Tannlege Anne Torhild Hovda Vinterbro Tannlegekontor AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 800 000 | 1 847 000 | 1 884 000 | 1 724 000 | 1 752 000 | 2 287 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 800 000 | 1 847 000 | 1 884 000 | 1 724 000 | 1 752 000 | 2 287 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 024 000 | 1 038 000 | 832 000 | 916 000 | 886 000 | 473 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 207 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 189 000 | 184 000 | 210 000 | 253 000 | 307 000 | 232 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 484 000 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 657 000 | 556 000 | 695 000 | 391 000 | 422 000 | 350 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 870 000 | 1 778 000 | 1 737 000 | 1 560 000 | 2 099 000 | 1 262 000 |
|
|
| Driftsresultat | -70 000 | 69 000 | 147 000 | 164 000 | -347 000 | 1 025 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 9 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 9 000 | 3 000 | 0 | 0 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -61 000 | 72 000 | 147 000 | 164 000 | -346 000 | 1 028 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -13 000 | 16 000 | -8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -48 000 | 56 000 | 155 000 | 164 000 | -346 000 | 1 028 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -48 000 | 56 000 | 155 000 | 164 000 | -346 000 | 1 028 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -48 000 | 56 000 | 155 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 13 000 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 139 000 | 173 000 | 216 000 | 271 000 | 338 000 | 423 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 152 000 | 173 000 | 224 000 | 271 000 | 338 000 | 423 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 434 000 | 521 000 | 578 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 1 086 000 | 1 271 000 | 741 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 248 000 | 273 000 | 356 000 | 0 | 0 | 76 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 682 000 | 793 000 | 934 000 | 1 086 000 | 1 271 000 | 816 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 834 000 | 967 000 | 1 158 000 | 1 356 000 | 1 609 000 | 1 239 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 19 000 | 14 000 | 23 000 | 28 000 | 10 000 | 14 000 |
|
|
| Sum varelager | 19 000 | 14 000 | 23 000 | 28 000 | 10 000 | 14 000 |
|
|
| Kundefordringer | 1 000 | -1 000 | 7 000 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 39 000 | 40 000 | 38 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 40 000 | 40 000 | 45 000 | 0 | 4 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 549 000 | 479 000 | 234 000 | 217 000 | 305 000 | 1 547 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 608 000 | 533 000 | 301 000 | 245 000 | 319 000 | 1 561 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 441 000 | 1 499 000 | 1 459 000 | 1 602 000 | 1 928 000 | 2 800 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 1 093 000 | 1 439 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 391 000 | 1 439 000 | 1 383 000 | 1 228 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 391 000 | 1 439 000 | 1 383 000 | 1 228 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 421 000 | 1 469 000 | 1 413 000 | 1 258 000 | 1 093 000 | 1 439 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 325 000 | 815 000 | 1 055 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 325 000 | 815 000 | 1 055 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 20 000 | 22 000 | 47 000 | 0 | 19 000 | 80 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 226 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 19 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 000 | 30 000 | 47 000 | 19 000 | 20 000 | 306 000 |
|
|
| Sum gjeld | 20 000 | 30 000 | 47 000 | 344 000 | 835 000 | 1 361 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 441 000 | 1 499 000 | 1 459 000 | 1 602 000 | 1 928 000 | 2 800 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,1% | 4,9% | 9,6% | 9,3% | -14,6% | |||
| Resultat av driften i % | -3,9% | 3,7% | 7,8% | 9,5% | -19,8% | 44,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,0 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 43,1% | 43,8% | 55,8% | 46,9% | 49,4% | 79,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | -3,4% | 3,9% | 7,8% | 9,5% | -19,7% | 44,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -4,2% | 5,0% | 11,0% | 14,0% | -27,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,3% | 3,9% | 11,6% | 14,0% | -27,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,0 | |||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 30,4 | 17,8 | 6,4 | 12,9 | 16,0 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 29,5 | 17,3 | 5,9 | 11,4 | 15,5 | 5,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 27,5 | 16,0 | 5,0 | 11,4 | 15,3 | 5,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 53,9 | 74,1 | 36,2 | 32,7 | 88,6 | 33,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 5,8 | 6,4 | 11,0 | 7,5 | 4,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 98,6% | 98,0% | 96,8% | 78,5% | 56,7% | 51,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 78,9% | 79,5% | 75,0% | 73,0% | 62,4% | 62,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 1,0% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,5% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 3089,5% | 3585,7% | 1108,7% | 810,7% | 2990,0% | 8964,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,8 | 0,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,4% | 2,0% | 3,2% | 1,2% | 1,0% | 10,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 20,3% | 42,3% | 37,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
