Thor Halvorsen Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 480 962 000 | 365 497 000 | 187 911 000 | 164 843 000 | 207 192 000 | 275 929 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 78 527 000 | 120 481 000 | 145 003 000 | 101 210 000 | 84 454 000 | 56 614 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 559 489 000 | 485 978 000 | 332 914 000 | 266 053 000 | 291 646 000 | 332 543 000 |
|
|
| Varekostnad | 72 168 000 | 64 433 000 | 36 118 000 | 28 892 000 | 35 394 000 | 47 802 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 219 276 000 | 221 557 000 | 137 354 000 | 121 496 000 | 118 866 000 | 134 915 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 107 000 | 36 604 000 | 34 149 000 | 35 792 000 | 33 252 000 | 22 531 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | -22 823 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 162 594 000 | 143 460 000 | 93 589 000 | 76 126 000 | 75 874 000 | 87 718 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 494 145 000 | 443 231 000 | 301 210 000 | 262 306 000 | 263 386 000 | 292 966 000 |
|
|
| Driftsresultat | 65 344 000 | 42 747 000 | 31 704 000 | 3 747 000 | 28 260 000 | 39 577 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 21 152 000 | 15 289 000 | 6 549 000 | 4 737 000 | 9 263 000 | 2 109 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 152 000 | 15 498 000 | 6 549 000 | 7 340 000 | 9 263 000 | 2 109 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 79 232 000 | 71 649 000 | 52 500 000 | 37 269 000 | 37 602 000 | 20 860 000 |
|
|
| Netto finans | -58 080 000 | -56 151 000 | -45 951 000 | -29 929 000 | -28 339 000 | -18 751 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 7 264 000 | -13 404 000 | -14 246 000 | -26 182 000 | -79 000 | 20 825 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 256 000 | 1 253 000 | 4 083 000 | -152 000 | 2 992 000 | 4 583 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 009 000 | -14 657 000 | -18 329 000 | -26 030 000 | -3 070 000 | 16 242 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 009 000 | -14 657 000 | -18 329 000 | -26 030 000 | -3 070 000 | 16 242 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 000 | 93 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 15 083 000 | 14 907 000 | 8 833 000 | 7 311 000 | 4 627 000 | 3 960 000 |
|
|
| Goodwill | 2 592 000 | 8 286 000 | 7 335 000 | 12 226 000 | 18 305 000 | 24 384 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 17 675 000 | 23 193 000 | 16 168 000 | 19 537 000 | 22 962 000 | 28 438 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 942 200 000 | 949 824 000 | 858 224 000 | 873 990 000 | 888 298 000 | 915 638 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 17 429 000 | 18 269 000 | 11 202 000 | 4 026 000 | 5 380 000 | 2 501 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 21 135 000 | 22 923 000 | 21 905 000 | 17 192 000 | 17 969 000 | 18 629 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 85 420 000 | 81 952 000 | 43 308 000 | 40 275 000 | 37 229 000 | 38 932 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 066 184 000 | 1 072 968 000 | 934 638 000 | 935 484 000 | 948 877 000 | 975 701 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 21 987 000 | 12 482 000 | 7 617 000 | 7 617 000 | 7 617 000 | 6 667 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 80 000 | 80 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 257 000 | 1 947 000 | 345 000 | 50 000 | 20 000 | 504 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 324 000 | 14 509 000 | 7 992 000 | 7 697 000 | 7 667 000 | 7 201 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 107 183 000 | 1 110 670 000 | 958 798 000 | 962 717 000 | 979 506 000 | 1 011 339 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 651 000 | 15 196 000 | 10 241 000 | 10 040 000 | 9 762 000 | 8 626 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 651 000 | 15 196 000 | 10 241 000 | 10 040 000 | 9 762 000 | 8 626 000 |
|
|
| Kundefordringer | 20 735 000 | 20 986 000 | 14 717 000 | 15 072 000 | 6 455 000 | 19 058 000 |
|
|
