Tangen Næringsbygg AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 26 038 000 | 26 222 000 | 25 061 000 | 24 112 000 | 23 768 000 | 23 116 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 345 000 | 88 000 | 326 000 | 325 000 | 316 000 | 236 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 26 384 000 | 26 310 000 | 25 387 000 | 24 437 000 | 24 085 000 | 23 352 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 240 000 | 240 000 | 205 000 | 205 000 | 198 000 | 205 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 7 419 000 | 7 325 000 | 7 344 000 | 7 348 000 | 7 339 000 | 7 057 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 733 000 | 1 942 000 | 2 048 000 | 2 234 000 | 3 340 000 | 2 346 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 392 000 | 9 507 000 | 9 597 000 | 9 787 000 | 10 877 000 | 9 608 000 |
|
|
| Driftsresultat | 15 992 000 | 16 803 000 | 15 790 000 | 14 650 000 | 13 208 000 | 13 744 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 918 000 | 558 000 | 147 000 | 3 000 | 14 000 | 81 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 918 000 | 558 000 | 147 000 | 3 000 | 14 000 | 81 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 042 000 | 5 315 000 | 5 293 000 | 5 540 000 | 5 942 000 | 6 548 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 042 000 | 5 315 000 | 5 293 000 | 5 550 000 | 5 942 000 | 6 548 000 |
|
|
| Netto finans | -4 124 000 | -4 757 000 | -5 146 000 | -5 547 000 | -5 928 000 | -6 467 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 11 868 000 | 12 046 000 | 10 644 000 | 9 104 000 | 7 280 000 | 7 276 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 610 000 | 2 651 000 | 2 342 000 | 2 003 000 | 1 602 000 | 1 603 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 9 258 000 | 9 395 000 | 8 302 000 | 7 101 000 | 5 678 000 | 5 673 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 9 258 000 | 9 395 000 | 8 302 000 | 7 101 000 | 5 678 000 | 5 673 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 5 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 258 000 | 5 395 000 | 4 302 000 | 3 101 000 | 1 678 000 | 1 673 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 197 529 000 | 193 790 000 | 200 897 000 | 201 917 000 | 209 046 000 | 216 025 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 54 000 | 277 000 | 495 000 | 713 000 | 932 000 | 1 048 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 197 583 000 | 194 067 000 | 201 392 000 | 202 630 000 | 209 978 000 | 217 073 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 971 000 | 480 000 | 621 000 | 801 000 | 987 000 | 1 203 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 971 000 | 480 000 | 621 000 | 801 000 | 987 000 | 1 203 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 198 555 000 | 194 547 000 | 202 013 000 | 203 431 000 | 210 965 000 | 218 276 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 423 000 | 0 | 1 644 000 | 1 277 000 | 1 701 000 |
|
|
| Andre fordringer | 762 000 | 765 000 | 578 000 | 338 000 | 60 000 | 73 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 762 000 | 1 188 000 | 578 000 | 1 983 000 | 1 338 000 | 1 774 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 12 985 000 | 17 235 000 | 11 921 000 | 13 161 000 | 3 940 000 | 2 997 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 13 747 000 | 18 424 000 | 12 499 000 | 15 143 000 | 5 277 000 | 4 771 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 212 301 000 | 212 970 000 | 214 512 000 | 218 574 000 | 216 242 000 | 223 048 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 | 34 605 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 34 726 000 | 30 467 000 | 25 072 000 | 20 770 000 | 17 669 000 | 15 991 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 34 726 000 | 30 467 000 | 25 072 000 | 20 770 000 | 17 669 000 | 15 991 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 69 331 000 | 65 072 000 | 59 677 000 | 55 375 000 | 52 274 000 | 50 596 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 4 209 000 | 4 393 000 | 4 735 000 | 4 982 000 | 5 122 000 | 5 141 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 4 209 000 | 4 393 000 | 4 735 000 | 4 982 000 | 5 122 000 | 5 141 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 125 374 000 | 132 967 000 | 140 558 000 | 148 148 000 | 149 639 000 | 157 230 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 129 583 000 | 137 360 000 | 145 293 000 | 153 130 000 | 154 761 000 | 162 371 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 125 374 000 | 132 967 000 | 140 558 000 | 148 148 000 | 149 639 000 | 157 230 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 326 000 | 0 | 893 000 | 286 000 | 607 000 | 1 403 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 794 000 | 2 993 000 | 2 589 000 | 2 143 000 | 1 620 000 | 1 375 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 121 000 | 1 460 000 | 0 | 1 475 000 | 1 293 000 | 1 275 000 |
|
|
| Utbytte | 5 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 146 000 | 2 085 000 | 2 060 000 | 2 165 000 | 1 687 000 | 2 029 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 13 387 000 | 10 538 000 | 9 542 000 | 10 069 000 | 9 207 000 | 10 082 000 |
|
|
| Sum gjeld | 142 970 000 | 147 898 000 | 154 835 000 | 163 199 000 | 163 968 000 | 172 453 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 212 301 000 | 212 970 000 | 214 512 000 | 218 574 000 | 216 242 000 | 223 048 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,0% | 8,1% | 7,4% | 6,7% | 6,0% | |||
| Resultat av driften i % | 60,6% | 63,9% | 62,2% | 60,0% | 54,8% | 58,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 64,1% | 66,0% | 62,8% | 60,0% | 54,9% | 59,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,7% | 19,3% | 18,5% | 16,9% | 14,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,8% | 15,1% | 14,4% | 13,2% | 11,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 109,9 | 109,6 | 123,8 | 119,2 | 121,6 | 113,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,7 | 1,3 | 1,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,7 | 1,3 | 1,5 | 0,6 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,0 | 1,6 | 1,2 | 1,3 | 0,4 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 32,7% | 30,6% | 27,8% | 25,3% | 24,2% | 22,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 262,8% | 247,3% | 235,1% | 226,6% | 217,0% | 216,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,3 | 2,6 | 2,9 | 3,1 | 3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,3% | 4,9% | 4,4% | 4,6% | 4,3% | 4,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 61,0% | 64,5% | 67,7% | 70,1% | 71,6% | 72,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
