Tannlege Gyri M. H. Dingsør AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 780 000 | 1 833 000 | 2 842 000 | 2 932 000 | 1 886 000 | 3 088 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 227 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 780 000 | 1 833 000 | 2 842 000 | 2 940 000 | 2 113 000 | 3 088 000 |
|
|
| Varekostnad | 7 000 | 63 000 | 145 000 | 266 000 | 166 000 | 319 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 633 000 | 961 000 | 1 110 000 | 1 006 000 | 629 000 | 829 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 120 000 | 282 000 | 906 000 | 1 018 000 | 734 000 | 1 267 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 760 000 | 1 306 000 | 2 161 000 | 2 290 000 | 1 529 000 | 2 415 000 |
|
|
| Driftsresultat | 20 000 | 527 000 | 681 000 | 650 000 | 584 000 | 673 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 35 000 | 51 000 | 24 000 | 15 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 2 151 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 35 000 | 2 202 000 | 25 000 | 15 000 | 24 000 | 25 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 35 000 | 2 202 000 | 25 000 | 15 000 | 24 000 | 25 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 55 000 | 2 728 000 | 706 000 | 666 000 | 607 000 | 698 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 13 000 | 113 000 | 165 000 | 146 000 | 120 000 | 172 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 43 000 | 2 615 000 | 541 000 | 520 000 | 487 000 | 526 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 43 000 | 2 615 000 | 541 000 | 520 000 | 487 000 | 526 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 650 000 | 3 021 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -607 000 | -406 000 | 541 000 | 32 000 | 217 000 | -614 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 500 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 500 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 500 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 | 971 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 12 000 | 17 000 | 6 000 | 19 000 | 15 000 | 44 000 |
|
|
| Andre fordringer | 640 000 | 55 000 | 37 000 | 33 000 | 24 000 | 57 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 652 000 | 73 000 | 43 000 | 52 000 | 39 000 | 101 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 529 000 | 1 583 000 | 1 454 000 | 1 378 000 | 850 000 | 614 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 182 000 | 1 656 000 | 1 497 000 | 1 430 000 | 889 000 | 715 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 182 000 | 2 156 000 | 2 468 000 | 2 401 000 | 1 860 000 | 1 686 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 019 000 | 1 626 000 | 2 032 000 | 1 490 000 | 1 459 000 | 1 241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 019 000 | 1 626 000 | 2 032 000 | 1 490 000 | 1 459 000 | 1 241 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 049 000 | 1 656 000 | 2 062 000 | 1 520 000 | 1 489 000 | 1 271 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 000 | 2 000 | 24 000 | 27 000 | 42 000 | 24 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 13 000 | 113 000 | 165 000 | 146 000 | 120 000 | 172 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 64 000 | 72 000 | 64 000 | 59 000 | 56 000 | 46 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 55 000 | 313 000 | 154 000 | 648 000 | 153 000 | 173 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 133 000 | 500 000 | 407 000 | 880 000 | 371 000 | 415 000 |
|
|
| Sum gjeld | 133 000 | 500 000 | 407 000 | 880 000 | 371 000 | 415 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 182 000 | 2 156 000 | 2 468 000 | 2 401 000 | 1 860 000 | 1 686 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,3% | 118,0% | 29,0% | 31,3% | 34,2% | |||
| Resultat av driften i % | 2,6% | 28,8% | 24,0% | 22,1% | 27,6% | 21,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,8 | 1,2 | 1,4 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,1% | 96,6% | 94,9% | 90,9% | 91,2% | 89,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,1% | 148,9% | 24,8% | 22,6% | 28,8% | 22,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,1% | 146,7% | 39,4% | 44,3% | 44,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 3,2% | 140,7% | 30,2% | 34,6% | 35,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,9 | 2,6 | 2,9 | 3,4 | 3,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,9 | 3,3 | 3,7 | 1,6 | 2,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,9 | 3,3 | 3,7 | 1,6 | 2,4 | 1,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,0 | 3,2 | 3,6 | 1,6 | 2,3 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 88,7% | 76,8% | 83,5% | 63,3% | 80,1% | 75,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 134,5% | 90,3% | 72,6% | 51,7% | 70,5% | 41,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,3% | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,3 | 0,2 | 0,6 | 0,2 | 0,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,3% | 23,2% | 16,5% | 36,7% | 19,9% | 24,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 747 000 | 855 000 | 792 000 | 635 000 | 607 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
