Tgs Ap Investments AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 218 764 000 | 310 819 000 | 1 033 337 000 | 164 354 000 | 675 092 000 | 148 844 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 218 764 000 | 310 819 000 | 1 033 337 000 | 164 354 000 | 675 092 000 | 148 844 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 228 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 580 000 | 1 675 000 | 1 784 000 | 328 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 110 823 000 | 82 928 000 | 38 878 000 | 163 302 000 | 765 071 000 | 283 427 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 19 108 000 | 112 518 000 | 960 662 000 | 302 530 000 | 464 212 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 26 874 000 | 69 610 000 | 16 116 000 | 17 688 000 | 6 561 000 | 12 476 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 158 387 000 | 266 733 000 | 1 017 442 000 | 484 076 000 | 1 235 844 000 | 295 903 000 |
|
|
| Driftsresultat | 60 377 000 | 44 086 000 | 15 895 000 | -319 722 000 | -560 752 000 | -147 059 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 4 358 000 | 2 000 | 1 626 000 | 60 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 4 703 000 | 1 848 000 | 33 000 | 13 000 | 122 000 | 93 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 103 000 | 38 535 000 | 0 | 0 | 305 354 000 | 44 807 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 164 000 | 40 386 000 | 1 660 000 | 73 000 | 305 476 000 | 44 900 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 240 000 | 113 000 | 265 000 | 1 115 000 | 863 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 40 503 000 | 25 790 000 | 42 160 000 | 53 999 000 | 284 999 000 | 55 589 000 |
|
|
| Netto finans | -28 339 000 | 14 596 000 | -40 500 000 | -53 926 000 | 20 477 000 | -10 689 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 32 038 000 | 58 682 000 | -24 604 000 | -373 649 000 | -540 276 000 | -157 748 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 47 513 000 | 40 562 000 | 12 748 000 | -84 310 000 | -174 344 000 | -106 141 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -15 473 000 | 18 119 000 | -37 353 000 | -289 338 000 | -365 932 000 | -51 607 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -15 473 000 | 18 119 000 | -37 353 000 | -289 338 000 | -365 932 000 | -51 607 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -15 473 000 | 18 119 000 | -37 353 000 | -289 338 000 | -365 932 000 | -51 607 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 576 545 000 | 396 840 000 | 403 865 000 | 176 073 000 | 373 787 000 | 815 526 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 44 468 000 | 158 438 000 | 157 518 000 | 172 243 000 | 114 003 000 | 11 471 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 621 014 000 | 555 278 000 | 561 383 000 | 348 316 000 | 487 790 000 | 826 997 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 11 819 000 | 11 619 000 | 10 575 000 | 8 600 000 | 8 600 000 | 8 600 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 819 000 | 11 619 000 | 10 575 000 | 8 600 000 | 8 600 000 | 8 600 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 632 834 000 | 566 898 000 | 571 958 000 | 356 916 000 | 496 390 000 | 835 596 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 46 377 000 | 87 610 000 | 55 551 000 | 14 769 000 | 104 829 000 | 222 481 000 |
|
|
| Andre fordringer | 121 579 000 | 145 851 000 | 117 517 000 | 25 749 000 | 216 958 000 | 14 312 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 448 407 000 | 368 000 | 138 135 000 | 106 220 000 | 0 | 440 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 616 363 000 | 233 829 000 | 311 204 000 | 146 738 000 | 321 787 000 | 237 233 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 91 719 000 | 94 823 000 | 176 141 000 | 290 969 000 | 163 590 000 | 78 775 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 708 083 000 | 328 652 000 | 487 346 000 | 437 707 000 | 485 377 000 | 316 009 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 340 918 000 | 895 551 000 | 1 059 305 000 | 794 623 000 | 981 767 000 | 1 151 605 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 318 000 | 312 000 | 284 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 324 578 000 | 319 082 000 | 290 394 000 | 233 930 000 | 233 930 000 | 233 930 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 013 395 000 | 665 111 000 | 605 311 000 | 494 038 000 | 411 186 000 | 411 186 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -521 647 000 | -497 602 000 | -469 353 000 | -390 586 000 | -101 248 000 | 264 684 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -521 647 000 | -497 602 000 | -469 353 000 | -390 586 000 | -101 248 000 | 264 684 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 491 747 000 | 167 508 000 | 135 957 000 | 103 451 000 | 309 938 000 | 675 870 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 652 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 652 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 62 652 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 120 599 000 | 177 913 000 | 43 023 000 | 35 118 000 | 21 659 000 | 2 188 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 386 689 000 | 444 868 000 | 724 714 000 | 564 137 000 | 529 130 000 | 203 872 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 341 881 000 | 105 260 000 | 155 609 000 | 91 916 000 | 121 040 000 | 207 023 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 849 170 000 | 728 043 000 | 923 348 000 | 691 171 000 | 671 829 000 | 413 083 000 |
|
|
| Sum gjeld | 849 170 000 | 728 043 000 | 923 348 000 | 691 171 000 | 671 829 000 | 475 735 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 340 918 000 | 895 551 000 | 1 059 305 000 | 794 623 000 | 981 767 000 | 1 151 605 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,5% | 8,6% | 1,9% | -36,0% | -23,9% | |||
| Resultat av driften i % | 27,6% | 14,2% | 1,5% | -194,5% | -83,1% | -98,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,3 | 1,1 | 0,2 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 99,9% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 33,2% | 27,2% | 1,7% | -194,5% | -37,8% | -68,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,7% | 38,7% | -20,6% | -180,8% | -109,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,7% | 11,9% | -31,2% | -140,0% | -74,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 138,5 | 185,6 | 579,2 | 501,1 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,2 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,7% | 18,7% | 12,8% | 13,0% | 31,6% | 58,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 224,8% | 53,9% | 13,2% | 62,9% | 45,9% | 454,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 7,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 3,4% | 4,2% | 3,5% | 1,6% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 4,3 | 6,8 | 6,7 | 2,2 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 63,3% | 81,3% | 87,2% | 87,0% | 68,4% | 35,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 5,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
