Tevas Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 81 254 000 | 86 657 000 | 78 953 000 | 63 546 000 | 82 254 000 | 82 707 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 150 000 | 0 | 0 | 206 000 | 24 000 | 15 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 81 404 000 | 86 657 000 | 78 953 000 | 63 752 000 | 82 278 000 | 82 723 000 |
|
|
| Varekostnad | 33 352 000 | 31 587 000 | 30 837 000 | 24 116 000 | 30 053 000 | 36 786 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 331 000 | -598 000 | 282 000 | -647 000 | 148 000 | 262 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 32 130 000 | 30 760 000 | 28 194 000 | 24 672 000 | 28 792 000 | 25 612 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 482 000 | 2 314 000 | 2 568 000 | 3 977 000 | 3 816 000 | 3 198 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 14 183 000 | 13 233 000 | 10 719 000 | 10 890 000 | 15 240 000 | 14 076 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 81 478 000 | 77 296 000 | 72 600 000 | 63 008 000 | 78 049 000 | 79 934 000 |
|
|
| Driftsresultat | -74 000 | 9 361 000 | 6 353 000 | 744 000 | 4 229 000 | 2 789 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 617 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 19 000 | 246 000 | 103 000 | 746 000 | 343 000 | 264 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 636 000 | 246 000 | 103 000 | 746 000 | 343 000 | 264 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 706 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 749 000 | 807 000 | 775 000 | 1 484 000 | 1 029 000 | 868 000 |
|
|
| Netto finans | -113 000 | -561 000 | -672 000 | -738 000 | -686 000 | -604 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -187 000 | 8 801 000 | 5 682 000 | 6 000 | 3 543 000 | 2 185 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -44 000 | 1 941 000 | 1 317 000 | 382 000 | 994 000 | 714 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -143 000 | 6 859 000 | 4 365 000 | -376 000 | 2 549 000 | 1 471 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 113 000 | 4 021 000 | 2 573 000 | -308 000 | 1 572 000 | 934 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 572 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 240 000 | 415 000 | 585 000 | 46 000 | 204 000 | 382 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 633 000 | 448 000 | 352 000 | 230 000 | 305 000 | 270 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | -35 000 | 0 | 282 000 | 1 977 000 | 3 671 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 873 000 | 829 000 | 937 000 | 558 000 | 2 486 000 | 4 323 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 4 028 000 | 3 684 000 | 5 478 000 | 7 314 000 | 9 348 000 | 9 526 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 932 000 | 665 000 | 876 000 | 365 000 | 40 000 | 2 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 960 000 | 4 349 000 | 6 354 000 | 7 679 000 | 9 388 000 | 9 528 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 55 000 | 55 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 | 58 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 5 888 000 | 5 232 000 | 7 348 000 | 8 295 000 | 11 932 000 | 13 909 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 11 936 000 | 11 402 000 | 9 590 000 | 9 360 000 | 8 664 000 | 8 117 000 |
|
|
| Sum varelager | 11 936 000 | 11 402 000 | 9 590 000 | 9 360 000 | 8 664 000 | 8 117 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 159 000 | 15 433 000 | 13 299 000 | 7 484 000 | 7 966 000 | 9 234 000 |
|
|
| Andre fordringer | 530 000 | 845 000 | 1 396 000 | 764 000 | 574 000 | 787 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 689 000 | 16 278 000 | 14 694 000 | 8 247 000 | 8 540 000 | 10 021 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 24 089 000 | 23 903 000 | 20 990 000 | 26 318 000 | 22 200 000 | 20 948 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 43 714 000 | 51 583 000 | 45 275 000 | 43 925 000 | 39 404 000 | 39 087 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 49 602 000 | 56 816 000 | 52 623 000 | 52 220 000 | 51 336 000 | 52 996 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 | 508 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 20 005 000 | 20 192 000 | 17 208 000 | 15 033 000 | 15 601 000 | 14 719 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 7 775 000 | 8 031 000 | 5 343 000 | 3 553 000 | 3 861 000 | 2 884 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 20 005 000 | 20 192 000 | 17 208 000 | 15 033 000 | 15 601 000 | 14 719 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 7 775 000 | 8 031 000 | 5 343 000 | 3 553 000 | 3 861 000 | 2 884 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 28 287 000 | 28 730 000 | 23 058 000 | 19 093 000 | 19 969 000 | 18 110 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 6 446 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 160 000 | 10 823 000 | 13 906 000 | 22 117 000 | 18 533 000 | 22 016 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 160 000 | 10 823 000 | 13 906 000 | 22 117 000 | 18 533 000 | 22 016 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 714 000 | 3 937 000 | 6 580 000 | 14 351 000 | 10 767 000 | 13 810 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 923 000 | 2 872 000 | 2 851 000 | 2 652 000 | 3 299 000 | 3 525 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 140 000 | 2 038 000 | 1 438 000 | 421 000 | 653 000 | 339 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 4 347 000 | 5 466 000 | 4 935 000 | 4 500 000 | 4 517 000 | 4 780 000 |
|
|
| Utbytte | 300 000 | 500 000 | 400 000 | 500 000 | 590 000 | 634 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 444 000 | 6 387 000 | 6 035 000 | 2 937 000 | 3 775 000 | 3 592 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 154 000 | 17 263 000 | 15 659 000 | 11 010 000 | 12 834 000 | 12 870 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 314 000 | 28 086 000 | 29 565 000 | 33 127 000 | 31 367 000 | 34 886 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 49 602 000 | 56 816 000 | 52 623 000 | 52 220 000 | 51 336 000 | 52 996 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,1% | 17,6% | 12,3% | 2,9% | 8,8% | |||
| Resultat av driften i % | -0,1% | 10,8% | 8,0% | 1,2% | 5,1% | 3,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,2 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 59,0% | 63,5% | 60,9% | 62,0% | 63,5% | 55,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 0,7% | 11,1% | 8,2% | 2,3% | 5,6% | 3,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -0,7% | 34,0% | 27,0% | 0,0% | 18,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,4% | 15,5% | 12,2% | -1,6% | 8,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,8 | 2,8 | 2,6 | 2,9 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 3,0 | 2,9 | 4,0 | 3,1 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,3 | 2,3 | 3,1 | 2,4 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,4 | 1,3 | 2,4 | 1,7 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,8 | 2,8 | 3,2 | 2,6 | 3,5 | 4,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 126,0 | 119,6 | 110,6 | 134,5 | 100,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,0% | 50,6% | 43,8% | 36,6% | 38,9% | 34,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 34,7% | 33,2% | 29,2% | 29,9% | 24,3% | 21,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,6% | 2,6% | 2,1% | 1,5% | 1,7% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,3% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 256,0% | 301,0% | 308,8% | 351,7% | 306,7% | 323,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 1,3 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 26,5% | 30,4% | 29,8% | 21,1% | 25,0% | 24,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,5% | 19,0% | 26,4% | 42,4% | 36,1% | 41,5% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 098 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
