Thomsen Kran og Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 998 000 | 7 333 000 | 7 996 000 | 7 246 000 | 6 510 000 | 4 018 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 5 998 000 | 7 333 000 | 7 996 000 | 7 246 000 | 6 510 000 | 4 018 000 |
|
|
| Varekostnad | 95 000 | 223 000 | 387 000 | 49 000 | 1 253 000 | 249 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 506 000 | 1 959 000 | 2 393 000 | 2 301 000 | 1 493 000 | 937 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 569 000 | 4 550 000 | 5 374 000 | 4 846 000 | 4 475 000 | 2 977 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 184 000 | 6 732 000 | 8 154 000 | 7 196 000 | 7 221 000 | 4 163 000 |
|
|
| Driftsresultat | -186 000 | 601 000 | -158 000 | 50 000 | -711 000 | -145 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 3 000 | 6 000 | 14 000 | 18 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 3 000 | 6 000 | 14 000 | 18 000 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | -2 000 | -4 000 | -14 000 | -17 000 | -5 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -189 000 | 598 000 | -162 000 | 36 000 | -727 000 | -151 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -189 000 | 598 000 | -162 000 | 36 000 | -727 000 | -151 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -189 000 | 598 000 | -162 000 | 36 000 | -727 000 | -151 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -189 000 | 598 000 | -162 000 | 36 000 | -727 000 | -151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 73 000 | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 73 000 | 32 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 299 000 | 393 000 | 131 000 | 318 000 | 439 000 | 351 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 299 000 | 393 000 | 131 000 | 319 000 | 440 000 | 352 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 372 000 | 425 000 | 131 000 | 319 000 | 440 000 | 352 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 451 000 | 449 000 | 537 000 | 519 000 | 374 000 | 141 000 |
|
|
| Andre fordringer | 233 000 | 223 000 | 203 000 | 238 000 | 258 000 | 156 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 684 000 | 672 000 | 740 000 | 758 000 | 632 000 | 297 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 160 000 | 565 000 | 346 000 | 386 000 | 310 000 | 733 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 844 000 | 1 237 000 | 1 087 000 | 1 143 000 | 942 000 | 1 030 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 216 000 | 1 661 000 | 1 217 000 | 1 462 000 | 1 382 000 | 1 382 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 950 000 | 350 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 944 000 | 944 000 | 944 000 | 944 000 | 344 000 | 24 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -567 000 | -378 000 | -976 000 | -815 000 | -851 000 | -124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -567 000 | -378 000 | -976 000 | -815 000 | -851 000 | -124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 377 000 | 567 000 | -32 000 | 130 000 | -507 000 | -99 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 415 000 | 494 000 | 441 000 | 455 000 | 520 000 | 545 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 103 000 | 125 000 | 224 000 | 276 000 | 199 000 | 100 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 321 000 | 476 000 | 584 000 | 601 000 | 1 170 000 | 836 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 839 000 | 1 095 000 | 1 249 000 | 1 332 000 | 1 889 000 | 1 481 000 |
|
|
| Sum gjeld | 839 000 | 1 095 000 | 1 249 000 | 1 332 000 | 1 889 000 | 1 481 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 216 000 | 1 661 000 | 1 217 000 | 1 462 000 | 1 382 000 | 1 382 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -12,9% | 41,8% | -11,6% | 3,5% | -51,3% | |||
| Resultat av driften i % | -3,1% | 8,2% | -2,0% | 0,7% | -10,9% | -3,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,2 | 5,1 | 6,0 | 5,1 | 4,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,4% | 97,0% | 95,2% | 99,3% | 80,8% | 93,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,1% | 8,2% | -2,0% | 0,7% | -10,9% | -3,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -40,0% | 223,6% | -330,6% | -19,1% | 239,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -40,0% | 223,6% | -330,6% | -19,1% | 239,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,0 | 3,7 | 3,3 | 3,1 | 4,4 | 4,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 31,0% | 34,1% | -2,6% | 8,9% | -36,7% | -7,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 6,3% | 7,7% | -0,4% | 1,8% | -7,8% | -2,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,7% | -4,1% | 2,5% | -0,9% | -3,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,9 | -39,0 | 10,2 | -3,7 | -15,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 69,0% | 65,9% | 102,6% | 91,1% | 136,7% | 107,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 320 000 | 400 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
