Tannklinikken Nansetgata AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 000 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 7 664 000 | 7 716 000 | 6 433 000 | 6 898 000 | 5 532 000 | 5 895 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 664 000 | 7 716 000 | 6 433 000 | 6 898 000 | 5 566 000 | 5 895 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 450 000 | 1 376 000 | 1 607 000 | 1 607 000 | 1 118 000 | 1 153 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | -59 000 | -297 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 2 697 000 | 2 772 000 | 2 634 000 | 2 498 000 | 2 341 000 | 2 445 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 482 000 | 549 000 | 104 000 | 342 000 | 550 000 | 730 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 659 000 | 1 406 000 | 1 476 000 | 1 247 000 | 1 135 000 | 971 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 288 000 | 6 103 000 | 5 821 000 | 5 635 000 | 4 847 000 | 5 299 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 376 000 | 1 613 000 | 612 000 | 1 263 000 | 719 000 | 596 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 0 | 3 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 33 000 | 20 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 33 000 | 20 000 | 1 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Netto finans | -33 000 | -17 000 | 0 | 1 000 | -1 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 343 000 | 1 596 000 | 611 000 | 1 264 000 | 718 000 | 600 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 290 000 | 320 000 | 78 000 | 290 000 | 207 000 | 236 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 1 053 000 | 1 276 000 | 533 000 | 974 000 | 511 000 | 364 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 053 000 | 1 276 000 | 533 000 | 974 000 | 511 000 | 364 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 053 000 | 1 276 000 | 533 000 | 974 000 | 511 000 | 364 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 291 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 291 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 75 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 894 000 | 2 376 000 | 2 925 000 | 169 000 | 311 000 | 498 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 894 000 | 2 376 000 | 2 925 000 | 169 000 | 335 000 | 574 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 894 000 | 2 376 000 | 2 925 000 | 169 000 | 335 000 | 865 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 453 000 | 418 000 | 353 000 | 356 000 | 297 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 453 000 | 418 000 | 353 000 | 356 000 | 297 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 410 000 | 555 000 | 409 000 | 368 000 | 312 000 | 375 000 |
|
|
| Andre fordringer | 241 000 | 5 000 | 4 000 | 12 000 | 14 000 | 95 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 651 000 | 560 000 | 413 000 | 380 000 | 326 000 | 470 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 489 000 | 2 115 000 | 784 000 | 1 849 000 | 2 678 000 | 2 152 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 593 000 | 3 094 000 | 1 550 000 | 2 585 000 | 3 301 000 | 2 622 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 488 000 | 5 470 000 | 4 476 000 | 2 754 000 | 3 636 000 | 3 487 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 711 000 | 3 658 000 | 2 382 000 | 1 849 000 | 875 000 | 364 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 711 000 | 3 658 000 | 2 382 000 | 1 849 000 | 875 000 | 364 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 811 000 | 3 758 000 | 2 482 000 | 1 949 000 | 975 000 | 464 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 700 000 | 700 000 | 448 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 700 000 | 700 000 | 448 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 187 000 | 186 000 | 1 055 000 | 92 000 | 172 000 | 119 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 290 000 | 320 000 | 78 000 | 290 000 | 207 000 | 236 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 173 000 | 201 000 | 179 000 | 140 000 | 136 000 | 204 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 326 000 | 305 000 | 233 000 | 283 000 | 2 145 000 | 2 463 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 976 000 | 1 012 000 | 1 545 000 | 805 000 | 2 660 000 | 3 022 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 676 000 | 1 712 000 | 1 993 000 | 805 000 | 2 660 000 | 3 022 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 488 000 | 5 470 000 | 4 476 000 | 2 754 000 | 3 636 000 | 3 487 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,0% | 32,5% | 16,9% | 39,6% | 20,2% | |||
| Resultat av driften i % | 18,0% | 20,9% | 9,5% | 18,3% | 12,9% | 10,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,6 | 1,8 | 2,2 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -3188,2% | |||||||
| Overskuddsgrad i % | 18,0% | 20,9% | 9,5% | 18,3% | 12,9% | 10,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 31,3% | 51,2% | 27,6% | 86,5% | 99,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,6% | 40,9% | 24,1% | 66,6% | 71,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 2,8 | 2,4 | 2,8 | 2,4 | 2,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,7 | 3,1 | 1,0 | 3,2 | 1,2 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 4,2 | 2,6 | 0,8 | 2,8 | 1,1 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 2,1 | 0,5 | 2,3 | 1,0 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,2 | 3,3 | 4,6 | 4,5 | 3,8 | |||
| Lagertid i antall dager | 108,1 | 100,9 | 79,4 | 73,1 | 47,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 74,2% | 68,7% | 55,5% | 70,8% | 26,8% | 13,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 62,8% | 48,7% | 38,6% | 28,3% | 17,5% | 7,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,4% | 2,5% | 4,5% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,3% | 0,5% | 1,0% | 0,1% | 0,3% | 1,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 798,5% | 498,1% | 1,4% | 500,0% | 215,5% | |||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,8 | 0,4 | 2,7 | 6,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 15,0% | 18,5% | 34,5% | 29,2% | 73,2% | 86,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 10,8% | 12,8% | 10,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 926 000 | 900 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
