Tannlege Olav Holdhus AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 251 000 | 1 016 000 | 1 533 000 | 1 604 000 | 1 616 000 | 2 025 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 251 000 | 1 016 000 | 1 533 000 | 1 604 000 | 1 616 000 | 2 025 000 |
|
|
| Varekostnad | 13 000 | 67 000 | 64 000 | 88 000 | 119 000 | 143 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 313 000 | 323 000 | 310 000 | 313 000 | 497 000 | 619 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 133 000 | 566 000 | 972 000 | 998 000 | 894 000 | 1 018 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 459 000 | 956 000 | 1 346 000 | 1 399 000 | 1 510 000 | 1 780 000 |
|
|
| Driftsresultat | -208 000 | 60 000 | 187 000 | 205 000 | 106 000 | 245 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 68 000 | 14 000 | 35 000 | 60 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 313 000 | 325 000 | 559 000 | 138 000 | 78 000 | 156 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 482 000 | 325 000 | 627 000 | 890 000 | 113 000 | 569 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 52 000 | 8 000 | 14 000 | 23 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 91 000 | 113 000 | 479 000 | 8 000 | 545 000 | 23 000 |
|
|
| Netto finans | 391 000 | 212 000 | 148 000 | 882 000 | -432 000 | 546 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 183 000 | 272 000 | 335 000 | 1 089 000 | -327 000 | 791 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 000 | 21 000 | 34 000 | 73 000 | 37 000 | 87 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 179 000 | 251 000 | 300 000 | 1 016 000 | -364 000 | 704 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 179 000 | 251 000 | 300 000 | 1 016 000 | -364 000 | 704 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | -800 000 | -800 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 179 000 | 251 000 | -300 000 | -216 000 | 1 164 000 | -704 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 165 000 | 150 000 | 115 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 165 000 | 150 000 | 115 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 165 000 | 150 000 | 115 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 34 000 | 57 000 | 71 000 | 116 000 | 139 000 | 63 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 000 | 32 000 | 4 000 | 4 000 | 2 000 | 5 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 35 000 | 89 000 | 75 000 | 120 000 | 141 000 | 68 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 846 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte aksjer | 2 924 000 | 1 205 000 | 2 673 000 | 3 454 000 | 2 615 000 | 2 946 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 703 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum investeringer | 2 924 000 | 2 755 000 | 2 673 000 | 3 454 000 | 2 615 000 | 2 946 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 036 000 | 3 223 000 | 4 213 000 | 3 168 000 | 3 066 000 | 3 661 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 995 000 | 6 067 000 | 6 961 000 | 6 742 000 | 5 822 000 | 6 675 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 160 000 | 6 217 000 | 7 076 000 | 6 842 000 | 5 922 000 | 6 775 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 094 000 | 3 915 000 | 3 635 000 | 3 335 000 | 3 719 000 | 4 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 094 000 | 3 915 000 | 3 635 000 | 3 335 000 | 3 719 000 | 4 883 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 194 000 | 4 015 000 | 3 735 000 | 3 435 000 | 3 819 000 | 4 983 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 54 000 | 9 000 | 3 000 | 65 000 | 68 000 | 23 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 4 000 | 21 000 | 34 000 | 73 000 | 37 000 | 87 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 21 000 | 17 000 | 20 000 | 21 000 | 50 000 | 38 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 800 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 887 000 | 2 155 000 | 3 284 000 | 2 449 000 | 1 148 000 | 1 644 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 966 000 | 2 202 000 | 3 341 000 | 3 408 000 | 2 103 000 | 1 792 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 966 000 | 2 202 000 | 3 341 000 | 3 408 000 | 2 103 000 | 1 792 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 160 000 | 6 217 000 | 7 076 000 | 6 842 000 | 5 922 000 | 6 775 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 5,8% | 11,7% | 17,2% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -82,9% | 5,9% | 12,2% | 12,8% | 6,6% | 12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 94,8% | 93,4% | 95,8% | 94,5% | 92,6% | 92,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 109,2% | 37,9% | 53,1% | 68,3% | 13,6% | 40,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,5% | 7,0% | 9,3% | 30,0% | -7,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,4% | 6,5% | 8,4% | 28,0% | -8,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,8 | 3,1 | 4,9 | 5,1 | 3,3 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,8 | 2,1 | 2,0 | 2,8 | 3,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,0 | 2,8 | 2,1 | 2,0 | 2,8 | 3,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 0,9 | 1,5 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 68,1% | 64,6% | 52,8% | 50,2% | 64,5% | 73,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1670,9% | 395,2% | 243,6% | 214,2% | 236,3% | 246,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,5 | 0,9 | 1,0 | 0,6 | 0,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,9% | 35,4% | 47,2% | 49,8% | 35,5% | 26,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 340 000 | 272 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
