Think Hair Wear Nonneseter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 780 000 | 2 832 000 | 2 927 000 | 2 069 000 | 2 064 000 | 2 456 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 2 000 | 46 000 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 780 000 | 2 833 000 | 2 927 000 | 2 070 000 | 2 110 000 | 2 457 000 |
|
|
| Varekostnad | 404 000 | 454 000 | 311 000 | 317 000 | 259 000 | 289 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 854 000 | 1 808 000 | 1 759 000 | 1 083 000 | 1 084 000 | 1 441 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 040 000 | 965 000 | 970 000 | 831 000 | 836 000 | 721 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 298 000 | 3 227 000 | 3 040 000 | 2 231 000 | 2 182 000 | 2 455 000 |
|
|
| Driftsresultat | -518 000 | -394 000 | -113 000 | -161 000 | -72 000 | 2 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 2 000 | 0 | -1 000 | 0 | -1 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -516 000 | -394 000 | -114 000 | -161 000 | -73 000 | 1 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -113 000 | -87 000 | -25 000 | -35 000 | -15 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -403 000 | -308 000 | -89 000 | -125 000 | -58 000 | 0 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -403 000 | -308 000 | -89 000 | -125 000 | -58 000 | 0 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | -402 000 | -308 000 | -125 000 | -134 000 | -51 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 36 000 | 9 000 | -8 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 422 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 422 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 422 000 | 0 | 3 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 287 000 | 331 000 | 337 000 | 262 000 | 184 000 | 248 000 |
|
|
| Sum varelager | 287 000 | 331 000 | 337 000 | 262 000 | 184 000 | 248 000 |
|
|
| Kundefordringer | 4 000 | 0 | 10 000 | 0 | 0 | 2 000 |
|
|
| Andre fordringer | 582 000 | 501 000 | 254 000 | 429 000 | 958 000 | 1 014 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 585 000 | 501 000 | 265 000 | 429 000 | 958 000 | 1 016 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 220 000 | 197 000 | 328 000 | 199 000 | 172 000 | 139 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 092 000 | 1 029 000 | 930 000 | 890 000 | 1 314 000 | 1 403 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 092 000 | 1 029 000 | 930 000 | 1 311 000 | 1 314 000 | 1 406 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 135 000 | 136 000 | 136 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -9 000 | -1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | -9 000 | -1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 135 000 | 136 000 | 136 000 | 100 000 | 91 000 | 99 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 392 000 | 41 000 | 0 | 744 000 | 797 000 | 727 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 392 000 | 41 000 | 0 | 744 000 | 797 000 | 728 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 65 000 | 60 000 | 38 000 | 97 000 | 34 000 | 106 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 10 000 | 2 000 | 0 | 2 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 178 000 | 225 000 | 251 000 | 121 000 | 109 000 | 159 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 323 000 | 568 000 | 495 000 | 248 000 | 283 000 | 313 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 566 000 | 853 000 | 794 000 | 468 000 | 426 000 | 580 000 |
|
|
| Sum gjeld | 958 000 | 894 000 | 794 000 | 1 212 000 | 1 223 000 | 1 308 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 092 000 | 1 029 000 | 930 000 | 1 311 000 | 1 314 000 | 1 406 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -48,7% | -40,2% | -10,1% | -12,3% | -5,3% | |||
| Resultat av driften i % | -18,6% | -13,9% | -3,9% | -7,8% | -3,4% | 0,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,6 | 2,9 | 2,6 | 1,6 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,5% | 84,0% | 89,4% | 84,7% | 87,5% | 88,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | -18,6% | -13,9% | -3,9% | -7,8% | -3,4% | 0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -380,8% | -289,7% | -96,6% | -168,6% | -76,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -297,4% | -226,5% | -75,4% | -130,9% | -61,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,5 | 1,6 | 1,7 | 1,9 | 1,9 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 | 1,2 | 1,2 | 1,9 | 3,1 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 0,8 | 0,7 | 1,3 | 2,7 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,4 | 1,4 | 0,9 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 275,3 | 264,8 | 346,7 | 253,2 | 300,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,4% | 13,2% | 14,6% | 7,6% | 6,9% | 7,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 4,9% | 4,8% | 4,6% | 4,8% | 4,3% | 4,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 21,8% | 0,0% | 1,6% | 1,5% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,5% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 183,6% | 53,5% | 40,4% | 161,1% | 482,6% | 332,3% | ||
| Gjeldsgrad | 7,1 | 6,6 | 5,8 | 12,1 | 13,4 | 13,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 51,8% | 82,9% | 85,4% | 35,7% | 32,4% | 41,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 35,9% | 4,0% | 0,0% | 56,8% | 60,7% | 51,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
