Terrengtransport Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 117 443 000 | 1 094 001 000 | 951 859 000 | 819 710 000 | 729 180 000 | 777 441 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 20 175 000 | 19 782 000 | 11 212 000 | 17 851 000 | 0 | 12 743 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 137 618 000 | 1 113 782 000 | 963 070 000 | 837 561 000 | 729 180 000 | 790 184 000 |
|
|
| Varekostnad | 466 966 000 | 461 389 000 | 344 451 000 | 253 118 000 | 170 552 000 | 258 653 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 263 355 000 | 262 681 000 | 249 295 000 | 241 652 000 | 228 983 000 | 219 253 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 41 188 000 | 38 986 000 | 36 352 000 | 36 916 000 | 36 560 000 | 40 589 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 251 509 000 | 264 786 000 | 272 266 000 | 230 823 000 | 221 166 000 | 188 659 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 023 018 000 | 1 027 842 000 | 902 364 000 | 762 509 000 | 657 261 000 | 707 154 000 |
|
|
| Driftsresultat | 114 600 000 | 85 940 000 | 60 706 000 | 75 052 000 | 71 919 000 | 83 030 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 542 000 | 7 567 000 | 20 775 000 | 12 786 000 | 13 794 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 8 410 000 | 78 000 | 965 000 | 487 000 | 1 137 000 | 733 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 754 000 | 1 797 000 | 984 000 | 14 883 000 | 3 865 000 | 13 982 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 31 706 000 | 9 442 000 | 22 724 000 | 28 156 000 | 18 796 000 | 14 715 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 17 267 000 | 14 885 000 | 9 601 000 | 7 044 000 | 7 783 000 | 7 683 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 19 112 000 | 58 197 000 | 9 672 000 | 7 088 000 | 10 909 000 | 13 499 000 |
|
|
| Netto finans | 12 594 000 | -48 755 000 | 13 052 000 | 21 068 000 | 7 887 000 | 1 216 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 127 195 000 | 37 185 000 | 73 759 000 | 96 119 000 | 79 806 000 | 84 245 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 791 000 | 15 376 000 | 11 507 000 | 20 784 000 | 16 784 000 | 16 718 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 104 404 000 | 21 809 000 | 62 252 000 | 75 335 000 | 63 022 000 | 67 528 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 104 404 000 | 21 809 000 | 62 252 000 | 75 335 000 | 63 022 000 | 65 071 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 104 404 000 | 21 809 000 | 62 252 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 1 934 000 | 3 867 000 | 5 801 000 | 7 735 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 934 000 | 3 867 000 | 5 801 000 | 7 735 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 101 185 000 | 98 255 000 | 100 615 000 | 76 183 000 | 98 777 000 | 73 568 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 133 390 000 | 136 001 000 | 110 865 000 | 108 384 000 | 109 115 000 | 98 739 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 234 575 000 | 234 256 000 | 211 480 000 | 184 567 000 | 207 892 000 | 172 307 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 26 889 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 132 321 000 | 132 389 000 | 159 731 000 | 139 432 000 | 109 920 000 | 94 113 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 29 686 000 | 20 243 000 | 15 951 000 | 0 | 32 466 000 | 30 485 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 460 000 | 25 660 000 | 25 670 000 | 25 610 000 | 25 610 000 | 20 987 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 18 054 000 | 15 075 000 | 17 438 000 | 20 064 000 | 11 701 000 | 14 401 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 205 521 000 | 193 366 000 | 218 790 000 | 211 995 000 | 179 697 000 | 159 986 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 440 095 000 | 427 622 000 | 432 204 000 | 400 429 000 | 393 390 000 | 340 028 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 436 058 000 | 446 521 000 | 494 777 000 | 424 903 000 | 338 484 000 | 330 023 000 |
|
|
| Sum varelager | 436 058 000 | 446 521 000 | 494 777 000 | 424 903 000 | 338 484 000 | 330 023 000 |
|
|
| Kundefordringer | 163 064 000 | 233 277 000 | 214 815 000 | 215 277 000 | 151 509 000 | 122 826 000 |
|
|
