Tannlege Egil Hvalby AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 325 000 | 3 706 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 343 000 | 3 706 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 317 000 | 329 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 882 000 | 1 372 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 000 | 31 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 185 000 | 216 000 | 288 000 | 142 000 | 1 217 000 | 1 163 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 185 000 | 216 000 | 288 000 | 142 000 | 2 438 000 | 2 895 000 |
|
|
| Driftsresultat | -185 000 | -216 000 | -288 000 | -142 000 | 905 000 | 811 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 66 000 | 29 000 | 44 000 | 114 000 | 20 000 | 13 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 660 000 | 202 000 | 248 000 | 971 000 | 74 000 | 74 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 983 000 | 808 000 | 292 000 | 1 414 000 | 2 736 000 | 87 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 58 000 | 286 000 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 983 000 | 750 000 | 6 000 | 1 414 000 | 2 735 000 | 87 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 797 000 | 534 000 | -282 000 | 1 272 000 | 3 639 000 | 898 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 206 000 | 199 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 797 000 | 534 000 | -282 000 | 1 272 000 | 3 434 000 | 699 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 797 000 | 534 000 | -282 000 | 1 272 000 | 3 434 000 | 699 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 850 000 | 0 | 0 | 1 800 000 | 800 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -53 000 | 534 000 | -282 000 | 272 000 | 2 634 000 | 699 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 000 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 | 48 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 000 | 48 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 111 000 | 111 000 | 86 000 | -15 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 132 000 | 165 000 | 197 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 111 000 | 243 000 | 251 000 | 181 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 111 000 | 243 000 | 289 000 | 229 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 387 000 | 413 000 |
|
|
| Andre fordringer | 77 000 | 13 000 | 0 | 0 | 7 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 77 000 | 13 000 | 0 | 0 | 394 000 | 413 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 10 740 000 | 10 824 000 | 10 251 000 | 9 427 000 | 8 058 000 | 5 629 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 10 740 000 | 10 824 000 | 10 251 000 | 9 427 000 | 8 058 000 | 5 629 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 30 000 | 325 000 | 269 000 | 1 277 000 | 2 121 000 | 1 853 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 10 847 000 | 11 162 000 | 10 521 000 | 10 704 000 | 10 573 000 | 7 895 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 847 000 | 11 162 000 | 10 632 000 | 10 947 000 | 10 862 000 | 8 124 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 323 000 | 323 000 | 323 000 | 323 000 | 400 000 | 400 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 9 807 000 | 9 860 000 | 9 326 000 | 9 608 000 | 9 336 000 | 6 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 9 807 000 | 9 860 000 | 9 326 000 | 9 608 000 | 9 336 000 | 6 702 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 10 207 000 | 10 260 000 | 9 726 000 | 10 008 000 | 9 836 000 | 7 202 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 000 | 8 000 | 10 000 | 34 000 | 52 000 | 96 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 235 000 | 217 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 108 000 |
|
|
| Utbytte | 600 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 36 000 | 894 000 | 896 000 | 905 000 | 693 000 | 483 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 640 000 | 902 000 | 906 000 | 939 000 | 1 026 000 | 904 000 |
|
|
| Sum gjeld | 640 000 | 902 000 | 906 000 | 939 000 | 1 026 000 | 922 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 847 000 | 11 162 000 | 10 632 000 | 10 947 000 | 10 862 000 | 8 124 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,2% | 5,4% | 0,0% | 11,7% | 38,3% | |||
| Resultat av driften i % | 27,1% | 21,9% | ||||||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,5% | 91,1% | ||||||
| Overskuddsgrad i % | 108,9% | 24,2% | ||||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,8% | 5,3% | -2,9% | 12,8% | 42,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,8% | 5,3% | -2,9% | 12,8% | 40,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,8 | 2,7 | ||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 16,9 | 12,4 | 11,6 | 11,4 | 10,3 | 8,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 16,9 | 12,4 | 11,6 | 11,4 | 10,3 | 8,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,4 | 0,3 | 1,4 | 2,1 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 94,1% | 91,9% | 91,5% | 91,4% | 90,6% | 88,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 294,2% | 194,3% | ||||||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 51,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,9% | 8,1% | 8,5% | 8,6% | 9,4% | 11,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 423 000 | 727 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
