Taga Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 207 620 000 | 201 729 000 | 181 830 000 | 187 471 000 | 173 098 000 | 139 598 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 150 000 | 0 | 0 | 87 000 | 471 000 | 978 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 207 770 000 | 201 729 000 | 181 830 000 | 187 557 000 | 173 568 000 | 140 576 000 |
|
|
| Varekostnad | 146 609 000 | 146 306 000 | 124 547 000 | 125 221 000 | 116 044 000 | 94 237 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 18 711 000 | 17 041 000 | 15 553 000 | 14 956 000 | 14 047 000 | 13 630 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 6 899 000 | 7 460 000 | 7 269 000 | 6 355 000 | 4 590 000 | 4 927 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 29 858 000 | 32 007 000 | 30 503 000 | 33 147 000 | 29 680 000 | 26 362 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 202 077 000 | 202 814 000 | 177 872 000 | 179 679 000 | 164 361 000 | 139 156 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 693 000 | -1 085 000 | 3 958 000 | 7 878 000 | 9 207 000 | 1 420 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 151 000 | 90 000 | 28 000 | 5 000 | 24 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 39 000 | 4 000 | 1 490 000 | 211 000 | 276 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 190 000 | 94 000 | 1 518 000 | 216 000 | 300 000 | 19 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 5 998 000 | 5 435 000 | 3 650 000 | 2 123 000 | 1 796 000 | 1 634 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 6 619 000 | 6 104 000 | 4 264 000 | 2 573 000 | 3 035 000 | 2 089 000 |
|
|
| Netto finans | -6 429 000 | -6 010 000 | -2 746 000 | -2 357 000 | -2 735 000 | -2 070 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -736 000 | -7 094 000 | 1 212 000 | 5 521 000 | 6 471 000 | -649 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -806 000 | -1 774 000 | 97 000 | 452 000 | 1 525 000 | -515 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 70 000 | -5 320 000 | 1 115 000 | 5 069 000 | 4 946 000 | -134 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 70 000 | -5 320 000 | 1 115 000 | 5 069 000 | 4 946 000 | -134 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 70 000 | -5 320 000 | 0 | 5 069 000 | 4 946 000 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 419 000 | 2 541 000 | 425 000 | 241 000 | 1 099 000 | 2 472 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 419 000 | 2 541 000 | 425 000 | 241 000 | 1 099 000 | 2 472 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 41 601 000 | 43 683 000 | 45 948 000 | 45 204 000 | 18 687 000 | 15 123 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 28 567 000 | 26 464 000 | 5 926 000 | 5 278 000 | 4 044 000 | 3 702 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 16 713 000 | 14 845 000 | 0 | 0 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 171 000 | 1 335 000 | 1 936 000 | 1 135 000 | 7 962 000 | 9 582 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 71 338 000 | 71 481 000 | 70 523 000 | 66 462 000 | 30 693 000 | 28 408 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 611 000 | 0 | 8 000 | 3 628 000 | 1 255 000 | 3 708 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 616 000 | 5 000 | 13 000 | 3 633 000 | 1 261 000 | 3 713 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 75 373 000 | 74 027 000 | 70 961 000 | 70 336 000 | 33 052 000 | 34 592 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 17 429 000 | 17 420 000 | 19 452 000 | 13 196 000 | 13 689 000 | 13 250 000 |
|
|
| Sum varelager | 17 429 000 | 17 420 000 | 19 452 000 | 13 196 000 | 13 689 000 | 13 250 000 |
|
|
| Kundefordringer | 16 242 000 | 16 463 000 | 16 126 000 | 15 586 000 | 15 388 000 | 7 979 000 |
|
|
| Andre fordringer | 15 132 000 | 14 341 000 | 17 915 000 | 17 133 000 | 14 314 000 | 10 641 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 31 375 000 | 30 804 000 | 34 042 000 | 32 720 000 | 29 703 000 | 18 619 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 357 000 | 5 969 000 | 2 968 000 | 2 352 000 | 7 460 000 | 3 389 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 51 161 000 | 54 194 000 | 56 461 000 | 48 268 000 | 50 851 000 | 35 259 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 126 533 000 | 128 221 000 | 127 423 000 | 118 603 000 | 83 903 000 | 69 851 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 10 399 000 | 10 399 000 | 8 820 000 | 8 820 000 | 8 820 000 | 8 820 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 10 399 000 | 10 399 000 | 8 820 000 | 8 820 000 | 8 820 000 | 8 820 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 15 973 000 | 15 530 000 | 19 688 000 | 18 036 000 | 13 625 000 | 8 349 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 15 973 000 | 15 530 000 | 19 688 000 | 18 036 000 | 13 625 000 | 8 349 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 26 372 000 | 25 929 000 | 28 508 000 | 26 856 000 | 22 445 000 | 17 169 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 54 453 000 | 25 440 000 | 30 025 000 | 27 153 000 | 20 098 000 | 13 603 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 36 786 000 | 47 852 000 | 45 225 000 | 38 889 000 | 15 065 000 | 18 363 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 36 786 000 | 47 852 000 | 45 225 000 | 38 889 000 | 15 065 000 | 18 363 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 74 254 000 | 55 112 000 | 56 622 000 | 46 829 000 | 23 367 000 | 17 979 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 0 | 22 099 000 | 18 142 000 | 18 127 000 | 19 098 000 | 14 584 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 3 299 000 | 2 732 000 | 1 538 000 | 2 291 000 | 2 423 000 | 2 727 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 623 000 | 4 169 000 | 3 984 000 | 5 287 000 | 4 775 000 | 3 406 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 63 375 000 | 54 440 000 | 53 689 000 | 52 858 000 | 46 394 000 | 34 320 000 |
|
|
| Sum gjeld | 100 161 000 | 102 292 000 | 98 914 000 | 91 747 000 | 61 459 000 | 52 683 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 126 533 000 | 128 221 000 | 127 423 000 | 118 603 000 | 83 903 000 | 69 851 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,6% | -0,8% | 4,5% | 8,0% | 12,4% | |||
| Resultat av driften i % | 2,7% | -0,5% | 2,2% | 4,2% | 5,3% | 1,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,9 | 2,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 29,4% | 27,5% | 31,5% | 33,2% | 33,0% | 32,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 2,8% | -0,5% | 3,0% | 4,3% | 5,5% | 1,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,8% | -26,1% | 4,4% | 22,4% | 32,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,3% | -19,5% | 4,0% | 20,6% | 25,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 11,1 | 11,8 | 11,7 | 12,5 | 12,4 | 10,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 1,0 | 1,1 | 0,9 | 1,1 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,4 | 8,4 | 6,4 | 9,5 | 8,5 | 7,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 42,8 | 45,4 | 47,2 | 38,6 | 41,8 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 20,8% | 20,2% | 22,4% | 22,6% | 26,8% | 24,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,7% | 12,9% | 15,7% | 14,3% | 12,9% | 12,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,7% | 2,1% | 2,2% | 2,4% | 4,1% | 2,9% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,0% | 1,0% | 1,1% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -70,1% | -1,4% | 14,3% | -34,8% | 32,6% | 7,1% | ||
| Gjeldsgrad | 3,8 | 3,9 | 3,5 | 3,4 | 2,7 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 50,1% | 42,5% | 42,1% | 44,6% | 55,3% | 49,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 29,1% | 37,3% | 35,5% | 32,8% | 18,0% | 26,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
