Tomma Food AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 609 000 | 639 000 | 1 077 000 | 926 000 | 62 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 125 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 609 000 | 639 000 | 1 077 000 | 1 051 000 | 62 000 |
|
|
| Varekostnad | 287 000 | 425 000 | 454 000 | 395 000 | 38 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 5 000 | 22 000 | -13 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 197 000 | 328 000 | 494 000 | 626 000 | 1 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 65 000 | 65 000 | 65 000 | 57 000 | 13 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 77 000 | 153 000 | 218 000 | 303 000 | 27 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 626 000 | 976 000 | 1 253 000 | 1 368 000 | 79 000 |
|
|
| Driftsresultat | -17 000 | -337 000 | -176 000 | -317 000 | -17 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 5 000 | -1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -12 000 | -338 000 | -176 000 | -317 000 | -17 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -12 000 | -338 000 | -176 000 | -317 000 | -17 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -12 000 | -338 000 | -176 000 | -317 000 | -17 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -12 000 | -338 000 | -176 000 | -317 000 | -17 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 274 000 | 334 000 | 393 000 | 452 000 | 292 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 000 | 13 000 | 19 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 282 000 | 347 000 | 411 000 | 476 000 | 292 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 9 838 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 838 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 10 120 000 | 347 000 | 411 000 | 476 000 | 292 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 5 000 | 28 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 5 000 | 28 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 188 000 | 42 000 | 131 000 | 69 000 | 31 000 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 | 0 | 0 | 26 000 | 83 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 193 000 | 42 000 | 131 000 | 95 000 | 113 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 536 000 | 120 000 | 94 000 | 273 000 | 129 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 729 000 | 163 000 | 230 000 | 396 000 | 243 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 849 000 | 510 000 | 641 000 | 872 000 | 535 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -860 000 | -848 000 | -510 000 | -334 000 | -17 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -860 000 | -848 000 | -510 000 | -334 000 | -17 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -830 000 | -818 000 | -480 000 | -304 000 | 13 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 11 520 000 | 1 220 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 500 000 |
|
|
| Annen langsiktig gjeld | 11 520 000 | 1 220 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 500 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 520 000 | 1 220 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 500 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 27 000 | 24 000 | 9 000 | 44 000 | 5 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 14 000 | 3 000 | 39 000 | 33 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 118 000 | 81 000 | 73 000 | 99 000 | 17 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 159 000 | 108 000 | 121 000 | 176 000 | 22 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 679 000 | 1 328 000 | 1 121 000 | 1 176 000 | 522 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 849 000 | 510 000 | 641 000 | 872 000 | 535 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,2% | -58,6% | -23,3% | -45,1% | |||
| Resultat av driften i % | -2,8% | -52,7% | -16,3% | -30,2% | -27,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 1,1 | 1,4 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 52,9% | 33,5% | 57,8% | 57,3% | 38,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -2,0% | -52,7% | -16,3% | -30,2% | -27,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 1,5% | 52,1% | 44,9% | 217,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,5% | 52,1% | 44,9% | 217,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,1 | 1,9 | 2,2 | 1,7 | 62,0 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,6 | 1,5 | 1,9 | 2,3 | 11,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,6 | 1,5 | 1,9 | 2,1 | 11,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,4 | 1,1 | 0,8 | 1,6 | 5,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 90,8 | 14,1 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 2,1 | 13,1 | 12,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,7% | -160,4% | -74,9% | -34,9% | 2,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -136,3% | -128,0% | -44,6% | -28,9% | 21,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,1% | 1,2% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 2180,0% | 785,7% | |||||
| Gjeldsgrad | -14,1 | -1,6 | -2,3 | -3,9 | 40,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,5% | 21,2% | 18,9% | 20,2% | 4,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 106,2% | 239,2% | 156,0% | 114,7% | 93,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
