Konkursåpning 09.12.2025
Takservice i Kongsvinger AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 641 000 | 4 860 000 | 3 635 000 | 4 325 000 | 3 555 000 | 4 025 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 2 641 000 | 4 860 000 | 3 635 000 | 4 325 000 | 3 555 000 | 4 025 000 |
|
|
| Varekostnad | 508 000 | 2 386 000 | 988 000 | 2 121 000 | 907 000 | 1 579 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 189 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 459 000 | 1 598 000 | 1 243 000 | 1 500 000 | 1 828 000 | 1 716 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 688 000 | 675 000 | 970 000 | 731 000 | 771 000 | 1 149 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 844 000 | 4 679 000 | 3 201 000 | 4 352 000 | 3 506 000 | 4 449 000 |
|
|
| Driftsresultat | -203 000 | 181 000 | 434 000 | -27 000 | 49 000 | -424 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 4 000 | 4 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 28 000 | 0 | 32 000 | 38 000 | 67 000 | 44 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 30 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 38 000 | 30 000 | 32 000 | 38 000 | 67 000 | 44 000 |
|
|
| Netto finans | -37 000 | -30 000 | -28 000 | -34 000 | -63 000 | -40 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -241 000 | 150 000 | 406 000 | -61 000 | -13 000 | -464 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 33 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | -241 000 | 117 000 | 367 000 | -61 000 | -13 000 | -464 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -241 000 | 117 000 | 367 000 | -61 000 | -13 000 | -464 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -241 000 | 117 000 | -367 000 | 61 000 | 13 000 | 465 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 189 000 | 209 000 | 121 000 | 99 000 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 189 000 | 209 000 | 121 000 | 99 000 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 240 000 | 582 000 | 136 000 | 1 269 000 | 1 050 000 | 458 000 |
|
|
| Andre fordringer | 397 000 | 161 000 | 52 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 637 000 | 742 000 | 188 000 | 1 269 000 | 1 050 000 | 458 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 157 000 | 147 000 | 591 000 | 80 000 | 172 000 | 49 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 794 000 | 1 078 000 | 989 000 | 1 470 000 | 1 321 000 | 507 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 794 000 | 1 078 000 | 989 000 | 1 470 000 | 1 321 000 | 507 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -228 000 | 13 000 | -104 000 | -471 000 | -410 000 | -398 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -228 000 | 13 000 | -104 000 | -471 000 | -410 000 | -398 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -198 000 | 43 000 | -74 000 | -441 000 | -380 000 | -368 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 557 000 | 614 000 | 637 000 | 501 000 | 394 000 | 381 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 33 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 169 000 | 196 000 | 256 000 | 126 000 | 272 000 | 178 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 266 000 | 192 000 | 131 000 | 1 284 000 | 1 035 000 | 315 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 992 000 | 1 035 000 | 1 063 000 | 1 911 000 | 1 701 000 | 874 000 |
|
|
| Sum gjeld | 992 000 | 1 035 000 | 1 063 000 | 1 911 000 | 1 701 000 | 874 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 794 000 | 1 078 000 | 989 000 | 1 470 000 | 1 321 000 | 507 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -21,7% | 17,4% | 35,6% | -1,6% | 5,9% | |||
| Resultat av driften i % | -7,7% | 3,7% | 11,9% | -0,6% | 1,4% | -10,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,8 | 4,7 | 3,0 | 3,1 | 3,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 80,8% | 50,9% | 72,8% | 51,0% | 74,5% | 60,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | -7,6% | 3,7% | 12,0% | -0,5% | 1,5% | -10,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 311,0% | -967,7% | -157,7% | 14,9% | 3,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 311,0% | -754,8% | -142,5% | 14,9% | 3,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,8 | 3,0 | 2,9 | 2,9 | 1,9 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,0 | 0,9 | 0,8 | 0,8 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,2 | 0,1 | 0,6 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 12,6 | 4,7 | 17,5 | 9,2 | ||||
| Lagertid i antall dager | 67,0 | 30,0 | 60,1 | 18,7 | 19,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -24,9% | 4,0% | -7,5% | -30,0% | -28,8% | -72,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -7,5% | 0,9% | -2,0% | -10,2% | -10,7% | -9,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 22,8% | -35,4% | -364,5% | -383,8% | ||||
| Gjeldsgrad | -5,0 | 24,1 | -14,4 | -4,3 | -4,5 | -2,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 124,9% | 96,0% | 107,5% | 130,0% | 128,8% | 172,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 469 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
