Teknobingo Fauske AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 13 875 000 | 16 097 000 | 15 301 000 | 13 605 000 | 6 945 000 | 6 198 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 875 000 | 16 097 000 | 15 301 000 | 13 605 000 | 6 945 000 | 6 204 000 |
|
|
| Varekostnad | 11 477 000 | 13 260 000 | 12 625 000 | 11 159 000 | 4 693 000 | 4 120 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 246 000 | 1 235 000 | 1 211 000 | 998 000 | 987 000 | 1 080 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 735 000 | 678 000 | 812 000 | 853 000 | 752 000 | 794 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 13 458 000 | 15 173 000 | 14 648 000 | 13 010 000 | 6 432 000 | 5 994 000 |
|
|
| Driftsresultat | 417 000 | 924 000 | 653 000 | 595 000 | 513 000 | 210 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | -7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 417 000 | 931 000 | 653 000 | 595 000 | 513 000 | 203 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 92 000 | 205 000 | 144 000 | 131 000 | -184 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 326 000 | 726 000 | 510 000 | 464 000 | 696 000 | 203 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 326 000 | 726 000 | 510 000 | 464 000 | 696 000 | 203 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 326 000 | 726 000 | 499 000 | 462 000 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 10 000 | 3 000 | 696 000 | 203 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 4 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 50 000 | 53 000 | 54 000 | 50 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 22 000 | 24 000 | 2 000 | 19 000 | 15 000 | 49 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 967 000 | 1 523 000 | 1 209 000 | 1 256 000 | 819 000 | 63 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 988 000 | 1 547 000 | 1 211 000 | 1 274 000 | 834 000 | 112 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 313 000 | 260 000 | 322 000 | 283 000 | 222 000 | 87 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 301 000 | 1 807 000 | 1 532 000 | 1 557 000 | 1 055 000 | 199 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 301 000 | 1 807 000 | 1 582 000 | 1 610 000 | 1 109 000 | 249 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 490 000 | 490 000 | 490 000 | 490 000 | 490 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 3 000 | 0 | -945 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 3 000 | 0 | -945 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 503 000 | 503 000 | 503 000 | 493 000 | 490 000 | -845 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 622 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 622 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 622 000 |
|
|
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 78 000 | 61 000 | 59 000 | 87 000 | 22 000 | 60 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 45 000 | 56 000 | 55 000 | 34 000 | 32 000 | 47 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 412 000 | 931 000 | 581 000 | 592 000 | 193 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 263 000 | 256 000 | 384 000 | 404 000 | 372 000 | 364 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 798 000 | 1 304 000 | 1 079 000 | 1 117 000 | 619 000 | 471 000 |
|
|
| Sum gjeld | 798 000 | 1 304 000 | 1 079 000 | 1 117 000 | 619 000 | 1 093 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 301 000 | 1 807 000 | 1 582 000 | 1 610 000 | 1 109 000 | 249 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,8% | 54,9% | 40,9% | 43,8% | 75,6% | |||
| Resultat av driften i % | 3,0% | 5,7% | 4,3% | 4,4% | 7,4% | 3,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 8,9 | 9,5 | 9,6 | 10,0 | 10,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 17,3% | 17,6% | 17,5% | 18,0% | 32,4% | 33,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | 5,8% | 4,3% | 4,4% | 7,4% | 3,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 82,9% | 185,1% | 131,1% | 121,1% | -289,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 64,8% | 144,3% | 102,4% | 94,4% | -392,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,1 | 13,0 | 12,6 | 13,6 | 7,0 | 5,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,6 | 1,4 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 38,7% | 27,8% | 31,8% | 30,6% | 44,2% | -339,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 3,6% | 3,1% | 3,3% | 3,6% | 7,1% | -13,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | -0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,6 | 2,1 | 2,3 | 1,3 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 61,3% | 72,2% | 68,2% | 69,4% | 55,8% | 189,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 249,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
