Tannlegene Tafjord AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 997 000 | 5 900 000 | 3 848 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 1 415 000 | 4 600 000 | 4 390 000 | 4 340 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 997 000 | 5 900 000 | 5 264 000 | 4 600 000 | 4 390 000 | 4 340 000 |
|
|
| Varekostnad | 822 000 | 701 000 | 557 000 | 373 000 | 454 000 | 519 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 075 000 | 2 967 000 | 2 629 000 | 2 689 000 | 2 310 000 | 2 597 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 93 000 | 83 000 | 132 000 | 124 000 | 104 000 | 49 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 766 000 | 1 815 000 | 1 549 000 | 1 251 000 | 1 283 000 | 1 117 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 756 000 | 5 566 000 | 4 867 000 | 4 437 000 | 4 151 000 | 4 282 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 241 000 | 334 000 | 397 000 | 163 000 | 239 000 | 58 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 4 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 4 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 245 000 | 338 000 | 398 000 | 162 000 | 239 000 | 60 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 273 000 | 72 000 | 97 000 | 52 000 | 53 000 | 13 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 972 000 | 266 000 | 301 000 | 111 000 | 187 000 | 46 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 972 000 | 266 000 | 301 000 | 111 000 | 187 000 | 46 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 300 000 | 0 | 110 000 | 760 000 | 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 672 000 | 266 000 | 191 000 | -149 000 | -313 000 | 46 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 000 | 15 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 183 000 | 276 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 180 000 | 387 000 | 321 000 | 348 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 183 000 | 276 000 | 180 000 | 387 000 | 321 000 | 348 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 388 000 | 583 000 | 779 000 | 567 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 388 000 | 583 000 | 779 000 | 567 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 183 000 | 276 000 | 568 000 | 970 000 | 1 114 000 | 929 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Sum varelager | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 |
|
|
| Kundefordringer | 313 000 | 238 000 | 376 000 | 0 | 0 | 740 000 |
|
|
| Andre fordringer | 478 000 | 304 000 | 35 000 | 76 000 | 67 000 | 218 000 |
|
|
| Konsernfordringer | -95 000 | -2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 696 000 | 540 000 | 411 000 | 76 000 | 67 000 | 958 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 842 000 | 1 074 000 | 854 000 | 435 000 | 494 000 | 385 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 556 000 | 1 632 000 | 1 283 000 | 529 000 | 580 000 | 1 361 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 739 000 | 1 908 000 | 1 851 000 | 1 500 000 | 1 694 000 | 2 290 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 975 000 | 303 000 | 307 000 | 116 000 | 265 000 | 578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 975 000 | 303 000 | 307 000 | 116 000 | 265 000 | 578 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 375 000 | 703 000 | 707 000 | 516 000 | 665 000 | 978 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 410 000 | 410 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 410 000 | 410 000 | 410 000 | 248 000 | 248 000 | 410 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 410 000 | 410 000 | 410 000 | 248 000 | 248 000 | 410 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 143 000 | 177 000 | 61 000 | 0 | 49 000 | 201 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 273 000 | 72 000 | 97 000 | 38 000 | 52 000 | 1 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 165 000 | 169 000 | 209 000 | 185 000 | 181 000 | 179 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | -21 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 373 000 | 398 000 | 367 000 | 512 000 | 499 000 | 520 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 954 000 | 795 000 | 734 000 | 735 000 | 781 000 | 901 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 364 000 | 1 205 000 | 1 144 000 | 983 000 | 1 029 000 | 1 311 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 739 000 | 1 908 000 | 1 851 000 | 1 500 000 | 1 694 000 | 2 290 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 53,6% | 18,0% | 23,8% | 10,1% | 12,0% | |||
| Resultat av driften i % | 17,7% | 5,7% | 7,5% | 3,5% | 5,4% | 1,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,1 | 3,1 | 2,9 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,3% | 88,1% | 85,5% | |||||
| Overskuddsgrad i % | 17,8% | 5,7% | 7,6% | 3,5% | 5,5% | 1,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 119,8% | 47,9% | 65,1% | 27,4% | 29,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 93,6% | 37,7% | 49,2% | 18,8% | 22,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,0 | 2,0 | 1,7 | 1,9 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 2,1 | 1,7 | 0,7 | 0,7 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,7 | 2,0 | 1,7 | 0,7 | 0,7 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,9 | 1,4 | 1,2 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 45,7 | 38,9 | 30,9 | 20,7 | 25,2 | 28,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 7,9 | 9,2 | 11,6 | 17,4 | 14,3 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 50,2% | 36,8% | 38,2% | 34,4% | 39,3% | 42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 19,7% | 11,9% | 13,4% | 11,2% | 15,1% | 22,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,3% | 2,9% | 2,8% | 4,0% | 4,2% | 3,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,5% | 1,3% | 1,2% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 8900,0% | 4650,0% | 3050,0% | -1144,4% | -1116,7% | 2550,0% | ||
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,7 | 1,6 | 1,9 | 1,5 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 34,8% | 41,7% | 39,7% | 49,0% | 46,1% | 39,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 15,0% | 21,5% | 22,2% | 16,5% | 14,6% | 17,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 631 000 | 631 000 | 631 000 | 194 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
