Tengsareid Fjellteknikk AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 725 000 | 6 189 000 | 3 721 000 | 2 909 000 | 495 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 725 000 | 6 189 000 | 3 721 000 | 2 909 000 | 495 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 558 000 | 1 194 000 | 699 000 | 514 000 | 75 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 428 000 | 1 210 000 | 784 000 | 783 000 | 91 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 350 000 | 225 000 | 161 000 | 133 000 | 26 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 484 000 | 1 651 000 | 965 000 | 596 000 | 95 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 820 000 | 4 280 000 | 2 609 000 | 2 026 000 | 287 000 |
|
|
| Driftsresultat | 905 000 | 1 909 000 | 1 112 000 | 883 000 | 208 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 2 000 | 7 000 | 16 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 2 000 | 7 000 | 16 000 | 4 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | -2 000 | -7 000 | -16 000 | -4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 901 000 | 1 907 000 | 1 105 000 | 867 000 | 204 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 199 000 | 420 000 | 243 000 | 191 000 | 45 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 702 000 | 1 487 000 | 862 000 | 676 000 | 159 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 702 000 | 1 487 000 | 862 000 | 676 000 | 159 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 702 000 | 1 487 000 | 862 000 | 676 000 | 159 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 240 000 | 364 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 057 000 | 592 000 | 755 000 | 693 000 | 659 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 297 000 | 956 000 | 755 000 | 693 000 | 659 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 125 000 | 157 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 125 000 | 157 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 297 000 | 956 000 | 880 000 | 850 000 | 659 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 024 000 | 1 205 000 | 161 000 | 377 000 | 212 000 |
|
|
| Andre fordringer | 182 000 | 227 000 | 41 000 | 8 000 | 2 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 206 000 | 1 432 000 | 202 000 | 385 000 | 215 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 443 000 | 2 419 000 | 1 193 000 | 861 000 | 655 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 649 000 | 3 851 000 | 1 395 000 | 1 247 000 | 870 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 946 000 | 4 807 000 | 2 276 000 | 2 097 000 | 1 529 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 3 886 000 | 3 184 000 | 1 697 000 | 835 000 | 159 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 886 000 | 3 184 000 | 1 697 000 | 835 000 | 159 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 916 000 | 3 214 000 | 1 727 000 | 865 000 | 189 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 29 000 | 35 000 | 37 000 | 37 000 | 35 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 29 000 | 35 000 | 37 000 | 37 000 | 35 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 270 000 | 338 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 29 000 | 35 000 | 37 000 | 307 000 | 373 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 270 000 | 338 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 365 000 | 702 000 | 132 000 | 242 000 | 482 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 205 000 | 421 000 | 244 000 | 188 000 | 10 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 266 000 | 209 000 | 64 000 | 57 000 | 51 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 165 000 | 226 000 | 72 000 | 437 000 | 424 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 001 000 | 1 558 000 | 512 000 | 924 000 | 967 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 030 000 | 1 593 000 | 549 000 | 1 231 000 | 1 340 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 946 000 | 4 807 000 | 2 276 000 | 2 097 000 | 1 529 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 18,6% | 53,9% | 50,9% | 48,7% | |||
| Resultat av driften i % | 13,5% | 30,8% | 29,9% | 30,4% | 42,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,7 | 1,7 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,8% | 80,7% | 81,2% | 82,3% | 84,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,5% | 30,8% | 29,9% | 30,4% | 42,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 25,3% | 77,2% | 85,3% | 164,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,7% | 60,2% | 66,5% | 128,3% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,7 | 5,1 | 4,7 | 3,7 | 5,4 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 2,5 | 2,7 | 1,3 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 2,5 | 2,7 | 1,3 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,4 | 1,6 | 2,3 | 0,9 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 79,2% | 66,9% | 75,9% | 41,2% | 12,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 58,2% | 51,9% | 46,4% | 29,7% | 38,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 35,5% | 45,5% | 14,8% | 4,0% | 3,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,3% | 0,5% | 0,7% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,3 | 1,4 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 20,2% | 32,4% | 22,5% | 44,1% | 63,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,6% | 0,7% | 1,6% | 14,6% | 24,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 600 000 | 70 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
