Tannlege Elisabet Henderson AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 035 000 | 4 304 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 005 000 | 2 262 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 005 000 | 5 298 000 | 4 304 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 1 629 000 | 475 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 292 000 | 1 486 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 93 000 | 66 000 | 33 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 121 000 | 47 000 | 44 000 | 59 000 | 1 187 000 | 1 945 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 121 000 | 47 000 | 44 000 | 158 000 | 4 242 000 | 3 939 000 |
|
|
| Driftsresultat | -121 000 | -47 000 | -44 000 | 847 000 | 1 056 000 | 365 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 1 850 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 143 000 | 103 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 143 000 | 103 000 | 1 850 000 | 0 | 7 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 22 000 | 56 000 | 98 000 | 60 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 22 000 | 56 000 | 98 000 | 60 000 | 16 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 121 000 | 47 000 | 1 752 000 | -60 000 | -9 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 0 | 0 | 1 708 000 | 786 000 | 1 047 000 | 367 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | -6 000 | 177 000 | 60 000 | 81 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 0 | 0 | 1 714 000 | 610 000 | 988 000 | 286 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 0 | 0 | 1 714 000 | 610 000 | 988 000 | 286 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 1 000 000 | 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | -1 000 000 | 1 214 000 | 610 000 | 988 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 63 000 | 63 000 | 123 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 63 000 | 63 000 | 123 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 752 000 | 38 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 752 000 | 38 000 | 10 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 4 842 000 | 4 842 000 | 4 842 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 4 842 000 | 4 842 000 | 0 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 842 000 | 4 842 000 | 4 842 000 | 4 842 000 | 4 842 000 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 842 000 | 4 842 000 | 4 842 000 | 5 657 000 | 4 943 000 | 134 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 448 000 | 213 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 143 000 | 103 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 143 000 | 103 000 | 448 000 | 213 000 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 432 000 | 214 000 | 103 000 | 205 000 | 1 478 000 | 1 868 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 575 000 | 317 000 | 551 000 | 418 000 | 1 478 000 | 1 935 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 417 000 | 5 159 000 | 5 393 000 | 6 075 000 | 6 422 000 | 2 069 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 538 000 | 2 538 000 | 3 538 000 | 2 323 000 | 1 793 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 538 000 | 2 538 000 | 3 538 000 | 2 323 000 | 1 793 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 838 000 | 2 838 000 | 3 838 000 | 2 623 000 | 2 093 000 | 1 105 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 507 000 | 1 039 000 | 2 571 000 | 1 446 000 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 507 000 | 1 039 000 | 2 579 000 | 1 446 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 507 000 | 1 039 000 | 2 571 000 | 1 446 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 000 | 359 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 2 000 | 169 000 | 60 000 | 81 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 | 101 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 500 000 | 500 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 14 000 | 347 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 579 000 | 1 314 000 | -1 000 | 356 000 | 2 672 000 | 423 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 579 000 | 1 814 000 | 515 000 | 872 000 | 2 883 000 | 964 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 579 000 | 2 321 000 | 1 554 000 | 3 451 000 | 4 329 000 | 964 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 417 000 | 5 159 000 | 5 393 000 | 6 075 000 | 6 422 000 | 2 069 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 0,4% | 1,1% | 31,5% | 13,5% | 25,0% | |||
| Resultat av driften i % | 84,3% | 19,9% | 8,5% | |||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,2 | 1,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 46,3% | 89,0% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 84,3% | 20,1% | 8,5% | |||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,0% | 0,0% | 52,9% | 33,3% | 65,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,0% | 0,0% | 53,1% | 25,9% | 61,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,1 | 2,9 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 0,5 | 0,5 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,2 | 0,2 | 1,1 | 0,5 | 0,5 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,5 | 1,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,0 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 7,5 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,4% | 55,0% | 71,2% | 43,2% | 32,6% | 53,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 261,0% | 39,5% | 25,7% | |||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 4,6% | 1,5% | 1,3% | 3,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,7% | 1,4% | 1,0% | 1,1% | 1,4% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1427,9% | |||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 1,3 | 2,1 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 47,6% | 35,2% | 9,5% | 14,4% | 44,9% | 46,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 9,8% | 19,3% | 42,5% | 22,5% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 794 000 | 743 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
