Tannlegenes Gjensidige Sykeavbruddskasse
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 32 649 000 | 31 002 000 | 30 414 000 | 30 068 000 | 30 458 000 | 31 169 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 32 649 000 | 31 002 000 | 30 414 000 | 30 068 000 | 30 458 000 | 31 169 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 38 775 000 | 33 880 000 | 31 378 000 | 22 831 000 | 29 375 000 | 32 508 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 38 775 000 | 33 880 000 | 31 378 000 | 22 831 000 | 29 376 000 | 32 508 000 |
|
|
| Driftsresultat | -6 126 000 | -2 878 000 | -964 000 | 7 237 000 | 1 082 000 | -1 339 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 906 000 | 1 681 000 | 1 764 000 | 737 000 | 1 026 000 | 1 444 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 4 737 000 | 901 000 | -114 000 | 245 000 | 1 941 000 | 1 308 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 643 000 | 11 338 000 | 8 320 000 | 982 000 | 5 479 000 | 4 106 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 080 000 | 66 000 | 63 000 | 4 341 000 | 1 000 | 115 000 |
|
|
| Netto finans | 6 563 000 | 11 272 000 | 8 257 000 | -3 359 000 | 5 478 000 | 3 991 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 437 000 | 8 394 000 | 7 295 000 | 3 878 000 | 6 561 000 | 2 653 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -538 000 | 206 000 | 439 000 | 1 351 000 | 288 000 | -1 021 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 975 000 | 8 187 000 | 6 855 000 | 2 527 000 | 6 272 000 | 3 674 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 975 000 | 8 187 000 | 6 855 000 | 2 527 000 | 6 272 000 | 3 674 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 508 000 | 1 241 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 425 000 | 0 | 0 | 0 | 636 000 | 1 999 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 425 000 | 0 | 0 | 0 | 1 144 000 | 3 240 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 425 000 | 0 | 0 | 0 | 1 144 000 | 3 240 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 29 000 | 24 000 | 5 000 | 36 000 | 28 466 000 | 30 298 000 |
|
|
| Andre fordringer | 587 000 | 502 000 | 477 000 | 428 000 | 398 000 | 704 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 616 000 | 525 000 | 482 000 | 464 000 | 28 865 000 | 31 002 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 41 787 000 | 43 507 000 | 35 075 000 | 27 040 000 | 28 784 000 | 24 158 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 57 840 000 | 48 757 000 | 47 297 000 | 45 103 000 | 46 976 000 | 41 979 000 |
|
|
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 99 628 000 | 92 264 000 | 82 373 000 | 72 143 000 | 75 760 000 | 66 137 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 430 000 | 10 217 000 | 8 189 000 | 11 339 000 | 4 388 000 | 5 849 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 105 674 000 | 103 006 000 | 91 044 000 | 83 946 000 | 109 013 000 | 102 988 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 106 098 000 | 103 006 000 | 91 043 000 | 83 946 000 | 110 156 000 | 106 228 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 83 952 000 | 82 977 000 | 74 789 000 | 67 934 000 | 65 407 000 | 60 918 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 83 952 000 | 82 977 000 | 74 789 000 | 67 934 000 | 65 407 000 | 60 918 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 83 952 000 | 82 977 000 | 74 789 000 | 67 934 000 | 65 407 000 | 60 918 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 104 000 | 161 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 17 230 000 | 15 587 000 | 12 232 000 | 11 849 000 | 13 845 000 | 12 912 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 17 230 000 | 15 691 000 | 12 393 000 | 11 849 000 | 13 845 000 | 12 912 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 17 230 000 | 15 691 000 | 12 393 000 | 11 849 000 | 13 845 000 | 12 912 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Betalbar skatt | 255 000 | 364 000 | 539 000 | 825 000 | 83 000 | 83 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 662 000 | 3 974 000 | 3 322 000 | 3 338 000 | 30 821 000 | 32 314 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 917 000 | 4 338 000 | 3 861 000 | 4 163 000 | 30 904 000 | 32 397 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 147 000 | 20 029 000 | 16 254 000 | 16 012 000 | 44 749 000 | 45 309 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 106 098 000 | 103 006 000 | 91 043 000 | 83 946 000 | 110 156 000 | 106 228 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,5% | 8,7% | 8,4% | 8,5% | 6,1% | |||
| Resultat av driften i % | -18,8% | -9,3% | -3,2% | 24,1% | 3,6% | -4,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 4,6% | 27,3% | 24,2% | 27,3% | 21,5% | 8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,5% | 10,6% | 10,2% | 5,8% | 10,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,2% | 10,4% | 9,6% | 3,8% | 9,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 21,5 | 23,7 | 23,6 | 20,2 | 3,5 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 21,5 | 23,7 | 23,6 | 20,2 | 3,5 | 3,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 2,4 | 2,1 | 2,7 | 0,1 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 79,1% | 80,6% | 82,1% | 80,9% | 59,4% | 57,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 257,1% | 267,7% | 245,9% | 225,9% | 214,7% | 195,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,3% | 1,4% | 3,2% | 3,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,7 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,6% | 4,2% | 4,2% | 5,0% | 28,1% | 30,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 16,2% | 15,2% | 13,6% | 14,1% | 12,6% | 12,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