| Andre fordringer | 15 263 000 | 14 999 000 | 84 341 000 | 88 464 000 | 47 380 000 | 35 585 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 35 998 000 | 35 985 000 | 99 057 000 | 103 536 000 | 53 835 000 | 54 643 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 4 000 | 4 000 | 4 749 000 | 9 947 000 | 7 150 000 | 1 477 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 16 000 | 15 000 | 29 108 000 | 45 332 000 | 40 460 000 | 8 353 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 20 000 | 20 000 | 33 857 000 | 55 279 000 | 47 609 000 | 9 830 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 70 478 000 | 119 916 000 | 41 616 000 | 29 207 000 | 37 965 000 | 26 819 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 118 148 000 | 171 117 000 | 184 771 000 | 198 062 000 | 149 171 000 | 99 918 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 225 331 000 | 1 281 787 000 | 1 143 569 000 | 1 160 779 000 | 1 128 677 000 | 1 111 257 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 | 627 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 16 418 000 | 14 364 000 | -19 232 000 | 3 240 000 | 32 813 000 | 42 637 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 16 418 000 | 14 364 000 | -19 232 000 | 3 240 000 | 32 813 000 | 42 637 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 17 045 000 | 14 991 000 | -18 605 000 | 3 867 000 | 33 440 000 | 43 264 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 51 684 000 | 48 256 000 | 43 328 000 | 37 886 000 | 35 355 000 | 32 137 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 51 684 000 | 48 256 000 | 43 328 000 | 37 886 000 | 35 355 000 | 32 137 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 017 374 000 | 988 021 000 | 988 882 000 | 963 933 000 | 965 632 000 | 954 043 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 069 058 000 | 1 036 277 000 | 1 032 210 000 | 1 001 819 000 | 1 000 987 000 | 986 180 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 017 374 000 | 988 021 000 | 943 927 000 | 861 978 000 | 863 677 000 | 839 088 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 14 963 000 | 22 458 000 | 12 208 000 | 19 455 000 | 15 274 000 | 11 806 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 000 | 0 | 164 000 | 0 | 0 | 1 497 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 17 777 000 | 16 745 000 | 13 180 000 | 15 182 000 | 5 922 000 | 9 532 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 106 483 000 | 191 315 000 | 104 413 000 | 120 456 000 | 73 054 000 | 58 978 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 139 227 000 | 230 518 000 | 129 965 000 | 155 093 000 | 94 250 000 | 81 813 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 208 285 000 | 1 266 795 000 | 1 162 175 000 | 1 156 912 000 | 1 095 237 000 | 1 067 993 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 225 331 000 | 1 281 787 000 | 1 143 569 000 | 1 160 779 000 | 1 128 677 000 | 1 111 257 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,9% | 4,8% | 3,3% | 1,0% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | 11,7% | 8,8% | 9,5% | 1,4% | 9,7% | 11,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,0% | 82,4% | 80,8% | 82,5% | 82,9% | 82,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,5% | 12,0% | 11,5% | 4,2% | 12,9% | 12,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 45,3% | 741,8% | 193,3% | -140,4% | -0,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 25,0% | 811,1% | 248,7% | -139,5% | -8,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | 2,2 | 2,4 | 2,2 | 2,5 | 2,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,7 | 1,4 | 1,3 | 1,6 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,7 | 1,3 | 1,2 | 1,5 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,2 | 4,2 | 3,5 | 2,9 | 3,6 | 5,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 67,0 | 71,1 | 101,1 | 123,4 | 93,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 1,4% | 1,2% | -1,6% | 0,3% | 3,0% | 3,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,0% | 3,1% | -5,6% | 1,5% | 11,5% | 13,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -180,9% | -390,9% | 535,2% | 428,0% | 562,6% | 209,9% | ||
| Gjeldsgrad | 70,9 | 84,5 | -62,5 | 299,2 | 32,8 | 24,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,4% | 18,0% | 11,4% | 13,4% | 8,4% | 7,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 87,2% | 80,8% | 90,3% | 86,3% | 88,7% | 88,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 6 765 000 | 0 | 0 | 6 381 000 | 5 288 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