| Andre fordringer | 32 964 000 | 29 178 000 | 9 168 000 | 17 016 000 | 7 954 000 | 8 960 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 10 000 000 | 0 | 0 | 6 050 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 196 028 000 | 262 455 000 | 233 982 000 | 232 293 000 | 159 463 000 | 137 836 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 194 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 194 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 147 547 000 | 81 711 000 | 68 142 000 | 39 061 000 | 64 044 000 | 44 278 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 779 633 000 | 790 686 000 | 796 902 000 | 696 257 000 | 561 991 000 | 519 332 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 219 728 000 | 1 218 308 000 | 1 229 105 000 | 1 096 686 000 | 955 381 000 | 859 359 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 980 000 | 2 980 000 | 2 980 000 | 2 980 000 | 2 980 000 | 2 980 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 64 938 000 | 65 191 000 | 65 191 000 | 65 094 000 | 65 427 000 | 63 077 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 564 794 000 | 476 454 000 | 474 884 000 | 418 139 000 | 323 465 000 | 281 263 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 804 000 | 18 020 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 564 794 000 | 476 454 000 | 474 884 000 | 418 139 000 | 323 465 000 | 281 263 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 804 000 | 18 020 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 629 733 000 | 541 645 000 | 540 075 000 | 483 234 000 | 408 696 000 | 362 360 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 21 429 000 | 17 367 000 | 13 656 000 | 15 470 000 | 15 001 000 | 14 825 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 21 429 000 | 17 367 000 | 13 656 000 | 15 470 000 | 15 001 000 | 14 825 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 3 319 000 | 38 226 000 | 5 481 000 | 10 796 000 | 21 817 000 | 509 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 309 540 000 | 299 225 000 | 295 024 000 | 289 473 000 | 294 038 000 | 290 379 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 330 969 000 | 316 592 000 | 308 680 000 | 304 943 000 | 309 039 000 | 305 204 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 312 859 000 | 337 451 000 | 300 505 000 | 297 154 000 | 313 119 000 | 265 397 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 56 616 000 | 86 179 000 | 70 998 000 | 59 423 000 | 42 979 000 | 46 399 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 20 551 000 | 11 924 000 | 13 605 000 | 16 184 000 | 13 609 000 | 18 082 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 38 119 000 | 49 814 000 | 44 328 000 | 43 877 000 | 31 770 000 | 30 481 000 |
|
|
| Utbytte | 848 000 | 873 000 | 873 000 | 1 271 000 | 2 552 000 | 988 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 343 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 139 574 000 | 173 055 000 | 245 065 000 | 176 957 000 | 124 919 000 | 93 994 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 259 027 000 | 360 071 000 | 380 350 000 | 308 508 000 | 237 646 000 | 191 796 000 |
|
|
| Sum gjeld | 589 996 000 | 676 663 000 | 689 030 000 | 613 451 000 | 546 685 000 | 497 000 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 219 728 000 | 1 218 308 000 | 1 229 105 000 | 1 096 686 000 | 955 381 000 | 859 359 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 12,0% | 7,8% | 7,2% | 10,1% | 10,0% | |||
| Resultat av driften i % | 10,1% | 7,7% | 6,3% | 9,0% | 9,9% | 10,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 58,2% | 57,8% | 63,8% | 69,1% | 76,6% | 66,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 12,9% | 8,6% | 8,7% | 12,3% | 12,4% | 12,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,7% | 6,9% | 14,4% | 21,6% | 20,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,8% | 4,0% | 12,2% | 16,9% | 16,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,3 | 4,2 | 3,9 | 3,5 | 3,2 | 3,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,2 | 2,1 | 2,3 | 2,4 | 2,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 340,2 | 367,2 | 480,6 | 542,9 | 705,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 51,6% | 44,5% | 43,9% | 44,1% | 42,8% | 42,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,4% | 48,6% | 56,1% | 57,7% | 56,0% | 45,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 2,1% | 2,2% | 2,0% | 1,8% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 119,4% | 96,4% | 84,2% | 91,3% | 95,8% | 99,2% | ||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,2% | 29,6% | 30,9% | 28,1% | 24,9% | 22,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 27,1% | 26,0% | 25,1% | 27,8% | 32,3% | 35,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 2 733 000 | 0 | 0 | 2 603 000 | 2 603 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
