Teatergaten 14 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 236 000 | 1 110 000 | 917 000 | 912 000 | 896 000 | 886 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 236 000 | 1 110 000 | 917 000 | 912 000 | 896 000 | 886 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 157 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 | 51 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 138 000 | 135 000 | 122 000 | 98 000 | 323 000 | 85 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 189 000 | 186 000 | 173 000 | 149 000 | 374 000 | 293 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 047 000 | 924 000 | 744 000 | 763 000 | 522 000 | 593 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 485 000 | 394 000 | 195 000 | 97 000 | 111 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 485 000 | 417 000 | 197 000 | 97 000 | 111 000 | 156 000 |
|
|
| Netto finans | -485 000 | -417 000 | -197 000 | -97 000 | -110 000 | -156 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 562 000 | 507 000 | 547 000 | 666 000 | 412 000 | 438 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 125 000 | 114 000 | 120 000 | 147 000 | 90 000 | 96 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 437 000 | 394 000 | 426 000 | 520 000 | 321 000 | 341 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 437 000 | 394 000 | 426 000 | 520 000 | 321 000 | 341 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 180 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 437 000 | 394 000 | 426 000 | 520 000 | 321 000 | 161 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 392 000 | 7 442 000 | 7 493 000 | 7 544 000 | 7 594 000 | 7 645 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 7 392 000 | 7 442 000 | 7 493 000 | 7 544 000 | 7 594 000 | 7 645 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 220 000 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 220 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 7 392 000 | 7 442 000 | 7 493 000 | 7 544 000 | 7 815 000 | 7 645 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 760 000 | 385 000 | 336 000 | 235 000 | 27 000 | -108 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 760 000 | 385 000 | 336 000 | 235 000 | 27 000 | -108 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 000 | 56 000 | 34 000 | 23 000 | 21 000 | 22 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 770 000 | 441 000 | 370 000 | 258 000 | 47 000 | -85 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 162 000 | 7 883 000 | 7 863 000 | 7 802 000 | 7 862 000 | 7 559 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 259 000 | 259 000 | 259 000 | 259 000 | 259 000 | 259 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 289 000 | 289 000 | 289 000 | 289 000 | 289 000 | 289 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 657 000 | 220 000 | -174 000 | 1 100 000 | 2 200 000 | 1 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 657 000 | 220 000 | -174 000 | 1 100 000 | 2 200 000 | 1 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 945 000 | 508 000 | 115 000 | 1 388 000 | 2 489 000 | 2 167 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 27 000 | 18 000 | 8 000 | 6 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 27 000 | 18 000 | 8 000 | 6 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 6 796 000 | 6 935 000 | 5 386 000 | 3 906 000 | 4 010 000 | 4 088 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 6 796 000 | 6 935 000 | 5 413 000 | 3 924 000 | 4 018 000 | 4 094 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 796 000 | 6 935 000 | 5 386 000 | 3 906 000 | 4 010 000 | 4 088 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 34 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 125 000 | 140 000 | 111 000 | 137 000 | 88 000 | 44 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 19 000 | 18 000 | 17 000 | 16 000 | 0 | 18 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 215 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 243 000 | 282 000 | 2 208 000 | 2 336 000 | 52 000 | 1 231 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 421 000 | 440 000 | 2 336 000 | 2 490 000 | 1 355 000 | 1 298 000 |
|
|
| Sum gjeld | 7 217 000 | 7 375 000 | 7 749 000 | 6 414 000 | 5 373 000 | 5 392 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 162 000 | 7 883 000 | 7 863 000 | 7 802 000 | 7 862 000 | 7 559 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,1% | 11,7% | 9,5% | 9,7% | 6,8% | |||
| Resultat av driften i % | 84,7% | 83,2% | 81,1% | 83,7% | 58,3% | 66,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 84,7% | 83,2% | 81,1% | 83,7% | 58,4% | 66,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 77,4% | 162,8% | 72,8% | 34,4% | 17,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 60,2% | 126,5% | 56,7% | 26,8% | 13,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 5,6 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,0 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | -0,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,8 | 1,0 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | -0,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,6% | 6,4% | 1,5% | 17,8% | 31,7% | 28,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 76,5% | 45,8% | 12,5% | 152,2% | 277,8% | 244,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,4% | 1,6% | 1,3% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,4% | 1,4% | 1,2% | 1,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,6 | 14,5 | 67,4 | 4,6 | 2,2 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,2% | 5,6% | 29,7% | 31,9% | 17,2% | 17,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 83,3% | 88,0% | 68,8% | 50,3% | 51,1% | 54,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
