Tannpleierne Bakke og Nesdal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 12 495 000 | 11 947 000 | 11 041 000 | 10 443 000 | 8 894 000 | 9 686 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 253 000 | 0 | 186 000 | 451 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 12 495 000 | 11 947 000 | 11 294 000 | 10 443 000 | 9 080 000 | 10 138 000 |
|
|
| Varekostnad | 67 000 | 112 000 | 120 000 | 145 000 | 150 000 | 218 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 8 870 000 | 8 083 000 | 6 785 000 | 6 565 000 | 4 879 000 | 6 981 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 137 000 | 186 000 | 179 000 | 124 000 | 206 000 | 449 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 801 000 | 2 602 000 | 2 499 000 | 2 246 000 | 2 126 000 | 2 039 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 875 000 | 10 983 000 | 9 583 000 | 9 080 000 | 7 361 000 | 9 687 000 |
|
|
| Driftsresultat | 620 000 | 964 000 | 1 711 000 | 1 363 000 | 1 719 000 | 451 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 4 000 | 5 000 | 1 000 | 0 | 685 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 5 000 | 6 000 | 2 000 | 1 000 | 688 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 2 000 | 8 000 | 8 000 | 21 000 | 29 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 000 | 2 000 | 8 000 | 8 000 | 21 000 | 29 000 |
|
|
| Netto finans | 1 000 | 3 000 | -2 000 | -6 000 | -20 000 | 659 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 622 000 | 967 000 | 1 709 000 | 1 356 000 | 1 699 000 | 1 110 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 137 000 | 213 000 | 376 000 | 298 000 | 374 000 | 94 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 485 000 | 754 000 | 1 333 000 | 1 058 000 | 1 325 000 | 1 017 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 485 000 | 754 000 | 1 333 000 | 1 058 000 | 1 325 000 | 1 017 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 | 0 | 0 | 700 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 485 000 | -446 000 | 133 000 | -782 000 | 1 325 000 | 317 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 34 000 | 28 000 | 12 000 | 56 000 | 58 000 | 50 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 34 000 | 28 000 | 12 000 | 56 000 | 58 000 | 50 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 212 000 | 327 000 | 475 000 | 312 000 | 437 000 | 643 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 212 000 | 327 000 | 475 000 | 312 000 | 437 000 | 643 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 104 000 | 104 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 350 000 | 460 000 | 591 000 | 472 000 | 599 000 | 797 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 66 000 | 55 000 | 44 000 | 50 000 | 33 000 | 46 000 |
|
|
| Sum varelager | 66 000 | 55 000 | 44 000 | 50 000 | 33 000 | 46 000 |
|
|
| Kundefordringer | 37 000 | 39 000 | 32 000 | 107 000 | 41 000 | 47 000 |
|
|
| Andre fordringer | 698 000 | 642 000 | 567 000 | 969 000 | 552 000 | 1 207 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 735 000 | 681 000 | 598 000 | 1 076 000 | 593 000 | 1 254 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 347 000 | 3 337 000 | 2 890 000 | 2 443 000 | 2 661 000 | 1 872 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 148 000 | 4 074 000 | 3 532 000 | 3 568 000 | 3 288 000 | 3 173 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 498 000 | 4 534 000 | 4 123 000 | 4 040 000 | 3 887 000 | 3 970 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 441 000 | 955 000 | 1 401 000 | 1 268 000 | 2 050 000 | 725 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 441 000 | 955 000 | 1 401 000 | 1 268 000 | 2 050 000 | 725 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 541 000 | 1 055 000 | 1 501 000 | 1 368 000 | 2 150 000 | 825 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 420 000 | 557 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 420 000 | 557 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 137 000 | -120 000 | -70 000 | -71 000 | 31 000 | 93 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 142 000 | 230 000 | 332 000 | 296 000 | 382 000 | 46 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 778 000 | 806 000 | 567 000 | 467 000 | 411 000 | 620 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 1 200 000 | 1 200 000 | 0 | 0 | 700 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 901 000 | 1 362 000 | 593 000 | 1 979 000 | 492 000 | 1 128 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 958 000 | 3 478 000 | 2 622 000 | 2 671 000 | 1 316 000 | 2 587 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 958 000 | 3 478 000 | 2 622 000 | 2 671 000 | 1 736 000 | 3 144 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 498 000 | 4 534 000 | 4 123 000 | 4 040 000 | 3 887 000 | 3 970 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,8% | 22,4% | 42,1% | 34,4% | 43,8% | |||
| Resultat av driften i % | 5,0% | 8,1% | 15,1% | 13,1% | 18,9% | 4,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 2,8 | 2,8 | 2,6 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,5% | 99,1% | 98,9% | 98,6% | 98,3% | 97,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 5,0% | 8,1% | 15,2% | 13,1% | 18,9% | 11,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 47,9% | 75,7% | 119,1% | 77,1% | 114,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 37,4% | 59,0% | 92,9% | 60,1% | 89,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 2,5 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 2,5 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 2,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,0 | 2,0 | 2,7 | 2,9 | 4,5 | 4,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 325,1 | 159,1 | 141,0 | 103,0 | 94,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 34,3% | 23,3% | 36,4% | 33,9% | 55,3% | 20,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,3% | 8,8% | 13,3% | 13,1% | 23,7% | 8,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 4,1% | 5,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1804,5% | 1081,8% | 2068,2% | 1792,0% | 5972,7% | 1271,7% | ||
| Gjeldsgrad | 1,9 | 3,3 | 1,7 | 2,0 | 0,8 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 65,8% | 76,7% | 63,6% | 66,1% | 33,9% | 65,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 10,8% | 14,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 826 000 | 0 | 614 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
