Tannlegene Øiestad og Hjelle AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 411 000 | 4 340 000 | 4 159 000 | 4 038 000 | 3 767 000 | 4 082 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 411 000 | 4 340 000 | 4 159 000 | 4 038 000 | 3 776 000 | 4 082 000 |
|
|
| Varekostnad | 438 000 | 485 000 | 483 000 | 310 000 | 235 000 | 325 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 026 000 | 1 852 000 | 739 000 | 807 000 | 1 201 000 | 774 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 000 | 14 000 | 0 | 6 000 | 6 000 | 8 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 554 000 | 442 000 | 545 000 | 547 000 | 571 000 | 582 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 032 000 | 2 793 000 | 1 767 000 | 1 670 000 | 2 013 000 | 1 689 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 379 000 | 1 547 000 | 2 392 000 | 2 368 000 | 1 763 000 | 2 393 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 5 000 | 0 | 51 000 | 9 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 5 000 | 0 | 51 000 | 57 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 36 000 | 1 000 | 50 000 | 31 000 | 0 | 36 000 |
|
|
| Netto finans | -34 000 | 4 000 | -50 000 | 20 000 | 57 000 | -36 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 345 000 | 1 551 000 | 2 342 000 | 2 388 000 | 1 820 000 | 2 357 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 301 000 | 355 000 | 528 000 | 521 000 | 390 000 | 529 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 043 000 | 1 196 000 | 1 814 000 | 1 866 000 | 1 430 000 | 1 828 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 043 000 | 1 196 000 | 1 814 000 | 1 866 000 | 1 430 000 | 1 828 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 068 000 | 1 205 000 | 1 875 000 | 1 841 000 | 1 357 000 | 1 860 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -25 000 | -9 000 | -62 000 | 26 000 | 73 000 | -32 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 15 000 | 14 000 | 16 000 | 23 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 15 000 | 14 000 | 16 000 | 23 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 14 000 | 28 000 | 0 | 0 | 6 000 | 12 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 171 000 | 171 000 | 152 000 | 152 000 | 152 000 | 142 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 185 000 | 199 000 | 152 000 | 152 000 | 157 000 | 153 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 185 000 | 199 000 | 166 000 | 166 000 | 173 000 | 177 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 25 000 | 20 000 | 23 000 | 23 000 | 25 000 | 26 000 |
|
|
| Sum varelager | 25 000 | 20 000 | 23 000 | 23 000 | 25 000 | 26 000 |
|
|
| Kundefordringer | 94 000 | 156 000 | 165 000 | 114 000 | 90 000 | 99 000 |
|
|
| Andre fordringer | 43 000 | 36 000 | 41 000 | 46 000 | 28 000 | 38 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 1 284 000 | 1 491 000 | 0 | 2 018 000 | 1 330 000 | 1 821 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 1 422 000 | 1 683 000 | 206 000 | 2 178 000 | 1 448 000 | 1 958 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 18 000 | 53 000 | 54 000 | 104 000 | 135 000 | 113 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 18 000 | 53 000 | 54 000 | 104 000 | 135 000 | 113 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 307 000 | 214 000 | 495 000 | 490 000 | 499 000 | 520 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 771 000 | 1 970 000 | 778 000 | 2 795 000 | 2 107 000 | 2 617 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 956 000 | 2 169 000 | 944 000 | 2 961 000 | 2 280 000 | 2 794 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 212 000 | 237 000 | 246 000 | 308 000 | 282 000 | 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 212 000 | 237 000 | 246 000 | 308 000 | 282 000 | 209 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 242 000 | 267 000 | 276 000 | 338 000 | 312 000 | 239 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 50 000 | 70 000 | 79 000 | 51 000 | 12 000 | 43 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 66 000 | 63 000 | 38 000 | 126 000 | 33 000 | 21 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 370 000 | 1 545 000 | 479 000 | 2 360 000 | 1 739 000 | 2 385 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 228 000 | 224 000 | 72 000 | 86 000 | 184 000 | 106 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 714 000 | 1 902 000 | 668 000 | 2 623 000 | 1 968 000 | 2 555 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 714 000 | 1 902 000 | 668 000 | 2 623 000 | 1 968 000 | 2 555 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 956 000 | 2 169 000 | 944 000 | 2 961 000 | 2 280 000 | 2 794 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 67,0% | 99,7% | 122,5% | 92,3% | 71,7% | |||
| Resultat av driften i % | 31,3% | 35,6% | 57,5% | 58,6% | 46,7% | 58,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,1 | 2,8 | 2,1 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,1% | 88,8% | 88,4% | 92,3% | 93,8% | 92,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 31,3% | 35,8% | 57,5% | 59,9% | 48,2% | 58,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 528,5% | 571,3% | 762,9% | 734,8% | 660,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 409,8% | 440,5% | 590,9% | 574,2% | 519,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,2 | 2,3 | 5,6 | 5,0 | 3,1 | 5,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,7 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 17,5 | 24,3 | 21,0 | 13,5 | 9,4 | 12,5 | ||
| Lagertid i antall dager | 18,5 | 16,0 | 17,1 | 27,9 | 39,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,4% | 12,3% | 29,2% | 11,4% | 13,7% | 8,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 5,5% | 6,2% | 6,6% | 8,4% | 8,3% | 5,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,7% | 0,6% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 228,0% | 340,0% | 478,3% | 747,8% | 556,0% | 238,5% | ||
| Gjeldsgrad | 7,1 | 7,1 | 2,4 | 7,8 | 6,3 | 10,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 87,6% | 87,7% | 70,8% | 88,6% | 86,3% | 91,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 310 000 | 226 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
