Tjemslandshagen Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 878 000 | 12 068 000 | 10 267 000 | 8 766 000 | 8 597 000 | 8 909 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 39 000 | 0 | 9 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 917 000 | 12 068 000 | 10 276 000 | 8 766 000 | 8 597 000 | 8 909 000 |
|
|
| Varekostnad | 253 000 | 229 000 | 193 000 | 200 000 | 167 000 | 267 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 11 669 000 | 9 839 000 | 8 994 000 | 7 411 000 | 8 152 000 | 7 355 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 316 000 | 318 000 | 301 000 | 284 000 | 282 000 | 292 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 154 000 | 870 000 | 974 000 | 874 000 | 686 000 | 1 020 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 392 000 | 11 256 000 | 10 462 000 | 8 769 000 | 9 287 000 | 8 934 000 |
|
|
| Driftsresultat | -475 000 | 812 000 | -186 000 | -3 000 | -690 000 | -25 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 36 000 | 6 000 | 8 000 | 4 000 | 8 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 36 000 | 6 000 | 8 000 | 4 000 | 8 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 94 000 | 67 000 | 29 000 | 21 000 | 44 000 | 52 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 94 000 | 67 000 | 29 000 | 21 000 | 44 000 | 52 000 |
|
|
| Netto finans | -58 000 | -61 000 | -21 000 | -17 000 | -36 000 | -40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -534 000 | 751 000 | -207 000 | -21 000 | -726 000 | -65 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -534 000 | 751 000 | -207 000 | -21 000 | -726 000 | -65 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -534 000 | 751 000 | -207 000 | -21 000 | -726 000 | -65 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -534 000 | 751 000 | -207 000 | -21 000 | -726 000 | -65 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 449 000 | 4 732 000 | 4 936 000 | 4 832 000 | 5 089 000 | 5 345 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 183 000 | 216 000 | 254 000 | 241 000 | 164 000 | 190 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 632 000 | 4 947 000 | 5 190 000 | 5 074 000 | 5 253 000 | 5 535 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 632 000 | 4 947 000 | 5 190 000 | 5 074 000 | 5 253 000 | 5 535 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 48 000 | 29 000 | 0 | 13 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 793 000 | 1 692 000 | 1 257 000 | 361 000 | 358 000 | 788 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 793 000 | 1 740 000 | 1 286 000 | 362 000 | 371 000 | 798 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 328 000 | 2 742 000 | 2 081 000 | 3 164 000 | 2 870 000 | 3 256 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 121 000 | 4 481 000 | 3 367 000 | 3 526 000 | 3 241 000 | 4 054 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 753 000 | 9 429 000 | 8 557 000 | 8 599 000 | 8 494 000 | 9 589 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 59 000 | 57 000 | 53 000 | 53 000 | 59 000 | 52 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 59 000 | 57 000 | 53 000 | 53 000 | 59 000 | 52 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 381 000 | 4 914 000 | 4 164 000 | 4 370 000 | 4 391 000 | 5 117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 381 000 | 4 914 000 | 4 164 000 | 4 370 000 | 4 391 000 | 5 117 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 440 000 | 4 971 000 | 4 217 000 | 4 423 000 | 4 450 000 | 5 169 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 928 000 | 2 098 000 | 2 274 000 | 2 467 000 | 2 662 000 | 2 845 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 928 000 | 2 098 000 | 2 274 000 | 2 467 000 | 2 662 000 | 2 845 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 928 000 | 2 098 000 | 2 274 000 | 2 467 000 | 2 662 000 | 2 845 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 251 000 | 229 000 | 213 000 | 191 000 | 2 000 | 127 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 711 000 | 684 000 | 625 000 | 508 000 | 509 000 | 454 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 423 000 | 1 447 000 | 1 228 000 | 1 011 000 | 871 000 | 994 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 385 000 | 2 360 000 | 2 066 000 | 1 710 000 | 1 382 000 | 1 575 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 313 000 | 4 458 000 | 4 340 000 | 4 177 000 | 4 044 000 | 4 420 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 753 000 | 9 429 000 | 8 557 000 | 8 599 000 | 8 494 000 | 9 589 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,8% | 9,1% | -2,1% | 0,0% | -7,5% | |||
| Resultat av driften i % | -3,7% | 6,7% | -1,8% | 0,0% | -8,0% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 1,0 | 1,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,0% | 98,1% | 98,1% | 97,7% | 98,1% | 97,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,4% | 6,8% | -1,7% | 0,0% | -7,9% | -0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,3% | 16,3% | -4,8% | -0,5% | -15,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,3% | 16,3% | -4,8% | -0,5% | -15,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,9 | 1,6 | 2,1 | 2,3 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,7 | 1,9 | 1,6 | 2,1 | 2,3 | 2,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,4 | 1,2 | 1,0 | 1,9 | 2,1 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,7% | 52,7% | 49,3% | 51,4% | 52,4% | 53,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,4% | 41,2% | 41,0% | 50,5% | 51,8% | 58,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,2% | 2,1% | 1,9% | 1,7% | 1,5% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,2% | 25,0% | 24,1% | 19,9% | 16,3% | 16,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 22,0% | 22,3% | 26,6% | 28,7% | 31,3% | 29,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 738 000 | 727 000 | 644 000 | 0 | 571 000 | 497 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
