Tømrer Øyvind Magnussen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 761 000 | 5 705 000 | 2 729 000 | 2 054 000 | 381 000 | 245 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | -71 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 761 000 | 5 635 000 | 2 729 000 | 2 054 000 | 381 000 | 245 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 452 000 | 4 245 000 | 1 383 000 | 1 018 000 | 89 000 | 77 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 331 000 | 781 000 | 571 000 | 472 000 | 344 000 | 3 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 59 000 | 54 000 | 43 000 | 51 000 | 51 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 791 000 | 823 000 | 719 000 | 503 000 | 78 000 | 51 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 633 000 | 5 903 000 | 2 716 000 | 2 044 000 | 562 000 | 162 000 |
|
|
| Driftsresultat | 128 000 | -268 000 | 13 000 | 10 000 | -181 000 | 83 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 20 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 20 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -19 000 | -2 000 | -1 000 | -3 000 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 110 000 | -270 000 | 12 000 | 7 000 | -182 000 | 81 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 18 000 | 3 000 | 1 000 | -40 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 110 000 | -288 000 | 10 000 | 5 000 | -142 000 | 63 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 110 000 | -288 000 | 10 000 | 5 000 | -142 000 | 63 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 110 000 | -288 000 | 10 000 | 5 000 | -141 000 | 63 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 18 000 | 21 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 18 000 | 21 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 113 000 | 38 000 | 44 000 | 49 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 18 000 | 51 000 | 85 000 | 88 000 | 166 000 | 184 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 131 000 | 90 000 | 128 000 | 137 000 | 166 000 | 184 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 15 000 | 46 000 | 76 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 15 000 | 46 000 | 76 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 131 000 | 105 000 | 192 000 | 233 000 | 188 000 | 184 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 228 000 | 564 000 | 364 000 | 182 000 | 80 000 | 54 000 |
|
|
| Andre fordringer | 347 000 | 280 000 | 304 000 | 10 000 | 18 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 164 000 | 164 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 739 000 | 1 008 000 | 667 000 | 192 000 | 97 000 | 54 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 581 000 | 11 000 | 18 000 | 54 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 320 000 | 1 018 000 | 685 000 | 246 000 | 100 000 | 57 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 451 000 | 1 123 000 | 877 000 | 479 000 | 287 000 | 241 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 | 135 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -241 000 | -351 000 | -63 000 | -73 000 | -78 000 | 63 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -241 000 | -351 000 | -63 000 | -73 000 | -78 000 | 63 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -106 000 | -216 000 | 72 000 | 62 000 | 57 000 | 198 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 253 000 | 33 000 | 239 000 | 55 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 253 000 | 33 000 | 239 000 | 55 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 253 000 | 33 000 | 239 000 | 55 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 141 000 | 1 036 000 | 389 000 | 237 000 | 147 000 | 22 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 65 000 | 186 000 | 110 000 | 69 000 | 22 000 | 3 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 98 000 | 85 000 | 68 000 | 56 000 | 62 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 304 000 | 1 307 000 | 567 000 | 362 000 | 231 000 | 40 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 557 000 | 1 340 000 | 806 000 | 417 000 | 231 000 | 43 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 451 000 | 1 123 000 | 877 000 | 479 000 | 287 000 | 241 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,1% | -26,8% | 1,9% | 2,6% | -68,6% | |||
| Resultat av driften i % | 2,7% | -4,8% | 0,5% | 0,5% | -47,5% | 33,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,7 | 5,6 | 4,0 | 5,4 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 27,5% | 25,6% | 49,3% | 50,4% | 76,6% | 68,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,7% | -4,8% | 0,5% | 0,5% | -47,5% | 33,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -68,3% | 375,0% | 17,9% | 11,8% | -142,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -68,3% | 400,0% | 14,9% | 8,4% | -111,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 14,4 | 7,2 | 4,8 | 4,4 | 1,1 | 81,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,8 | 1,2 | 0,7 | 0,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,8 | 1,2 | 0,7 | 0,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,3% | -19,2% | 8,2% | 12,9% | 19,9% | 82,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,2% | -3,8% | 2,6% | 3,0% | 15,0% | 80,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 6,2% | 40,6% | 3,4% | 7,6% | 0,0% | 14,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | -0,6% | 0,6% | 2,0% | 3,3% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -14,7 | -6,2 | 11,2 | 6,7 | 4,1 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 89,9% | 116,4% | 64,7% | 75,6% | 80,5% | 16,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 17,4% | 2,9% | 27,3% | 11,5% | 0,0% | 1,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 413 000 | 263 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
