Tannlege Christiane Elmies AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 815 000 | 3 502 000 | 4 116 000 | 3 945 000 | 3 949 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 815 000 | 3 502 000 | 4 116 000 | 3 945 000 | 3 949 000 |
|
|
| Varekostnad | 359 000 | 326 000 | 369 000 | 377 000 | 349 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 806 000 | 1 660 000 | 1 634 000 | 1 476 000 | 1 469 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 73 000 | 73 000 | 64 000 | 14 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 520 000 | 551 000 | 533 000 | 550 000 | 595 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 758 000 | 2 610 000 | 2 600 000 | 2 417 000 | 2 425 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 057 000 | 892 000 | 1 516 000 | 1 528 000 | 1 524 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 73 000 | 46 000 | 42 000 | 19 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 5 000 | 7 000 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 78 000 | 53 000 | 42 000 | 22 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | 78 000 | 53 000 | 42 000 | 21 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 135 000 | 945 000 | 1 558 000 | 1 550 000 | 1 525 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 250 000 | 208 000 | 343 000 | 341 000 | 336 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 886 000 | 737 000 | 1 215 000 | 1 209 000 | 1 190 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 886 000 | 737 000 | 1 215 000 | 1 209 000 | 1 190 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 1 200 000 | 1 100 000 | 1 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 886 000 | 737 000 | 15 000 | 109 000 | 190 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 230 000 | 303 000 | 376 000 | 42 000 | 56 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 230 000 | 303 000 | 376 000 | 42 000 | 56 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 230 000 | 303 000 | 376 000 | 42 000 | 56 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum varelager | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Kundefordringer | 2 000 | 23 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 16 000 | 20 000 | 15 000 | 54 000 | 48 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 000 | 43 000 | 20 000 | 54 000 | 48 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 620 000 | 1 532 000 | 2 129 000 | 2 302 000 | 2 051 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 648 000 | 1 585 000 | 2 159 000 | 2 366 000 | 2 109 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 878 000 | 1 888 000 | 2 535 000 | 2 408 000 | 2 164 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 232 000 | 1 347 000 | 609 000 | 594 000 | 486 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 232 000 | 1 347 000 | 609 000 | 594 000 | 486 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 262 000 | 1 377 000 | 639 000 | 624 000 | 516 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 000 | 4 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 000 | 4 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 1 000 | 4 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 42 000 | 34 000 | 80 000 | 120 000 | 88 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 253 000 | 208 000 | 337 000 | 342 000 | 335 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 104 000 | 82 000 | 89 000 | 70 000 | 71 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 1 200 000 | 1 100 000 | 1 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 216 000 | 183 000 | 185 000 | 152 000 | 154 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 615 000 | 507 000 | 1 891 000 | 1 784 000 | 1 648 000 |
|
|
| Sum gjeld | 616 000 | 511 000 | 1 896 000 | 1 784 000 | 1 648 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 878 000 | 1 888 000 | 2 535 000 | 2 408 000 | 2 164 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 47,6% | 42,7% | 63,0% | 67,8% | |||
| Resultat av driften i % | 27,7% | 25,5% | 36,8% | 38,7% | 38,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,7 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 90,6% | 90,7% | 91,0% | 90,4% | 91,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 29,8% | 27,0% | 37,9% | 39,3% | 38,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 62,4% | 93,8% | 246,7% | 271,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 48,7% | 73,1% | 192,4% | 212,1% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,1 | 2,1 | 2,5 | 2,7 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 3,1 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,3 | 3,1 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,3 | 3,0 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 35,9 | 32,6 | 36,9 | 37,7 | 34,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 10,0 | 11,0 | 9,8 | 9,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Egenkapitalandel i % | 78,6% | 72,9% | 25,2% | 25,9% | 23,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 59,3% | 39,3% | 15,5% | 15,8% | 13,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 616,0% | 127,8% | 379,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,2% | 0,6% | 0,1% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 20330,0% | 10780,0% | 2680,0% | 5820,0% | 4600,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,4 | 3,0 | 2,9 | 3,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 21,4% | 26,9% | 74,6% | 74,1% | 76,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,2% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
