Terje Fjelldal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 22 000 | 17 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 21 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 22 000 | 17 000 | 14 000 | 14 000 | 14 000 | 21 000 |
|
|
| Driftsresultat | -22 000 | -17 000 | -14 000 | -14 000 | -14 000 | -21 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 811 000 | 1 764 000 | 1 527 000 | 1 320 000 | 1 500 000 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 3 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 776 000 | 195 000 | 49 000 | 1 246 000 | 421 000 | 741 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 4 114 000 | 2 960 000 | 1 580 000 | 2 566 000 | 1 921 000 | 1 153 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 58 000 | 29 000 | 0 | 0 | 31 000 | 58 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | -1 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 176 000 | 33 000 | -718 000 | 34 000 | 828 000 | 59 000 |
|
|
| Netto finans | 3 938 000 | 2 927 000 | 2 298 000 | 2 532 000 | 1 093 000 | 1 094 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 918 000 | 2 910 000 | 2 284 000 | 2 518 000 | 1 078 000 | 1 073 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 27 000 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 892 000 | 2 910 000 | 2 284 000 | 2 518 000 | 1 070 000 | 1 069 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 892 000 | 2 910 000 | 2 284 000 | 2 518 000 | 1 070 000 | 1 069 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 450 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 892 000 | 2 910 000 | 2 184 000 | 2 068 000 | 1 070 000 | 1 069 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 4 519 000 | 4 519 000 | 4 519 000 | 4 519 000 | 4 269 000 | 4 269 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 268 000 | 268 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 519 000 | 4 519 000 | 4 919 000 | 4 519 000 | 4 537 000 | 4 537 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 519 000 | 4 519 000 | 4 919 000 | 4 519 000 | 4 537 000 | 4 537 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 311 000 | 264 000 | 328 000 | 320 000 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 311 000 | 264 000 | 328 000 | 320 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 8 254 000 | 5 394 000 | 1 461 000 | 1 742 000 | 1 904 000 | 2 700 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 8 254 000 | 5 394 000 | 1 461 000 | 1 742 000 | 1 904 000 | 2 700 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 102 000 | 213 000 | 1 665 000 | 1 076 000 | 1 557 000 | 111 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 668 000 | 5 871 000 | 3 454 000 | 3 138 000 | 3 460 000 | 2 811 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 186 000 | 10 390 000 | 8 372 000 | 7 657 000 | 7 997 000 | 7 347 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 2 100 000 | 2 100 000 | 1 349 000 | 1 349 000 | 4 349 000 | 4 349 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 3 100 000 | 3 100 000 | 2 349 000 | 2 349 000 | 5 349 000 | 5 349 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 559 000 | 5 667 000 | 5 508 000 | 4 324 000 | 2 256 000 | 1 186 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 559 000 | 5 667 000 | 5 508 000 | 4 324 000 | 2 256 000 | 1 186 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 12 659 000 | 8 767 000 | 7 857 000 | 6 673 000 | 7 605 000 | 6 535 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 750 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 750 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 17 000 | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 4 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 100 000 | 450 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 510 000 | 1 623 000 | 414 000 | 534 000 | 384 000 | 58 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 527 000 | 1 623 000 | 515 000 | 984 000 | 392 000 | 62 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 527 000 | 1 623 000 | 515 000 | 984 000 | 392 000 | 812 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 186 000 | 10 390 000 | 8 372 000 | 7 657 000 | 7 997 000 | 7 347 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,3% | 31,4% | 19,5% | 32,6% | 24,8% | |||
| Resultat av driften i % | ||||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | ||||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,6% | 35,0% | 31,4% | 35,3% | 15,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 36,3% | 35,0% | 31,4% | 35,3% | 15,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,3 | 3,6 | 6,7 | 3,2 | 8,8 | 45,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,3 | 3,6 | 6,7 | 3,2 | 8,8 | 45,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,7 | 0,1 | 3,2 | 1,1 | 4,0 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 89,2% | 84,4% | 93,8% | 87,1% | 95,1% | 88,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | ||||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,6% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 10,8% | 15,6% | 6,2% | 12,9% | 4,9% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 10,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
