Tannlegene Cathrine og Espen Mortensen AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 506 000 | 877 000 | 3 390 000 | 3 539 000 | 3 713 000 | 7 078 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 113 000 | 990 000 | 0 | 23 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 620 000 | 1 866 000 | 3 390 000 | 3 562 000 | 3 713 000 | 7 078 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 48 000 | 990 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 152 000 | 902 000 | 2 754 000 | 2 836 000 | 3 357 000 | 3 566 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 17 000 | 49 000 | 49 000 | 54 000 | 63 000 | 77 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 220 000 | 260 000 | 316 000 | 465 000 | 195 000 | 2 037 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 389 000 | 1 211 000 | 3 119 000 | 3 355 000 | 3 663 000 | 6 670 000 |
|
|
| Driftsresultat | 231 000 | 655 000 | 271 000 | 207 000 | 50 000 | 408 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 300 000 | 130 000 | 200 000 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 300 000 | 130 000 | 200 000 | 0 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 52 000 | 63 000 | 71 000 | 71 000 | 57 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 000 | 52 000 | 63 000 | 71 000 | 71 000 | 57 000 |
|
|
| Netto finans | -3 000 | 248 000 | 67 000 | 129 000 | -71 000 | -52 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 229 000 | 903 000 | 339 000 | 336 000 | -22 000 | 355 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 51 000 | 139 000 | 47 000 | 31 000 | -5 000 | 80 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 177 000 | 764 000 | 292 000 | 305 000 | -17 000 | 275 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 177 000 | 764 000 | 292 000 | 305 000 | -17 000 | 275 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 177 000 | 764 000 | 292 000 | 305 000 | -17 000 | 275 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 12 000 | 11 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 12 000 | 11 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 20 000 | 37 000 | 86 000 | 135 000 | 203 000 | 266 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 20 000 | 37 000 | 86 000 | 135 000 | 203 000 | 266 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 979 000 | 979 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 501 000 | 1 501 000 | 1 501 000 | 1 501 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 581 000 | 1 581 000 | 1 581 000 | 1 581 000 | 1 079 000 | 1 079 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 613 000 | 1 629 000 | 1 671 000 | 1 716 000 | 1 282 000 | 1 345 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 000 |
|
|
| Andre fordringer | 42 000 | 0 | 10 000 | 0 | 32 000 | 96 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 62 000 | 62 000 | 396 000 | 785 000 | 1 726 000 | 319 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 104 000 | 62 000 | 406 000 | 785 000 | 1 757 000 | 488 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 290 000 | 263 000 | 382 000 | 246 000 | 300 000 | 509 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 394 000 | 325 000 | 787 000 | 1 031 000 | 2 058 000 | 997 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 007 000 | 1 954 000 | 2 459 000 | 2 747 000 | 3 340 000 | 2 342 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 538 000 | 1 361 000 | 597 000 | 305 000 | 259 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 538 000 | 1 361 000 | 597 000 | 305 000 | 259 000 | 276 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 628 000 | 1 451 000 | 687 000 | 395 000 | 349 000 | 366 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 4 000 | 8 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 985 000 | 1 594 000 | 2 313 000 | 1 025 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 985 000 | 1 596 000 | 2 317 000 | 1 033 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 985 000 | 1 594 000 | 2 313 000 | 1 025 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 48 000 | 47 000 | 21 000 | 15 000 | -4 000 | 72 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 52 000 | 146 000 | 53 000 | 33 000 | 0 | 85 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 88 000 | 86 000 | 345 000 | 250 000 | 190 000 | 328 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 191 000 | 224 000 | 368 000 | 458 000 | 488 000 | 458 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 379 000 | 503 000 | 787 000 | 756 000 | 674 000 | 943 000 |
|
|
| Sum gjeld | 379 000 | 503 000 | 1 772 000 | 2 352 000 | 2 991 000 | 1 976 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 007 000 | 1 954 000 | 2 459 000 | 2 747 000 | 3 340 000 | 2 342 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,7% | 43,3% | 15,4% | 13,4% | 1,7% | |||
| Resultat av driften i % | 14,3% | 35,1% | 8,0% | 5,8% | 1,3% | 5,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,8 | 0,8 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 98,7% | 86,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 14,3% | 51,2% | 11,8% | 11,4% | 1,3% | 5,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,9% | 84,5% | 62,7% | 90,3% | -6,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 11,5% | 71,5% | 54,0% | 82,0% | -4,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,4 | 2,1 | 1,2 | 1,3 | 1,1 | 2,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 0,6 | 1,0 | 1,4 | 3,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 0,6 | 1,0 | 1,4 | 3,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,1% | 74,3% | 27,9% | 14,4% | 10,4% | 15,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 100,5% | 77,8% | 20,3% | 11,1% | 9,4% | 5,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,8% | 1,5% | 1,3% | 1,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 0,9% | 0,5% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,3 | 2,6 | 6,0 | 8,6 | 5,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,9% | 25,7% | 32,0% | 27,5% | 20,2% | 40,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 40,1% | 58,1% | 69,4% | 44,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 599 000 | 1 046 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
