Tannlege Mark B. Earl AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 466 000 | 6 384 000 | 6 004 000 | 5 547 000 | 5 929 000 | 5 307 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 31 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 466 000 | 6 384 000 | 6 004 000 | 5 547 000 | 5 929 000 | 5 338 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 500 000 | 1 457 000 | 1 382 000 | 1 200 000 | 1 432 000 | 1 211 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 584 000 | 2 190 000 | 1 862 000 | 1 802 000 | 1 788 000 | 1 634 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 25 000 | 25 000 | 16 000 | 10 000 | 0 | 61 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 070 000 | 1 006 000 | 1 094 000 | 1 056 000 | 979 000 | 837 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 179 000 | 4 678 000 | 4 354 000 | 4 068 000 | 4 199 000 | 3 743 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 287 000 | 1 706 000 | 1 650 000 | 1 479 000 | 1 730 000 | 1 595 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 3 000 | 2 000 | 4 000 | 4 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 290 000 | 1 708 000 | 1 653 000 | 1 483 000 | 1 732 000 | 1 598 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 282 000 | 372 000 | 355 000 | 317 000 | 368 000 | 348 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 008 000 | 1 336 000 | 1 298 000 | 1 166 000 | 1 364 000 | 1 251 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 008 000 | 1 336 000 | 1 298 000 | 1 166 000 | 1 364 000 | 1 251 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 000 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 000 000 | 1 700 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 000 | -64 000 | -102 000 | 166 000 | -336 000 | 251 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 50 000 | 75 000 | 101 000 | 48 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 50 000 | 75 000 | 101 000 | 48 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 50 000 | 75 000 | 101 000 | 48 000 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 38 000 | 0 | -26 000 | 1 000 | 50 000 | 121 000 |
|
|
| Andre fordringer | 72 000 | 71 000 | 107 000 | 49 000 | 25 000 | 26 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 110 000 | 71 000 | 81 000 | 50 000 | 75 000 | 147 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 757 000 | 2 239 000 | 2 219 000 | 1 895 000 | 2 504 000 | 2 060 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 867 000 | 2 310 000 | 2 300 000 | 1 944 000 | 2 579 000 | 2 207 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 917 000 | 2 386 000 | 2 400 000 | 1 993 000 | 2 579 000 | 2 207 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 37 000 | 29 000 | 93 000 | 195 000 | 28 000 | 364 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 37 000 | 29 000 | 93 000 | 195 000 | 28 000 | 364 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 137 000 | 129 000 | 193 000 | 295 000 | 128 000 | 464 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 59 000 | 102 000 | 134 000 | 77 000 | 86 000 | 126 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 282 000 | 372 000 | 355 000 | 317 000 | 368 000 | 348 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 140 000 | 149 000 | 114 000 | 126 000 | 126 000 | 124 000 |
|
|
| Utbytte | 1 000 000 | 1 400 000 | 1 400 000 | 1 000 000 | 1 700 000 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 300 000 | 234 000 | 204 000 | 178 000 | 170 000 | 145 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 781 000 | 2 257 000 | 2 207 000 | 1 698 000 | 2 450 000 | 1 743 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 781 000 | 2 257 000 | 2 207 000 | 1 698 000 | 2 450 000 | 1 743 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 917 000 | 2 386 000 | 2 400 000 | 1 993 000 | 2 579 000 | 2 207 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 60,0% | 71,4% | 75,3% | 64,9% | 72,4% | |||
| Resultat av driften i % | 19,9% | 26,7% | 27,5% | 26,7% | 29,2% | 29,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 2,7 | 2,7 | 2,4 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,8% | 77,2% | 77,0% | 78,4% | 75,8% | 77,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 20,0% | 26,8% | 27,5% | 26,7% | 29,2% | 30,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 969,9% | 1060,9% | 677,5% | 701,2% | 585,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 757,9% | 829,8% | 532,0% | 551,3% | 460,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,9 | 3,2 | 3,1 | 3,3 | 3,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,0 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 7,1% | 5,4% | 8,0% | 14,8% | 5,0% | 21,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,1% | 2,0% | 3,2% | 5,3% | 2,2% | 8,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,6% | 0,5% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 13,0 | 17,5 | 11,4 | 5,8 | 19,1 | 3,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 92,9% | 94,6% | 92,0% | 85,2% | 95,0% | 79,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 892 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
