Termoteknikk Varmepumper AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 298 000 | 3 055 000 | 3 262 000 | 4 666 000 | 2 528 000 | 2 502 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 298 000 | 3 055 000 | 3 262 000 | 4 666 000 | 2 528 000 | 2 546 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 756 000 | 1 391 000 | 1 704 000 | 2 779 000 | 1 365 000 | 1 212 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -50 000 | 0 | 161 000 | -182 000 | -78 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 110 000 | 1 286 000 | 1 321 000 | 1 264 000 | 1 002 000 | 1 258 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 384 000 | 322 000 | 356 000 | 372 000 | 188 000 | 208 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 200 000 | 2 999 000 | 3 542 000 | 4 233 000 | 2 477 000 | 2 678 000 |
|
|
| Driftsresultat | 98 000 | 56 000 | -280 000 | 433 000 | 51 000 | -132 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 3 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 4 000 | 3 000 | 2 000 | -1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 6 000 | 4 000 | -17 000 | 6 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | -4 000 | -3 000 | 20 000 | -5 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 98 000 | 51 000 | -283 000 | 453 000 | 45 000 | -131 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 22 000 | 11 000 | -62 000 | 100 000 | 10 000 | -29 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 77 000 | 40 000 | -221 000 | 354 000 | 35 000 | -102 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 77 000 | 40 000 | -221 000 | 354 000 | 35 000 | -102 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 77 000 | 40 000 | -221 000 | 354 000 | 35 000 | -102 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 30 000 | 51 000 | 62 000 | 0 | 65 000 | 75 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 30 000 | 51 000 | 62 000 | 0 | 65 000 | 75 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 51 000 | 62 000 | 0 | 65 000 | 75 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 150 000 | 100 000 | 100 000 | 261 000 | 78 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 150 000 | 100 000 | 100 000 | 261 000 | 78 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 792 000 | 454 000 | 914 000 | 704 000 | 439 000 | 268 000 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 52 000 | 50 000 | 37 000 | 52 000 | 4 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 792 000 | 506 000 | 965 000 | 740 000 | 490 000 | 272 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 251 000 | 241 000 | 244 000 | 624 000 | 251 000 | 192 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 193 000 | 848 000 | 1 309 000 | 1 626 000 | 819 000 | 463 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 223 000 | 899 000 | 1 371 000 | 1 626 000 | 884 000 | 538 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 244 000 | 167 000 | 127 000 | 348 000 | -6 000 | -41 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 244 000 | 167 000 | 127 000 | 348 000 | -6 000 | -41 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 319 000 | 242 000 | 202 000 | 423 000 | 69 000 | 34 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 522 000 | 158 000 | 525 000 | 520 000 | 322 000 | 86 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 172 000 | 243 000 | 218 000 | 261 000 | 191 000 | 148 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 210 000 | 256 000 | 426 000 | 386 000 | 301 000 | 270 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 904 000 | 657 000 | 1 169 000 | 1 202 000 | 814 000 | 504 000 |
|
|
| Sum gjeld | 904 000 | 657 000 | 1 169 000 | 1 202 000 | 814 000 | 504 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 223 000 | 899 000 | 1 371 000 | 1 626 000 | 884 000 | 538 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,2% | 5,0% | -18,6% | 34,7% | 7,2% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | 1,8% | -8,6% | 9,3% | 2,0% | -5,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,1 | 2,7 | 2,2 | 3,7 | 3,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,8% | 54,5% | 47,8% | 40,4% | 46,0% | 51,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | 1,9% | -8,6% | 9,3% | 2,1% | -5,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 34,9% | 23,0% | -90,6% | 184,1% | 87,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 27,5% | 18,0% | -70,7% | 143,9% | 68,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 2,4 | 2,5 | 3,7 | 2,5 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,4 | 1,0 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 11,7 | 13,9 | 17,0 | 10,6 | 17,5 | |||
| Lagertid i antall dager | 25,6 | 25,9 | 38,1 | 22,0 | 10,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 26,1% | 26,9% | 14,7% | 26,0% | 7,8% | 6,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 9,7% | 7,9% | 6,2% | 9,1% | 2,7% | 1,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,3% | 0,0% | 0,9% | 2,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 192,7% | 191,0% | 140,0% | 162,1% | 5,1% | |||
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,7 | 5,8 | 2,8 | 11,8 | 14,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 73,9% | 73,1% | 85,3% | 73,9% | 92,1% | 93,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 841 000 | 1 003 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
