Tannlege Stig Rune Meland AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 385 000 | 7 573 000 | 7 011 000 | 6 360 000 | 5 460 000 | 6 092 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 66 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 385 000 | 7 573 000 | 7 011 000 | 6 360 000 | 5 526 000 | 6 092 000 |
|
|
| Varekostnad | 252 000 | 413 000 | 690 000 | 292 000 | 365 000 | 607 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 328 000 | 2 273 000 | 1 905 000 | 1 867 000 | 1 692 000 | 1 897 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 28 000 | 8 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 153 000 | 1 987 000 | 1 450 000 | 1 509 000 | 1 467 000 | 1 303 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 761 000 | 4 681 000 | 4 047 000 | 3 668 000 | 3 524 000 | 3 807 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 624 000 | 2 892 000 | 2 964 000 | 2 692 000 | 2 002 000 | 2 285 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 2 000 | -1 000 | -2 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 2 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 7 000 | 8 000 | 4 000 | -2 000 | 3 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 7 000 | 0 | 1 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 7 000 | 0 | 1 000 | 0 | 11 000 |
|
|
| Netto finans | 7 000 | 1 000 | 4 000 | -3 000 | 3 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 630 000 | 2 892 000 | 2 967 000 | 2 689 000 | 2 004 000 | 2 285 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 579 000 | 638 000 | 646 000 | 592 000 | 437 000 | 502 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 051 000 | 2 254 000 | 2 321 000 | 2 096 000 | 1 567 000 | 1 783 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 051 000 | 2 254 000 | 2 321 000 | 2 096 000 | 1 567 000 | 1 783 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 500 000 | 0 | 1 981 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 2 000 | 19 000 | 1 950 000 | 390 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -449 000 | 2 252 000 | 321 000 | 146 000 | 1 177 000 | 1 783 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 86 000 | 39 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 86 000 | 39 000 | 18 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 13 000 | 13 000 | 12 000 | 13 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 54 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 000 | 65 000 | 12 000 | 13 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 153 000 | 104 000 | 30 000 | 13 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 281 000 | 173 000 | 180 000 | 253 000 | 176 000 | 310 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 000 | 13 000 | 68 000 | 71 000 | 67 000 | 6 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 4 116 000 | 4 114 000 | 5 575 000 | 525 000 | 1 025 000 | 525 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 4 406 000 | 4 299 000 | 5 823 000 | 849 000 | 1 268 000 | 841 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 428 000 | 2 565 000 | 442 000 | 2 839 000 | 3 150 000 | 1 920 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 8 834 000 | 6 864 000 | 6 265 000 | 3 688 000 | 4 418 000 | 2 761 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 8 987 000 | 6 968 000 | 6 295 000 | 3 701 000 | 4 433 000 | 2 776 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 5 293 000 | 5 742 000 | 3 490 000 | 3 164 000 | 3 018 000 | 1 841 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 293 000 | 5 742 000 | 3 490 000 | 3 164 000 | 3 018 000 | 1 841 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 323 000 | 5 772 000 | 3 520 000 | 3 194 000 | 3 048 000 | 1 871 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 94 000 | 76 000 | 42 000 | 65 000 | 83 000 | 87 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 580 000 | 637 000 | 642 000 | 42 000 | 327 000 | 502 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 171 000 | 159 000 | 9 000 | 161 000 | 42 000 | 126 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 2 000 | 19 000 | 0 | 500 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 819 000 | 322 000 | 2 063 000 | 239 000 | 433 000 | 190 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 664 000 | 1 196 000 | 2 775 000 | 507 000 | 1 385 000 | 905 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 664 000 | 1 197 000 | 2 775 000 | 507 000 | 1 385 000 | 905 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 8 987 000 | 6 968 000 | 6 295 000 | 3 701 000 | 4 433 000 | 2 776 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 33,0% | 43,7% | 59,4% | 66,1% | 55,6% | |||
| Resultat av driften i % | 35,5% | 38,2% | 42,3% | 42,3% | 36,2% | 37,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,6 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 96,6% | 94,5% | 90,2% | 95,4% | 93,3% | 90,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 35,6% | 38,3% | 42,3% | 42,3% | 36,3% | 37,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 47,4% | 62,2% | 88,4% | 86,2% | 81,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 37,0% | 48,5% | 69,1% | 67,2% | 63,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,2 | 3,3 | 3,7 | 3,4 | 3,3 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 5,7 | 2,3 | 7,3 | 3,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 5,7 | 2,3 | 7,3 | 3,2 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 2,1 | 0,2 | 5,6 | 2,3 | 2,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 59,2% | 82,8% | 55,9% | 86,3% | 68,8% | 67,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 72,1% | 76,2% | 50,2% | 50,2% | 55,2% | 30,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 1000,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,2 | 0,8 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 40,8% | 17,2% | 44,1% | 13,7% | 31,2% | 32,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 030 000 | 1 220 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
