Tananger Frisør & Parfymeri AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 220 000 | 2 866 000 | 2 362 000 | 2 460 000 | 2 487 000 | 2 273 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 3 220 000 | 2 866 000 | 2 362 000 | 2 460 000 | 2 487 000 | 2 273 000 |
|
|
| Varekostnad | 384 000 | 423 000 | 357 000 | 246 000 | 266 000 | 245 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 7 000 | -61 000 | 15 000 | 18 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 912 000 | 1 826 000 | 1 430 000 | 1 367 000 | 1 441 000 | 1 241 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 436 000 | 436 000 | 404 000 | 441 000 | 378 000 | 368 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 739 000 | 2 624 000 | 2 206 000 | 2 077 000 | 2 092 000 | 1 861 000 |
|
|
| Driftsresultat | 481 000 | 242 000 | 156 000 | 383 000 | 395 000 | 412 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 79 000 | 72 000 | 8 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 26 000 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 108 000 | 121 000 | 38 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 104 000 | 121 000 | 38 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 586 000 | 362 000 | 193 000 | 382 000 | 396 000 | 414 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 123 000 | 66 000 | 34 000 | 83 000 | 85 000 | 87 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 463 000 | 296 000 | 159 000 | 299 000 | 311 000 | 326 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 463 000 | 296 000 | 159 000 | 299 000 | 311 000 | 326 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 250 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 213 000 | 146 000 | 159 000 | 299 000 | 311 000 | 326 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 12 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 12 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 295 000 | 266 000 | 219 000 | 193 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 295 000 | 266 000 | 219 000 | 193 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 295 000 | 266 000 | 219 000 | 193 000 | 5 000 | 12 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 322 000 | 285 000 | 224 000 | 239 000 | 257 000 | 229 000 |
|
|
| Sum varelager | 322 000 | 285 000 | 224 000 | 239 000 | 257 000 | 229 000 |
|
|
| Kundefordringer | 8 000 | 19 000 | 12 000 | 23 000 | 8 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 47 000 | 10 000 | 70 000 | 27 000 | 24 000 | 13 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 55 000 | 29 000 | 82 000 | 50 000 | 33 000 | 24 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 040 000 | 2 714 000 | 2 347 000 | 2 305 000 | 2 230 000 | 1 886 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 417 000 | 3 028 000 | 2 653 000 | 2 594 000 | 2 520 000 | 2 139 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 712 000 | 3 294 000 | 2 872 000 | 2 787 000 | 2 526 000 | 2 151 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 | 104 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 762 000 | 2 548 000 | 2 402 000 | 2 243 000 | 1 944 000 | 1 632 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 762 000 | 2 548 000 | 2 402 000 | 2 243 000 | 1 944 000 | 1 632 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 866 000 | 2 652 000 | 2 506 000 | 2 347 000 | 2 047 000 | 1 736 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 0 | 1 000 | 8 000 | 6 000 | 47 000 | 4 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 123 000 | 66 000 | 34 000 | 83 000 | 85 000 | 87 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 232 000 | 220 000 | 181 000 | 217 000 | 188 000 | 201 000 |
|
|
| Utbytte | 250 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 241 000 | 205 000 | 143 000 | 134 000 | 158 000 | 123 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 846 000 | 642 000 | 366 000 | 440 000 | 478 000 | 415 000 |
|
|
| Sum gjeld | 846 000 | 642 000 | 366 000 | 440 000 | 478 000 | 415 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 712 000 | 3 294 000 | 2 872 000 | 2 787 000 | 2 526 000 | 2 151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,8% | 11,7% | 6,8% | 14,4% | 16,9% | |||
| Resultat av driften i % | 14,9% | 8,4% | 6,6% | 15,6% | 15,9% | 18,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 1,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,1% | 85,2% | 84,9% | 90,0% | 89,3% | 89,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 18,3% | 12,7% | 8,2% | 15,6% | 15,9% | 18,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,2% | 14,0% | 8,0% | 17,4% | 20,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 16,8% | 11,5% | 6,6% | 13,6% | 16,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,6 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | 1,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,0 | 4,7 | 7,2 | 5,9 | 5,3 | 5,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,7 | 4,3 | 6,6 | 5,4 | 4,7 | 4,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,6 | 4,2 | 6,4 | 5,2 | 4,7 | 4,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,2 | 1,5 | 1,6 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 284,5 | 216,6 | 233,4 | 362,9 | 328,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 77,2% | 80,5% | 87,3% | 84,2% | 81,0% | 80,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 89,0% | 92,5% | 106,1% | 95,4% | 82,3% | 76,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 798,4% | 837,2% | 1021,0% | 901,3% | 794,6% | 752,8% | ||
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 22,8% | 19,5% | 12,7% | 15,8% | 18,9% | 19,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 557 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
