Tind Of Norway AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 997 000 | 8 258 000 | 2 285 000 | 4 359 000 | 3 049 000 | 1 674 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 8 997 000 | 8 258 000 | 2 285 000 | 4 359 000 | 3 049 000 | 1 674 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 011 000 | 2 133 000 | 575 000 | 625 000 | 434 000 | 762 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 975 000 | 728 000 | 118 000 | 1 261 000 | 359 000 | 550 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 041 000 | 4 727 000 | 1 325 000 | 2 886 000 | 1 939 000 | 669 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 9 027 000 | 7 588 000 | 2 018 000 | 4 772 000 | 2 732 000 | 1 989 000 |
|
|
| Driftsresultat | -30 000 | 670 000 | 267 000 | -413 000 | 317 000 | -315 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 28 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 28 000 | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 191 000 | 40 000 | 33 000 | 41 000 | 53 000 | 44 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 247 000 | 72 000 | 33 000 | 42 000 | 117 000 | 44 000 |
|
|
| Netto finans | -219 000 | -68 000 | -33 000 | -42 000 | -116 000 | -43 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -249 000 | 601 000 | 233 000 | -455 000 | 202 000 | -359 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -249 000 | 572 000 | 233 000 | -455 000 | 202 000 | -359 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -249 000 | 572 000 | 233 000 | -455 000 | 202 000 | -359 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -249 000 | 572 000 | 233 000 | -455 000 | 202 000 | -359 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 97 000 | 97 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 97 000 | 97 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 26 000 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 413 000 | 392 000 | 355 000 | 238 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 439 000 | 418 000 | 381 000 | 263 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 536 000 | 515 000 | 381 000 | 263 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 4 604 000 | 1 866 000 | 1 712 000 | 1 829 000 | 1 634 000 | 1 815 000 |
|
|
| Sum varelager | 4 604 000 | 1 866 000 | 1 712 000 | 1 829 000 | 1 634 000 | 1 815 000 |
|
|
| Kundefordringer | 144 000 | 173 000 | 69 000 | 57 000 | 115 000 | 130 000 |
|
|
| Andre fordringer | 843 000 | 325 000 | 182 000 | 57 000 | 331 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 987 000 | 498 000 | 251 000 | 113 000 | 445 000 | 136 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 86 000 | 124 000 | 185 000 | 54 000 | 289 000 | 22 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 678 000 | 2 487 000 | 2 148 000 | 1 996 000 | 2 369 000 | 1 974 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 213 000 | 3 002 000 | 2 529 000 | 2 259 000 | 2 369 000 | 1 974 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -166 000 | 83 000 | -489 000 | -722 000 | -268 000 | -469 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -166 000 | 83 000 | -489 000 | -722 000 | -268 000 | -469 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 834 000 | 1 083 000 | 511 000 | 278 000 | 732 000 | 531 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 444 000 | 444 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 112 000 | 1 282 000 | 480 000 | 667 000 | 867 000 | 900 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 112 000 | 1 282 000 | 480 000 | 667 000 | 867 000 | 900 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 305 000 | 480 000 | 480 000 | 667 000 | 867 000 | 900 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 626 000 | 69 000 | 177 000 | 142 000 | 393 000 | 310 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 29 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 279 000 | 411 000 | 157 000 | 62 000 | 214 000 | 88 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 444 000 | 444 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 363 000 | 128 000 | 761 000 | 667 000 | 163 000 | 145 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 268 000 | 637 000 | 1 539 000 | 1 315 000 | 770 000 | 543 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 380 000 | 1 919 000 | 2 019 000 | 1 982 000 | 1 637 000 | 1 443 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 213 000 | 3 002 000 | 2 529 000 | 2 259 000 | 2 369 000 | 1 974 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,0% | 24,3% | 11,1% | -17,8% | 14,7% | |||
| Resultat av driften i % | -0,3% | 8,1% | 11,7% | -9,5% | 10,4% | -18,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 3,0 | 1,0 | 1,9 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 77,6% | 74,2% | 74,8% | 85,7% | 85,8% | 54,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,0% | 8,2% | 11,7% | -9,5% | 10,4% | -18,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -26,0% | 75,4% | 59,1% | -90,1% | 32,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -26,0% | 71,8% | 59,1% | -90,1% | 32,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,2 | 11,3 | 19,4 | 3,5 | 8,5 | 3,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,5 | 3,9 | 1,4 | 1,5 | 3,1 | 3,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,0 | 0,3 | 0,1 | 1,0 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,4 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | 1,1 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 579,1 | 301,9 | 1108,5 | 997,3 | 1430,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 13,4% | 36,1% | 20,2% | 12,3% | 30,9% | 26,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,3% | 13,1% | 22,4% | 6,4% | 24,0% | 31,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,5% | 4,2% | 3,0% | 1,9% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,4% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 95,8% | 99,1% | 35,6% | 37,3% | 97,9% | 78,8% | ||
| Gjeldsgrad | 6,5 | 1,8 | 4,0 | 7,1 | 2,2 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,4% | 21,2% | 60,9% | 58,2% | 32,5% | 27,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 66,2% | 42,7% | 19,0% | 29,5% | 36,6% | 45,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 263 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
