Tannlege Kjersti Gjerde AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 615 000 | 624 000 | 755 000 | 791 000 | 444 000 | 729 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 619 000 | 624 000 | 755 000 | 791 000 | 444 000 | 730 000 |
|
|
| Varekostnad | 59 000 | 53 000 | 48 000 | 76 000 | 33 000 | 41 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 5 000 | 26 000 | 68 000 | 84 000 | 43 000 | 57 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 270 000 | 298 000 | 361 000 | 365 000 | 220 000 | 334 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 334 000 | 377 000 | 477 000 | 525 000 | 296 000 | 432 000 |
|
|
| Driftsresultat | 285 000 | 247 000 | 278 000 | 266 000 | 148 000 | 298 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 105 000 | 15 000 | 19 000 | 0 | 33 000 | 52 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 255 000 | 65 000 | 75 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 737 000 | 467 000 | 19 000 | 255 000 | 98 000 | 127 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 000 | 4 000 | 344 000 | 0 | 13 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 731 000 | 463 000 | -325 000 | 255 000 | 85 000 | 127 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 016 000 | 709 000 | -47 000 | 521 000 | 232 000 | 426 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 85 000 | 58 000 | 70 000 | 72 000 | 41 000 | 73 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 931 000 | 652 000 | -117 000 | 448 000 | 191 000 | 353 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 931 000 | 652 000 | -117 000 | 448 000 | 191 000 | 353 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 931 000 | 652 000 | -117 000 | 448 000 | 191 000 | 353 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 3 000 | 3 000 | 0 | 13 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 6 000 | 3 000 | 0 | 13 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 4 785 000 | 3 848 000 | 3 232 000 | 3 382 000 | 2 872 000 | 2 832 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 4 785 000 | 3 848 000 | 3 232 000 | 3 382 000 | 2 872 000 | 2 832 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 15 000 | 29 000 | 35 000 | 49 000 | 137 000 | 23 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 799 000 | 3 883 000 | 3 269 000 | 3 432 000 | 3 022 000 | 2 856 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 799 000 | 3 883 000 | 3 269 000 | 3 432 000 | 3 022 000 | 2 856 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 | 66 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 96 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 | 96 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 522 000 | 3 591 000 | 2 939 000 | 3 056 000 | 2 608 000 | 2 417 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 522 000 | 3 591 000 | 2 939 000 | 3 056 000 | 2 608 000 | 2 417 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 618 000 | 3 687 000 | 3 035 000 | 3 152 000 | 2 704 000 | 2 513 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 65 000 | 81 000 | 101 000 | 122 000 | 153 000 | 193 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 65 000 | 81 000 | 101 000 | 122 000 | 153 000 | 193 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 65 000 | 81 000 | 101 000 | 122 000 | 153 000 | 193 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 2 000 | 15 000 | 17 000 | 6 000 | 21 000 | 3 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 101 000 | 78 000 | 91 000 | 104 000 | 81 000 | 126 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 3 000 | 3 000 | 5 000 | 7 000 | 2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 14 000 | 19 000 | 22 000 | 43 000 | 56 000 | 19 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 117 000 | 115 000 | 133 000 | 158 000 | 165 000 | 150 000 |
|
|
| Sum gjeld | 182 000 | 196 000 | 234 000 | 280 000 | 318 000 | 343 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 799 000 | 3 883 000 | 3 269 000 | 3 432 000 | 3 022 000 | 2 856 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,5% | 19,9% | 8,9% | 16,1% | 8,3% | |||
| Resultat av driften i % | 46,0% | 39,6% | 36,8% | 33,6% | 33,3% | 40,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,4% | 91,5% | 93,6% | 90,4% | 92,6% | 94,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 165,1% | 114,4% | 39,3% | 65,9% | 55,4% | 58,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,5% | 21,1% | -1,5% | 17,8% | 8,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 22,4% | 19,4% | -3,8% | 15,3% | 7,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 123,8 | 24,0 | 11,1 | 9,4 | 10,3 | 12,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 41,0 | 33,8 | 24,6 | 21,7 | 18,3 | 19,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 41,0 | 33,8 | 24,6 | 21,7 | 18,3 | 19,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,8 | 0,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 96,2% | 95,0% | 92,8% | 91,8% | 89,5% | 88,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 746,0% | 590,9% | 402,0% | 398,5% | 609,0% | 344,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 2,4% | 2,3% | 2,3% | 2,1% | 1,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,4% | 3,0% | 4,1% | 4,6% | 5,5% | 5,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 2,1% | 3,1% | 3,6% | 5,1% | 6,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
