Tønnessen Bygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 491 000 | 3 174 000 | 5 520 000 | 4 734 000 | 3 149 000 | 3 502 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 45 000 | 8 000 | 0 | 59 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 491 000 | 3 219 000 | 5 528 000 | 4 734 000 | 3 208 000 | 3 502 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 638 000 | 940 000 | 1 857 000 | 1 818 000 | 1 109 000 | 1 904 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 192 000 | 1 323 000 | 2 972 000 | 2 174 000 | 1 631 000 | 998 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 90 000 | 62 000 | 62 000 | 39 000 | 7 000 | 15 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 620 000 | 514 000 | 789 000 | 590 000 | 473 000 | 380 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 540 000 | 2 839 000 | 5 680 000 | 4 621 000 | 3 220 000 | 3 297 000 |
|
|
| Driftsresultat | -49 000 | 380 000 | -152 000 | 113 000 | -12 000 | 205 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 13 000 | 10 000 | 8 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -12 000 | -10 000 | -8 000 | -4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -61 000 | 369 000 | -160 000 | 109 000 | -12 000 | 205 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -13 000 | 53 000 | -7 000 | 24 000 | -3 000 | 54 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -48 000 | 316 000 | -153 000 | 85 000 | -9 000 | 151 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -48 000 | 316 000 | -153 000 | 85 000 | -9 000 | 151 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -48 000 | 316 000 | -153 000 | 85 000 | -9 000 | 151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 346 000 | 278 000 | 216 000 | 278 000 | 7 000 | 35 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 346 000 | 278 000 | 216 000 | 278 000 | 7 000 | 35 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 27 000 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 27 000 | 0 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 351 000 | 305 000 | 216 000 | 278 000 | 14 000 | 35 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 4 000 | 382 000 | 590 000 | 122 000 | 32 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 000 | 6 000 | 10 000 | 123 000 | 12 000 | 55 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 14 000 | 11 000 | 392 000 | 713 000 | 134 000 | 87 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 317 000 | 843 000 | 1 002 000 | 395 000 | 606 000 | 330 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 331 000 | 857 000 | 1 397 000 | 1 110 000 | 747 000 | 424 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 681 000 | 1 162 000 | 1 613 000 | 1 388 000 | 762 000 | 458 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 326 000 | 374 000 | 58 000 | 211 000 | 126 000 | 136 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 326 000 | 374 000 | 58 000 | 211 000 | 126 000 | 136 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 356 000 | 404 000 | 88 000 | 241 000 | 156 000 | 166 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 8 000 | 0 | 7 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 17 000 | 0 | 7 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 111 000 | 144 000 | 179 000 | 214 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 111 000 | 161 000 | 179 000 | 221 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 111 000 | 144 000 | 179 000 | 214 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 90 000 | 113 000 | 205 000 | 260 000 | 200 000 | 32 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 45 000 | 0 | 15 000 | 0 | 49 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 29 000 | 284 000 | 637 000 | 471 000 | 247 000 | 105 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 96 000 | 154 000 | 504 000 | 180 000 | 158 000 | 106 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 215 000 | 596 000 | 1 346 000 | 926 000 | 605 000 | 292 000 |
|
|
| Sum gjeld | 326 000 | 757 000 | 1 525 000 | 1 147 000 | 605 000 | 293 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 681 000 | 1 162 000 | 1 613 000 | 1 388 000 | 762 000 | 458 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -5,2% | 27,3% | -10,1% | 10,5% | -2,0% | |||
| Resultat av driften i % | -1,4% | 11,8% | -2,7% | 2,4% | -0,4% | 5,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 2,3 | 3,7 | 4,4 | 5,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 53,1% | 70,4% | 66,4% | 61,6% | 64,8% | 45,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,4% | 11,8% | -2,7% | 2,4% | -0,4% | 5,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -16,1% | 150,0% | -97,3% | 54,9% | -7,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -12,6% | 128,5% | -93,0% | 42,8% | -5,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 2,4 | 1,9 | 2,2 | 2,0 | 3,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,4 | 0,7 | 0,4 | 1,0 | 1,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 313,3 | 619,0 | 606,0 | 158,4 | 272,0 | |||
| Lagertid i antall dager | 0,3 | 1,1 | 0,6 | 1,0 | 2,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,3% | 34,8% | 5,5% | 17,4% | 20,5% | 36,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 10,2% | 12,6% | 1,6% | 5,1% | 4,9% | 4,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,9% | 4,7% | 8,5% | 5,2% | 0,0% | 293,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,5% | 0,8% | 0,6% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 8666,7% | 1700,0% | 6133,3% | 2028,6% | 1885,7% | |||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,9 | 17,3 | 4,8 | 3,9 | 1,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,6% | 51,3% | 83,4% | 66,7% | 79,4% | 63,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,3% | 13,9% | 11,1% | 15,9% | 0,0% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 643 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
