Tasty Fyllingsdalen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 209 000 | 7 948 000 | 7 859 000 | 7 501 000 | 8 132 000 | 6 714 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 8 209 000 | 7 948 000 | 7 859 000 | 7 501 000 | 8 132 000 | 6 714 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 163 000 | 2 215 000 | 2 081 000 | 1 954 000 | 2 129 000 | 1 700 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 169 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 85 000 | 204 000 | 232 000 | 254 000 | 263 000 | 266 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 299 000 | 5 425 000 | 5 150 000 | 4 902 000 | 5 073 000 | 4 948 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 716 000 | 7 844 000 | 7 463 000 | 7 110 000 | 7 465 000 | 6 914 000 |
|
|
| Driftsresultat | 493 000 | 104 000 | 396 000 | 391 000 | 667 000 | -200 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 202 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 7 000 | 46 000 | 71 000 | 82 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 7 000 | 1 000 | 7 000 | 46 000 | 71 000 | 82 000 |
|
|
| Netto finans | 195 000 | -1 000 | -7 000 | -46 000 | -71 000 | -82 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 688 000 | 102 000 | 389 000 | 345 000 | 596 000 | -282 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 107 000 | 23 000 | 86 000 | 76 000 | 131 000 | -62 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 581 000 | 80 000 | 304 000 | 269 000 | 465 000 | -220 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 581 000 | 80 000 | 304 000 | 269 000 | 465 000 | -220 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 581 000 | 80 000 | 104 000 | 269 000 | 465 000 | -220 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 26 000 | 61 000 | 96 000 | 131 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 41 000 | 48 000 | 36 000 | 7 000 | 0 | 140 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 41 000 | 48 000 | 62 000 | 68 000 | 96 000 | 271 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 186 000 | 101 000 | 279 000 | 434 000 | 653 000 | 881 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 186 000 | 101 000 | 279 000 | 434 000 | 653 000 | 881 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 44 000 | 71 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 44 000 | 71 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 228 000 | 194 000 | 412 000 | 502 000 | 749 000 | 1 152 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 128 000 | 114 000 | 102 000 | 117 000 | 118 000 | 84 000 |
|
|
| Sum varelager | 128 000 | 114 000 | 102 000 | 117 000 | 118 000 | 84 000 |
|
|
| Kundefordringer | 72 000 | 142 000 | 230 000 | 123 000 | 63 000 | 169 000 |
|
|
| Andre fordringer | 61 000 | 95 000 | 122 000 | 142 000 | 73 000 | 83 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 390 000 | 71 000 | 1 000 | 0 | 108 000 | 15 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 |
|
|
| Sum fordringer | 523 000 | 308 000 | 353 000 | 265 000 | 244 000 | 279 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 928 000 | 1 495 000 | 1 010 000 | 1 485 000 | 1 328 000 | 706 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 579 000 | 1 917 000 | 1 466 000 | 1 866 000 | 1 690 000 | 1 069 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 807 000 | 2 111 000 | 1 878 000 | 2 368 000 | 2 439 000 | 2 220 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 584 000 | 584 000 | 584 000 | 584 000 | 584 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 003 000 | 422 000 | 342 000 | 238 000 | -31 000 | -496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 003 000 | 422 000 | 342 000 | 238 000 | -31 000 | -496 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 587 000 | 1 006 000 | 926 000 | 822 000 | 553 000 | 4 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 639 000 | 934 000 | 1 156 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 639 000 | 949 000 | 1 156 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 639 000 | 934 000 | 1 156 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 569 000 | 753 000 | 765 000 | 745 000 | 758 000 | 1 062 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 100 000 | 35 000 | 115 000 | 98 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 218 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | -2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 254 000 | 41 000 | 33 000 | 179 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 333 000 | 64 000 | 31 000 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 220 000 | 1 106 000 | 952 000 | 906 000 | 937 000 | 1 060 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 220 000 | 1 106 000 | 952 000 | 1 545 000 | 1 886 000 | 2 216 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 807 000 | 2 111 000 | 1 878 000 | 2 368 000 | 2 439 000 | 2 220 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 28,3% | 5,2% | 18,7% | 16,3% | 28,6% | |||
| Resultat av driften i % | 6,0% | 1,3% | 5,0% | 5,2% | 8,2% | -3,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 4,0 | 3,7 | 3,1 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 73,7% | 72,1% | 73,5% | 74,0% | 73,8% | 74,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 8,5% | 1,3% | 5,0% | 5,2% | 8,2% | -3,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 53,1% | 10,6% | 44,5% | 50,2% | 214,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 44,8% | 8,3% | 34,8% | 39,1% | 167,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,6 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,7 | 1,5 | 2,1 | 1,8 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,6 | 1,4 | 1,9 | 1,7 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,6 | 1,4 | 1,1 | 1,6 | 1,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 16,9 | 19,4 | 20,4 | 16,7 | 18,0 | 20,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 20,1 | 17,6 | 18,9 | 21,6 | 17,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,5% | 47,7% | 49,3% | 34,7% | 22,7% | 0,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,3% | 12,7% | 11,8% | 11,0% | 6,8% | 0,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,4% | 2,0% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,4% | 0,3% | 0,5% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1061,7% | 712,3% | 503,9% | 819,7% | 638,1% | 9,5% | ||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,0 | 1,9 | 3,4 | 554,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,5% | 52,4% | 50,7% | 38,3% | 38,4% | 47,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 27,0% | 38,9% | 52,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
