Tømrermestrene Winje og Blair AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 17 723 000 | 22 526 000 | 15 410 000 | 17 080 000 | 9 249 000 | 9 503 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 17 723 000 | 22 526 000 | 15 410 000 | 17 080 000 | 9 261 000 | 9 503 000 |
|
|
| Varekostnad | 12 203 000 | 15 582 000 | 9 082 000 | 13 004 000 | 5 933 000 | 5 878 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 603 000 | 4 358 000 | 3 381 000 | 2 958 000 | 2 591 000 | 2 332 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 183 000 | 145 000 | 0 | 0 | 3 000 | 16 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 349 000 | 2 084 000 | 1 859 000 | 1 178 000 | 662 000 | 698 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 17 338 000 | 22 169 000 | 14 322 000 | 17 140 000 | 9 189 000 | 8 924 000 |
|
|
| Driftsresultat | 385 000 | 357 000 | 1 088 000 | -60 000 | 72 000 | 579 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | -128 000 | -198 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 0 | 0 | 0 | -128 000 | -198 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 59 000 | 28 000 | 4 000 | 1 000 | 3 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 59 000 | 28 000 | 4 000 | 1 000 | 3 000 | 8 000 |
|
|
| Netto finans | -55 000 | -28 000 | -4 000 | -1 000 | -131 000 | -206 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 330 000 | 329 000 | 1 084 000 | -61 000 | -58 000 | 374 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 72 000 | 89 000 | 186 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 259 000 | 240 000 | 898 000 | -61 000 | -58 000 | 374 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 259 000 | 240 000 | 898 000 | -61 000 | -58 000 | 374 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 259 000 | 190 000 | 848 000 | -61 000 | -58 000 | 274 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 581 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 203 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 71 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 203 000 | 581 000 | 0 | 0 | 0 | 71 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 203 000 | 581 000 | 0 | 0 | 0 | 71 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 425 000 | 880 000 | 1 919 000 | 1 411 000 | 658 000 | 127 000 |
|
|
| Andre fordringer | 91 000 | 98 000 | 63 000 | 68 000 | 30 000 | 50 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 516 000 | 978 000 | 1 982 000 | 1 479 000 | 689 000 | 177 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 577 000 | 2 801 000 | 1 520 000 | 1 135 000 | 810 000 | 1 023 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 093 000 | 3 778 000 | 3 502 000 | 2 614 000 | 1 499 000 | 1 200 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 297 000 | 4 359 000 | 3 502 000 | 2 614 000 | 1 499 000 | 1 271 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 287 000 | 1 028 000 | 838 000 | -10 000 | 51 000 | 109 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 287 000 | 1 028 000 | 838 000 | -10 000 | 51 000 | 109 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 317 000 | 1 058 000 | 868 000 | 20 000 | 81 000 | 139 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 135 000 | 552 000 | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 135 000 | 552 000 | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 135 000 | 552 000 | 0 | 0 | 0 | 88 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 791 000 | 1 511 000 | 1 698 000 | 1 861 000 | 757 000 | 175 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 72 000 | 89 000 | 186 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 571 000 | 594 000 | 329 000 | 322 000 | 314 000 | 363 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 100 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 411 000 | 505 000 | 371 000 | 412 000 | 347 000 | 406 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 845 000 | 2 749 000 | 2 634 000 | 2 595 000 | 1 418 000 | 1 044 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 980 000 | 3 301 000 | 2 634 000 | 2 595 000 | 1 418 000 | 1 132 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 297 000 | 4 359 000 | 3 502 000 | 2 614 000 | 1 499 000 | 1 271 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,3% | 9,1% | 35,6% | -2,9% | -4,0% | |||
| Resultat av driften i % | 2,2% | 1,6% | 7,1% | -0,4% | 0,8% | 6,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 5,7 | 5,0 | 8,3 | 6,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 31,1% | 30,8% | 41,1% | 23,9% | 35,9% | 38,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,2% | 1,6% | 7,1% | -0,4% | -0,6% | 4,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 27,8% | 34,2% | 244,1% | -120,8% | -52,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,8% | 24,9% | 202,3% | -120,8% | -52,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,9 | 5,2 | 4,6 | 5,8 | 3,6 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,0 | 0,6 | 0,4 | 0,6 | 1,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,9% | 24,3% | 24,8% | 0,8% | 5,4% | 10,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,4% | 4,7% | 5,6% | 0,1% | 0,9% | 1,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,4% | 6,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 12,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,1 | 3,0 | 129,8 | 17,5 | 8,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,1% | 63,1% | 75,2% | 99,3% | 94,6% | 82,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 18,0% | 12,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 6,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 622 000 | 507 000 | 527 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
