 36 398 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 937 000 | 3 730 000 | 4 994 000 | 2 773 000 | 2 297 000 | 3 284 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 348 000 | 2 331 000 | 1 758 000 | 1 114 000 | 764 000 | 276 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 8 284 000 | 6 061 000 | 6 752 000 | 3 887 000 | 3 060 000 | 3 560 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 714 000 | 19 295 000 | 12 638 000 | 16 952 000 | 17 063 000 | 7 487 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 93 446 000 | 86 476 000 | 86 131 000 | 62 815 000 | 57 963 000 | 47 445 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 107 032 000 | 102 523 000 | 103 045 000 | 81 734 000 | 78 293 000 | 69 717 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 21 960 000 | 21 960 000 | 21 960 000 | 21 960 000 | 21 960 000 | 21 960 000 |
|
|
| Egne aksjer | -878 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overkursfond | 11 040 000 | 11 040 000 | 11 040 000 | 11 040 000 | 11 040 000 | 11 040 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 32 122 000 | 33 000 000 | 33 000 000 | 33 000 000 | 33 000 000 | 33 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 19 673 000 | 15 032 000 | 9 723 000 | 7 283 000 | 125 000 | -3 957 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 768 000 | 6 677 000 | 6 640 000 | 4 876 000 | 3 950 000 | 3 566 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 19 673 000 | 15 032 000 | 9 723 000 | 7 283 000 | 125 000 | -3 957 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 6 768 000 | 6 677 000 | 6 640 000 | 4 876 000 | 3 950 000 | 3 566 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 58 563 000 | 54 709 000 | 49 363 000 | 45 159 000 | 37 075 000 | 32 608 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 3 668 000 | 6 834 000 | 2 849 000 | 3 278 000 | 9 328 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 439 000 | 7 868 000 | 8 967 000 | 6 228 000 | 13 504 000 | 4 422 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 439 000 | 7 868 000 | 8 967 000 | 6 228 000 | 13 504 000 | 4 422 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 439 000 | 11 536 000 | 15 801 000 | 9 077 000 | 16 782 000 | 13 750 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 16 275 000 | 14 073 000 | 18 920 000 | 11 819 000 | 11 164 000 | 11 888 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 434 000 | 1 410 000 | 1 303 000 | 871 000 | 568 000 | 385 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 10 979 000 | 9 307 000 | 7 149 000 | 7 786 000 | 7 129 000 | 5 707 000 |
|
|
| Utbytte | 1 164 000 | 478 000 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 11 178 000 | 11 011 000 | 10 109 000 | 7 022 000 | 5 575 000 | 5 378 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 42 030 000 | 39 947 000 | 44 715 000 | 30 347 000 | 27 714 000 | 32 686 000 |
|
|
| Sum gjeld | 48 469 000 | 47 815 000 | 53 682 000 | 36 575 000 | 41 218 000 | 37 108 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 107 032 000 | 102 523 000 | 103 045 000 | 81 734 000 | 78 293 000 | 69 717 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,9% | 12,6% | 12,0% | 15,7% | 9,2% | |||
| Resultat av driften i % | 5,2% | 4,8% | 4,5% | 6,3% | 4,0% | 0,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,6 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 38,4% | 38,4% | 39,8% | 40,0% | 39,5% | 38,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,4% | 4,9% | 4,8% | 6,5% | 4,1% | 0,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,2% | 20,0% | 19,4% | 25,8% | 15,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 15,8% | 13,4% | 12,6% | 17,4% | 11,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,1 | 5,1 | 4,9 | 5,2 | 5,1 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,2 | 1,9 | 2,1 | 2,1 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,6 | 0,4 | 0,7 | 0,7 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 2,6 | 2,1 | 2,7 | 2,6 | 2,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 122,7 | 143,8 | 142,2 | 125,8 | 136,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,7% | 53,4% | 47,9% | 55,3% | 47,4% | 46,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 20,1% | 20,9% | 21,4% | 23,5% | 22,5% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 7,5% | 6,1% | 6,0% | 5,9% | 3,1% | 8,4% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,3% | 0,3% | 0,4% | 0,4% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 85,1% | 76,1% | 62,1% | 77,3% | 79,9% | 40,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 1,1 | 0,8 | 1,1 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 39,3% | 39,0% | 43,4% | 37,1% | 35,4% | 46,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 6,0% | 7,7% | 8,7% | 7,6% | 17,2% | 6,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 246 000 | 0 | 0 | 0 | 1 031 000 | 1 096 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
