Tian Eiendom Rødbergodden AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 26 000 | 65 000 | 6 000 | 156 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 154 000 | 2 171 000 | 1 892 000 | 2 929 000 | 1 687 000 | 1 664 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 180 000 | 2 235 000 | 1 898 000 | 3 085 000 | 1 687 000 | 1 664 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 11 000 | 205 000 | 5 000 | 93 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 447 000 | 449 000 | 440 000 | 398 000 | 373 000 | 373 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 184 000 | 216 000 | 84 000 | 333 000 | 217 000 | 45 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 631 000 | 665 000 | 535 000 | 936 000 | 595 000 | 511 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 549 000 | 1 570 000 | 1 363 000 | 2 149 000 | 1 092 000 | 1 153 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 900 000 | 447 000 | 565 000 | 618 000 | 680 000 | 653 000 |
|
|
| Netto finans | -900 000 | -447 000 | -565 000 | -596 000 | -680 000 | -653 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 649 000 | 1 123 000 | 798 000 | 1 554 000 | 412 000 | 501 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 160 000 | 260 000 | 185 000 | 346 000 | 90 000 | 104 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 489 000 | 863 000 | 613 000 | 1 207 000 | 322 000 | 396 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 489 000 | 863 000 | 613 000 | 1 207 000 | 322 000 | 396 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 441 000 | 918 000 | 642 000 | 1 174 000 | 325 000 | 375 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 48 000 | -55 000 | -29 000 | 33 000 | -3 000 | 22 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 9 123 000 | 9 571 000 | 9 927 000 | 10 347 000 | 9 735 000 | 10 107 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 9 123 000 | 9 571 000 | 9 927 000 | 10 347 000 | 9 735 000 | 10 107 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 9 123 000 | 9 571 000 | 9 927 000 | 10 347 000 | 9 735 000 | 10 107 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 82 000 | 0 | 0 | 60 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 974 000 | 150 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 233 000 | 974 000 | 150 000 | 61 000 | 9 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 845 000 | 781 000 | 0 | 109 000 | 50 000 | 150 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 845 000 | 1 014 000 | 974 000 | 259 000 | 110 000 | 159 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 969 000 | 10 584 000 | 10 901 000 | 10 606 000 | 9 845 000 | 10 267 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 124 000 | 76 000 | 132 000 | 161 000 | 127 000 | 131 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 124 000 | 76 000 | 132 000 | 161 000 | 127 000 | 131 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 154 000 | 106 000 | 162 000 | 191 000 | 157 000 | 161 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 38 000 | 34 000 | 33 000 | 29 000 | 14 000 | 16 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 38 000 | 34 000 | 33 000 | 29 000 | 14 000 | 16 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 38 000 | 34 000 | 33 000 | 29 000 | 14 000 | 16 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 15 000 | 9 000 | 0 | 5 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 10 744 000 | 10 428 000 | 10 636 000 | 10 386 000 | 9 669 000 | 10 090 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | -1 000 | 0 | 62 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 776 000 | 10 443 000 | 10 707 000 | 10 386 000 | 9 674 000 | 10 090 000 |
|
|
| Sum gjeld | 10 814 000 | 10 477 000 | 10 740 000 | 10 415 000 | 9 688 000 | 10 106 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 968 000 | 10 584 000 | 10 901 000 | 10 606 000 | 9 845 000 | 10 267 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 14,4% | 14,6% | 12,7% | 21,2% | 10,9% | |||
| Resultat av driften i % | 71,1% | 70,2% | 71,8% | 69,7% | 64,7% | 69,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | -83,3% | -31,4% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 71,1% | 70,2% | 71,8% | 70,4% | 64,7% | 69,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 499,2% | 838,1% | 452,1% | 893,1% | 259,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 376,2% | 644,0% | 347,3% | 693,7% | 202,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,4% | 1,0% | 1,5% | 1,8% | 1,6% | 1,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,1% | 4,7% | 8,5% | 6,2% | 9,3% | 9,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 284,6% | 308,2% | 325,5% | 359,1% | 692,0% | 631,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 47,5% | 68,4% | 50,9% | 47,0% | 56,9% | 57,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 70,2 | 98,8 | 66,3 | 54,5 | 61,7 | 62,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 98,2% | 98,7% | 98,2% | 97,9% | 98,3% | 98,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,3% | 0,1% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
