Tannlege Gabriella Nagy AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 608 000 | 2 030 000 | 2 538 000 | 2 390 000 | 2 277 000 | 2 460 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 490 000 | 402 000 | 0 | 0 | 31 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 098 000 | 2 432 000 | 2 538 000 | 2 390 000 | 2 308 000 | 2 460 000 |
|
|
| Varekostnad | 633 000 | 742 000 | 792 000 | 726 000 | 739 000 | 141 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 864 000 | 1 130 000 | 1 271 000 | 1 176 000 | 998 000 | 1 169 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 1 000 | 5 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 103 000 | 222 000 | 479 000 | 420 000 | 321 000 | 991 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 600 000 | 2 095 000 | 2 547 000 | 2 327 000 | 2 058 000 | 2 301 000 |
|
|
| Driftsresultat | 498 000 | 337 000 | -9 000 | 63 000 | 250 000 | 159 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 67 000 | 22 000 | 2 000 | 4 000 | 2 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 52 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 67 000 | 22 000 | 2 000 | 4 000 | 2 000 | 64 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 67 000 | 22 000 | 2 000 | 4 000 | 1 000 | 64 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 565 000 | 359 000 | -8 000 | 67 000 | 251 000 | 223 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 149 000 | 79 000 | -1 000 | 15 000 | 56 000 | 31 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 415 000 | 280 000 | -7 000 | 52 000 | 195 000 | 192 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 415 000 | 280 000 | -7 000 | 52 000 | 195 000 | 192 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 415 000 | 280 000 | -7 000 | 52 000 | 195 000 | -192 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 16 000 | 22 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 16 000 | 22 000 | 27 000 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 104 000 | 215 000 | 215 000 | 214 000 | 188 000 | 149 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 117 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 221 000 | 215 000 | 215 000 | 214 000 | 188 000 | 149 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 221 000 | 215 000 | 231 000 | 235 000 | 215 000 | 149 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 63 000 | 116 000 | 57 000 | 52 000 | 76 000 | 58 000 |
|
|
| Andre fordringer | 18 000 | 27 000 | 68 000 | 67 000 | 39 000 | 38 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 81 000 | 143 000 | 124 000 | 119 000 | 115 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 011 000 | 1 516 000 | 1 241 000 | 1 207 000 | 1 180 000 | 1 056 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 092 000 | 1 659 000 | 1 365 000 | 1 326 000 | 1 295 000 | 1 153 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 313 000 | 1 875 000 | 1 596 000 | 1 562 000 | 1 510 000 | 1 302 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 895 000 | 1 480 000 | 1 199 000 | 1 206 000 | 1 154 000 | 958 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 895 000 | 1 480 000 | 1 199 000 | 1 206 000 | 1 154 000 | 958 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 995 000 | 1 580 000 | 1 299 000 | 1 306 000 | 1 254 000 | 1 058 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 114 000 | 35 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 114 000 | 35 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 114 000 | 35 000 | 0 | 1 000 | 2 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | -25 000 | 30 000 | 52 000 | 46 000 | 26 000 | 28 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 71 000 | 43 000 | 0 | 15 000 | 54 000 | 31 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 89 000 | 83 000 | 75 000 | 74 000 | 60 000 | 77 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 69 000 | 104 000 | 169 000 | 119 000 | 115 000 | 107 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 204 000 | 260 000 | 296 000 | 254 000 | 255 000 | 243 000 |
|
|
| Sum gjeld | 318 000 | 295 000 | 296 000 | 255 000 | 257 000 | 243 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 313 000 | 1 875 000 | 1 596 000 | 1 562 000 | 1 510 000 | 1 302 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 27,0% | 20,7% | -0,5% | 4,4% | 17,9% | |||
| Resultat av driften i % | 23,7% | 13,9% | -0,4% | 2,6% | 10,8% | 6,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,4 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 60,6% | 63,4% | 68,8% | 69,6% | 67,5% | 94,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 26,9% | 14,8% | -0,3% | 2,8% | 10,9% | 9,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 31,6% | 24,9% | -0,6% | 5,2% | 21,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 23,2% | 19,5% | -0,5% | 4,1% | 16,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,2 | 2,0 | 2,0 | 2,3 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 10,3 | 6,4 | 4,6 | 5,2 | 5,1 | 4,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 10,3 | 6,4 | 4,6 | 5,2 | 5,1 | 4,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 9,9 | 5,8 | 4,2 | 4,8 | 4,6 | 4,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 86,3% | 84,3% | 81,4% | 83,6% | 83,0% | 81,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 95,1% | 65,0% | 51,2% | 54,6% | 54,3% | 43,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 8,4% | 0,0% | 255,0% | 128,5% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 8,8% | 13,9% | 18,5% | 16,3% | 16,9% | 18,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 4,9% | 1,9% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 678 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
