Thon Hotels AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 535 757 000 | 511 530 000 | 459 325 000 | 410 109 000 | 254 686 000 | 194 258 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 625 000 | 400 000 | 138 000 | -23 000 | 3 767 000 | 2 114 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 536 382 000 | 511 930 000 | 459 463 000 | 410 086 000 | 258 453 000 | 196 372 000 |
|
|
| Varekostnad | 90 903 000 | 92 423 000 | 85 437 000 | 82 776 000 | 57 103 000 | 51 452 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 102 690 000 | 95 006 000 | 85 228 000 | 72 294 000 | 55 825 000 | 48 923 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 40 740 000 | 38 652 000 | 32 005 000 | 28 394 000 | 27 306 000 | 23 630 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 895 000 | 0 | 895 000 | 0 | 235 000 |
|
|
| Andre driftskostnader | 372 162 000 | 299 504 000 | 259 022 000 | 210 370 000 | 101 578 000 | 110 101 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 606 495 000 | 526 480 000 | 461 692 000 | 394 729 000 | 241 812 000 | 234 341 000 |
|
|
| Driftsresultat | -70 113 000 | -14 550 000 | -2 229 000 | 15 357 000 | 16 641 000 | -37 969 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 1 440 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 22 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 80 000 | 76 000 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 393 000 | 65 000 | 350 000 | 188 000 | 349 000 | 862 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 473 000 | 1 581 000 | 376 000 | 206 000 | 349 000 | 862 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 29 000 | 31 000 | 20 000 | 18 000 | 11 000 | 19 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 200 000 | 2 500 000 | 0 | 164 000 | 240 000 | 1 065 000 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 8 876 000 | 5 891 000 | 1 533 000 | 1 271 000 | 1 023 000 | 1 646 000 |
|
|
| Netto finans | -8 403 000 | -4 310 000 | -1 157 000 | -1 065 000 | -674 000 | -784 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -78 517 000 | -18 860 000 | -3 386 000 | 14 293 000 | 15 968 000 | -38 754 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -15 519 000 | -2 856 000 | -277 000 | 3 646 000 | 3 683 000 | -8 166 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -62 997 000 | -16 004 000 | -3 109 000 | 10 646 000 | 12 285 000 | -30 588 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -62 997 000 | -16 004 000 | -3 109 000 | 10 646 000 | 12 285 000 | -30 588 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 5 733 000 | 18 408 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -62 997 000 | -16 004 000 | -8 842 000 | -7 762 000 | 12 285 000 | -30 588 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 45 618 000 | 40 573 000 | 40 291 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 48 894 000 | 63 017 000 | 56 841 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 24 356 000 | 22 433 000 | 20 300 000 | 18 396 000 | 16 837 000 | 21 413 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 73 249 000 | 85 450 000 | 77 141 000 | 64 014 000 | 57 409 000 | 61 704 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 5 056 000 | 4 292 000 | 4 750 000 | 2 925 000 | 1 313 000 | 912 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 5 056 000 | 4 292 000 | 4 750 000 | 2 925 000 | 1 313 000 | 912 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 135 205 000 | 135 205 000 | 83 750 000 | 83 750 000 | 83 750 000 | 83 750 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 660 000 | 5 424 000 | 7 005 000 | 7 005 000 | 7 005 000 | 7 005 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 213 000 | 1 133 000 | 385 000 | 385 000 | 385 000 | 285 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 142 078 000 | 141 762 000 | 91 140 000 | 91 140 000 | 91 140 000 | 91 040 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 220 383 000 | 231 505 000 | 173 031 000 | 158 079 000 | 149 863 000 | 153 656 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 5 947 000 | 5 374 000 | 5 163 000 | 5 807 000 | 3 750 000 | 5 279 000 |
|
|
| Sum varelager | 5 947 000 | 5 374 000 | 5 163 000 | 5 807 000 | 3 750 000 | 5 279 000 |
|
|
| Kundefordringer | 62 946 000 | 61 926 000 | 56 281 000 | 20 614 000 | 34 169 000 | 13 471 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 401 000 | 9 836 000 | 10 703 000 | 48 646 000 | 32 526 000 | 67 852 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 134 436 000 | 7 455 000 | 1 575 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 204 783 000 | 79 218 000 | 68 559 000 | 69 260 000 | 66 695 000 | 81 323 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 185 000 | 643 000 | 582 000 | 284 000 | 466 000 | 1 367 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 210 915 000 | 85 234 000 | 74 303 000 | 75 351 000 | 70 911 000 | 87 969 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 431 298 000 | 316 739 000 | 247 335 000 | 233 430 000 | 220 774 000 | 241 625 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 | 12 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 | 35 000 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 175 194 000 | 57 451 000 | 54 877 000 | 54 877 000 | 54 877 000 | 51 679 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -83 320 000 | -20 323 000 | -4 319 000 | 4 523 000 | 12 285 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -83 320 000 | -20 323 000 | -4 319 000 | 4 523 000 | 12 285 000 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 91 874 000 | 37 129 000 | 50 559 000 | 59 401 000 | 67 163 000 | 51 679 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 436 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 436 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 436 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 31 959 000 | 29 394 000 | 33 515 000 | 17 341 000 | 9 941 000 | 3 921 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 10 000 | 3 000 | 10 000 | 14 000 | 8 000 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 8 185 000 | 6 410 000 | 5 891 000 | 5 196 000 | 4 156 000 | 3 642 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 152 151 000 | 112 862 000 | 42 385 000 | 166 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 146 683 000 | 130 941 000 | 114 975 000 | 151 312 000 | 139 506 000 | 182 382 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 338 988 000 | 279 610 000 | 196 776 000 | 174 029 000 | 153 611 000 | 189 946 000 |
|
|
| Sum gjeld | 339 424 000 | 279 610 000 | 196 776 000 | 174 029 000 | 153 611 000 | 189 946 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 431 298 000 | 316 739 000 | 247 335 000 | 233 430 000 | 220 774 000 | 241 625 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -18,6% | -4,6% | -0,8% | 6,9% | 7,3% | |||
| Resultat av driften i % | -13,1% | -2,8% | -0,5% | 3,7% | 6,4% | -19,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,8 | 1,9 | 1,8 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,0% | 81,9% | 81,4% | 79,8% | 77,6% | 73,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | -13,0% | -2,5% | -0,4% | 3,8% | 6,6% | -18,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -121,7% | -43,0% | -6,2% | 22,6% | 26,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -97,7% | -36,5% | -5,7% | 16,8% | 20,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,2 | 5,4 | 5,4 | 5,7 | 4,6 | 4,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 15,3 | 17,2 | 16,5 | 14,3 | 15,2 | 9,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 22,4 | 20,5 | 23,1 | 20,8 | 28,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,3% | 11,7% | 20,4% | 25,4% | 30,4% | 21,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,1% | 7,3% | 11,0% | 14,5% | 26,0% | 26,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 778,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 2,4% | 6,2% | 3,4% | 2,7% | 2,2% | 3,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -2153,6% | -3617,0% | -2372,1% | -1699,3% | -2205,3% | -1931,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 7,5 | 3,9 | 2,9 | 2,3 | 3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 78,6% | 88,3% | 79,6% | 74,6% | 69,6% | 78,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 4 512 000 | 4 067 000 | 0 | 3 453 000 | 3 742 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
